Suplementy.net.pl

Najważniejszym skutkiem suplementacji jest ochrona organizmu przed schorzeniami spowodowanymi niedoborem witaminy i składników mineralnych.

Jako dodatki

Suplementy diety – boostery testosteronu

Suplementy diety – boostery testosteronu

Testosteron to organiczny związek chemiczny, który stanowi podstawę męskiego, steroidowego hormonu płciowego, spełniającego w organizmie bardzo wiele różnorodnych funkcji. Co ważne, gdy testosteronu w organizmie zbyt mało, oddziałuje to niezwykle negatywnie na nasze ciało i ogólne samopoczucie. Ponadto, niedobór testosteronu skutkuje też niemożnością ukształtowania sylwetki, zbudowania silnej masy mięśniowej, utrzymania sprawności fizycznej, a także seksualnej. Co należy zrobić, gdy zaczynamy cierpieć na niedobór i odczuwać nieprzyjemne dolegliwości? Należy rozpocząć suplementację boosterem testosteronu. Jest to specjalny preparat, który wspomaga wzrost poziomu testosteronu w organizmie, a następnie potęguje jego stężenie. 

Dlaczego w organizmie brakuje testosteronu?

Niestety, wraz z wiekiem poziom testosteronu u Panów znacznie spada w sposób naturalny, borykają się oni wówczas z wieloma nieprzyjemnymi konsekwencjami. Warto dodać przy tym, że tego typu zjawiska przydarzają się zarówno sportowcom, którzy całe życie trenują, jak również mężczyznom, którzy w życiu nie mieli dużo wspólnego ze sportem. Właściwa suplementacja, szczególnie u Panów, pozostaje bardzo istotna, dlatego jej rozpoczęcie pozostaje kluczową sprawą. Dzięki boosterom testosteronu są oni w stanie znacznie usprawnić wydajność swojego organizmu, jego procesy, przemiany, siłę, równowagę. Dodatkowo, mają oni możliwość ukształtowania swojej sylwetki, zbudowania masy mięśniowej, otrzymania dodatkowej porcji energii – zwłaszcza do treningu. 

Boostery testosteronu – czym są?

Tłumacząc z języka obcego, słowo „booster” oznacza „wzmacniacz”. Idąc tym tropem i wyjaśniając cały związek z jakim mamy dziś do czynienia, boostery testosteronu są suplementami diety, które podnoszą i normalizują poziom jednego z najważniejszych męskich hormonów. Testosteron gwarantuje znaczny wzrost poprawnego samopoczucia, równowagi psycho-fizycznej, siły, energii, sprawności. Dzięki stosowaniu boosterów testosteronu: podnosimy poziom energii w organizmie, która jest niezbędna do wykonywania pełnego, systematycznego treningu i podnoszenia własnej sprawności, zwiększamy rozwój masy mięśniowej i tzw. pompę, doprowadzamy do wyraźnego wzrostu siły mięśni, zagęszczamy strukturę kośćca, jak również maksymalizujemy pewność siebie. 

Należy wiedzieć też, że prawidłowy poziom tego hormonu we krwi powinien oscylować pomiędzy 2.3 a 9.8 ng/ml. Nie mniej jednak, zawsze korzystniej jest posiadać go zbyt dużo, aniżeli zbyt mało. Przy wskaźniku, który spada poniżej normy, może wystąpić u nas ospałość, rozdrażnienie, przewlekłe fizyczne zmęczenie, spadek siły mięśniowej, utrata masy ciała, a nawet impotencja. Niebezpiecznymi zjawiskami są również : znaczny przyrost tkanki tłuszczowej, spowolnione trawienie oraz problemy z nerkami. 

Czy boostery testosteronu naprawdę są skuteczne?

Okazuje się, że spora grupa osób obawia się wypróbowania boosterów testosteronu, choć zastanawia się nad ich suplementacją od dłuższego czasu. Chodzi o to, że niektórzy nie do końca wierzą w ich skuteczność i nie chcą inwestować w coś, do czego nie mają pełnego przekonania.

Choć wybór pozostaje bardzo duży i bardzo trudny, to dla mężczyzn nie ma nic lepszego, bezpieczniejszego i skuteczniejszego niż tego typu suplementy. To one właśnie wspomagają naturalny rozwój, siłę i energię organizmu, a także dbają o to, aby w przypadku Panów – ich męskość znajdowała się zawsze na najwyższym poziomie. 

Boostery testosteronu posiadają również swoje dodatki, które wspierają ich działanie, potęgują właściwości i sprawiają, że są znacznie efektywniejsze. Do takich substancji należą: tribulus terrestris, kwas d-aspargainowy, kozieradka pospolita, epimedium, czy ZMA. 

  • Tribulus terrestris, to inaczej buzdyganek ziemny, który posiada naprawdę szeroką gamę zastosowań już od starożytności. Uważany jest on za roślinny afrodyzjak. 
  • Kwas d-aspargainowy, to aminokwas bogaty w białko, który w ciele mężczyzny magazynowany jest w jądrach, a konkretnie w komórkach Leydiga, które odpowiedzialne są bezpośrednio za produkcję testosteronu. Dzięki większej dostępności tego aminokwasu możliwa jest lepsza stymulacja transportu cholesterolu, który z kolei pozostaje podstawowym budulcem potrzebnym do stworzenia testosteronu.
  • Kozieradka pospolita natomiast jest ziołem pochodzącym z Indii, gdzie jest powszechnie wykorzystywana jako produkt podnoszący męskie libido. Podobne właściwości prezentuje także Epidemium. 
  • ZMA to substancja pojedyncza, złożona z 3 fundamentalnych mikroelementów, a mianowicie z cynku, magnezu, witaminy B6, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju męskiego organizmu oraz do utrzymania prawidłowego poziomu wszelkich hormonów znajdujących się w jego wnętrzu. 

W przypadku Panów boostery testosteronu odgrywają kluczową rolę na wszystkich etapach ich życia. Warto zatem rozpocząć ich suplementowanie jeszcze zanim zauważymy jakiekolwiek niebezpieczne objawy. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *