Suplementy.net.pl

Najważniejszym skutkiem suplementacji jest ochrona organizmu przed schorzeniami spowodowanymi niedoborem witaminy i składników mineralnych.

Dla sportowców

Suplementy na pozbycie się wody z organizmu

Suplementy na pozbycie się wody z organizmu

Wiele osób, zwłaszcza kobiet zmaga się z zatrzymywaniem wody w organizmie. Często dochodzi do tego w połowie cyklu miesiączkowego albo przed okresem, ale jeśli widzimy, że stale czujemy się napuchnięci i wzdęci to znak, że zatrzymuje się nam woda w organizmie.

Jakie są objawy zatrzymywania się wody w organizmie?

  • przybieranie na wadze, mimo prawidłowej diety
  • zwiększenie naszych obwodów, zwłaszcza w obrębie brzucha
  • cellulit wodny
  • uczucie ciężkości, nawet po niewielkim posiłku
  • obrzmienie palców i trudności ze zdejmowaniem biżuterii
  •  okrągła twarz

Jakie są przyczyny zatrzymywania wody w organizmie?

Zatrzymywanie się wody w organizmie może być spowodowane wieloma czynnikami. Zazwyczaj przyczyną tego problemu jest stosowanie tabletek antykoncepcyjnych, picie zbyt małej ilości wody, przyjmowanie niektórych leków, zaburzona przemiana materii.

Istnieją suplementy, które pomagają pozbyć się tego kłopotliwego problemu. Większość z nich jest w pełni naturalna.

Jakie suplementy wybrać?

Zielona herbata

Zielona herbata wpływa przede wszystkim na usuwanie z organizmu wolnych rodników. Zawiera ona bardzo dużą ilość kwasu chlorogenowego. Jest to substancja, która wspomaga oczyszczanie organizmu ze zbędnych metabolitów. Reguluje także gospodarkę wodną. Działa lekko moczopędnie, dzięki czemu zmniejszamy nadmiar wody w organizmie. Zmniejsza także uczucie głodu i poprawia procesy trawienne.

Błonnik

Błonnik co prawda kojarzy nam się z polepszeniem trawienia, ale działa on także na naszą gospodarkę wodną. Dzięki niemu szybciej trawimy, ale też pozbywamy się uciążliwym zaparć. Błonnik poprawia także pracę nerek, dzięki czemu szybciej pozbywają się one nadmiaru wody z organizmu. Składnik ten możemy dostarczać do organizmu wraz z pełnoziarnistym chlebem, makaronem, kaszą, czy warzywami. Dzięki niemu jesteśmy szybciej nasyceni i nie podjadamy. Pomaga w pozbyciu się złogów jelitowych, co również pozwala na szybsze pozbycie się wody z organizmu.

Pokrzywa

Jest rośliną, która przede wszystkim pomaga trawić pokarmy oraz wpływa na lepszy metabolizm. Jest stosowana do leczenia chorób układu moczowego. Działa moczopędnie, dzięki czemu zmniejszamy ilość wody w organizmie. Pomaga przy zatrzymaniu płynów, ale też usuwa z organizmu substancje toksyczne, w tym złogi kwasu moczowego. Jest stosowana także w leczeniu artretyzmu.

Suplementacją pokrzywy jest polecana osobom, które cierpią z powodu biegunek i nieżytów jelit. Pomaga w trakcie infekcji, regulując ilość produkowanych w naszym organizmie przeciwciał. Podobnie jak żelazo ma działanie krwiotwórcze i jest bardzo pomocna przy leczeniu anemii. Zwiększa także ilość składników mineralnych w naszym ciele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *