Suplementy.net.pl

Najważniejszym skutkiem suplementacji jest ochrona organizmu przed schorzeniami spowodowanymi niedoborem witaminy i składników mineralnych.

Jako dodatkiNa dolegliwości

Suplementy z selenem

Suplementy z selenem

Selen jest pierwiastkiem śladowym w organizmie człowieka, który długo był posądzany o działanie wyłącznie toksyczne. Dopiero w latach 60. XX wieku odkryto ważne funkcje selenu. Selen jest niezbędny do funkcjonowania organizmu, miedzy innymi do działania różnych enzymów w naszym organizmie. Jego niedobór może prowadzić do zaburzeń w kwestii tworzenia paznokci, osłabienia mięśni, zaburzeń pracy serca. W USA niedobór selenu jest spotykany bardzo rzadko.

Selen możemy odnaleźć w takich produktach jak czerwone mięso i zboże.

Selen – działanie

  • selen wspomaga leczenie depresji,
  • łagodzi ból, towarzyszący reumatoiadalnemu zapaleniu stawów. Ponadto selen jest bardzo ważny dla prawidłowego funkcjonowania naszej tarczycy, gdyż wchodzi on w skład enzymu zwanego dejodynazą. W związku z tym uczestniczy w przemianie tyroksyny (T4) w aktywną formę hormonu – trijodotyroniny (T3). Pośrednio uczestniczy on również w przemianach kwasów tłuszczowych oraz odgrywa istotną rolę w syntezie DNA i RNA. Selen wspomaga wydalanie szkodliwych metali ciężkich z organizmu, oprócz tego pierwiastek ten niszczy pleśń i hamuje toksyczne działanie uwalnianych przez nie mykotoksyn.

Objawami zatrucia selenem są:

  • depresja,
  • nerwowość,
  • niestabilność emocjonalna,
  • nudności i wymioty,
  • czosnkowy oddech,
  • pocenie się,
  • zaburzenia ze strony układu nerwowego,

Na rynku polskim suplementy z selenem stanowią także bogatą bazę, my polecamy szczególnie dwa produkty.

Selenium firmy MZ-Store, które ma w sobie bardzo dużą zawartość selenu. Suplement wpływa na prawidłową pracę tarczycy. Wzmacnia organizm przed stresem oksydacyjnym, pobudza właściwości mające za zadanie poprawę płodności. Zapobiega występowaniu stresu oksydacyjnego. Forma selenu w tabletkach jest przyswajalna w 90 % dla organizmu.

Selen firmy Aliness to także wart zakupu suplement. Wpływa na stan naszej odporności. Wspiera osoby chore na cukrzycę, miażdżycę. Poprawia kondycję urody. Wpływa na paznokcie, włosy, jest składnikiem tworzącym skórę podobnie jak kolagen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *