Suplementy.net.pl

Najważniejszym skutkiem suplementacji jest ochrona organizmu przed schorzeniami spowodowanymi niedoborem witaminy i składników mineralnych.

Dla sportowcówJako dodatki

Suplementy na odchudzanie dla kobiet

Suplementy na odchudzanie dla kobiet

Zbyt mała ilość ruchu, choroby, nieodpowiednia dieta czy ciąża – wszystko to może spowodować nadmierne przybranie na wadze. Oprócz diety i ćwiczeń, które są podstawą procesu odchudzania, w utracie kilogramów pomogą suplementy diety. Suplementy są bardzo pomocne zwłaszcza w momencie kiedy waga stanie w miejscu i to pomimo intensywnego treningu. A prędzej czy później się tak stanie, ponieważ, początkowa utrata wagi to nic innego, jak redukcja nadmiaru zgromadzonej w organizmie wody. Warto więc sięgnąć po wspomagacze, dobry spalacz tłuszczu będzie odpowiednim wsparciem w walce z nadprogramowymi kilogramami.

Najpopularniejsze suplementy na odchudzanie 

Suplementy na odchudzanie możemy podzielić na trzy podstawowe grupy: suplementy powodujące hamowanie łaknienia, preparaty blokujące wchłanianie tłuszczów oraz suplementy wzmagające spalanie tłuszczów. Pierwszą odmianę powinny stosować kobiety które mimo prób nie potrafią powstrzymać się od jedzenia. Suplementy hamujące łaknienie zawierają w składzie między innymi guaranę, kofeinę, chrom, ocet jabłkowy czy wyciąg z fasoli, co pozwala na zahamowanie procesu łaknienia. Produkty blokujące wchłanianie tłuszczu poleca się natomiast paniom, które nie tylko chcą zmienić swoje nawyki żywieniowe, ale również chcą zacząć intensywniej uprawiać sporty. Suplementy te są w stanie zmniejszyć wchłanianie tłuszczu przez organizm nawet o jedną trzecią, a ich bezpieczeństwo wynika z z faktu, że działają jedynie w obrębie układu pokarmowego. Ostatnia grupa czyli suplementy spalające tłuszcz są najlepszym wyborem dla osób, które nie ruszają się dużo w ciągu dnia na przykład ze względu na siedzącą pracę lub też na określone schorzenia, które stanowią dla nich ograniczenie. Tak zwane spalacze są również najpopularniejszym wyborem.  Czego szukać w spalaczach? 

L-karnityna

L-karnityna to substancja niezbędna do transportu kwasów tłuszczowych do mitochondriów czyli swoistych fabryk komórkowych organizmu. To właśnie w mitochondriach kwasy tłuszczowe ulegają utlenieniu, czyli spaleniu i dzięki temu wytwarzana jest energia niezbędna do realizacji funkcji życiowych organizmu. Jak L-karnityna pomaga w odchudzaniu? Wspomaga ona pozbycie nadmiaru tkanki tłuszczowej wykorzystując tłuszcz zapasowy jako źródło energii. Warto jednak pamiętać, że samo stosowanie suplementu zawierającego ten związek nie wystarczy, potrzebna jest jeszcze regularna aktywność fizyczna, która zmobilizuje mięśnie do pracy, a co za tym idzie do do wykorzystywania zapasów tłuszczu jako źródła energii.

Zielona herbata

Przez ostatnie lata zieloną herbatę poddano serii testów i badań aby sprawdzić czy rzeczywiście ma ona właściwości zdrowotne. Ostatecznie badania wykazały, że picie zielonej herbaty powoduje zwiększenie spalania tkanki tłuszczowej podczas spoczynku i zapobiega otyłości. Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Birmingham wykazały, że poziom spalania tkanki tłuszczowej po spożyciu zielonej herbaty wzrasta o 17%. Regularne suplementowanie zielonej herbaty nie tylko zwiększa spalanie tłuszczu podczas średnio intensywnych ćwiczeń, ale również poprawia wrażliwość na insulinę i tolerancję glukozy u zdrowych młodych ludzi.

O czym pamiętać?

Przy stosowaniu suplementów należy pamiętać przede wszystkim o jednej podstawowej rzeczy – stosowanie samych wspomagaczy nie spowoduje szybkiej utraty zbędnych kilogramów. Są one skuteczne tylko w przypadku osób, które regularnie uprawiają sporty oraz stosują i zbilansowaną zdrową dietę.

Kolejna zasada dotyczy dawkowania suplementów na odchudzanie – zawsze należy trzymać się informacji na ulotce. Warto pamiętać, że suplementy diety, choć często zawierają naturalne składniki, w większej ilości mogą powodować negatywne skutki dla pracy poszczególnych narządów, a nawet całego organizmu.

Czego unikać?

Czego unikać przy stosowaniu suplementów diety na odchudzanie? Przede wszystkim po podjęciu decyzji o rozpoczęciu suplementacji warto udać się do apteki i tam dokonać zakupu specyfiku. Kupując suplementy z nieznanych źródeł można bowiem narazić się na wystąpienie groźnych skutków ubocznych. Takie ryzyko jest szczególnie duże zwłaszcza w przypadku produktów, które zawierają efedrynę, sibutraminę, chitozan, kwas linolowy lub dużą ilość kofeiny. Takie suplementy nie tylko mogą być całkowicie nieskuteczne ale często są również powodem zaburzeń rytmu serca, nadmiernego pobudzenia i bezsenności, biegunki, wymiotów oraz zwiększonego ciśnienia krwi. W skrajnych przypadkach stosowania suplementów z nieznanych źródeł może dojść nawet do udaru mózgu lub zawału serca.

Przeciwskazania

Suplementy diety, które mają działanie wpływające na zmniejszenie wagi nie powinny być stosowane przed wszystkim przez kobiety w ciąży oraz kobiety będące w trakcie karmienia piersią. Może to bowiem wywołać skutki uboczne u dziecka takie jak niska waga urodzeniowa lub defekty fizyczne. 

Ostrożność powinny również zachować osoby cierpiące na choroby wątroby, cukrzycę, nowotwory lub borykające się z osłabieniem układu odpornościowego. Będąc w takiej sytuacji zawsze przed rozpoczęciem suplementacji konkretnego produktu należy skonsultować się z lekarzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *