Suplementy.net.pl

Najważniejszym skutkiem suplementacji jest ochrona organizmu przed schorzeniami spowodowanymi niedoborem witaminy i składników mineralnych.

Dla grup społecznychDoping mózguJako dodatki

Suplementy na poprawę pracy mózgu – Alpha GPC

Suplementy na poprawę pracy mózgu – Alpha GPC

Alpha GPC (alfosceranu choliny) to związek o potwierdzonym klinicznie działaniu nootropowym. Alpha GPC jest źródłem biodostępnej choliny, przenika barierę krew-mózg, a dzięki temu w skuteczny i realny sposób przyczynia się do zwiększenia syntezy acetylocholiny w mózgu. Ponadto jest nieocenionym wsparciem w odbudowie uszkodzonych komórek nerwowych, co przekłada się na poprawę funkcji kognitywnych. Jeśli już wytłumaczyliśmy co to jest Alpha GPC to przejdźmy do informacji jak działa.

Alpha-GPC aktywuje układ przywspółczulny (relaksujący, uspokajający), podnosi poziom GABA (neuroprzekaźnika hamującego) i hormonu wzrostu (GH, hormon regenerujący), obniża aktywność adrenergiczną (układu współczulnego). W skutek tych działań niweluje skutki stresu i rozdrażnienia. Wywołuje efekt uspokajający, antystresowy i relaksujący. Korzystnie wpływa na regeneracje układu nerwowego. W związku z powyższym najlepiej zażywać ten środek przed snem lub odpoczynkiem.

Alpha GPC jest najlepszym prekursorem acetylocholiny.

Acetylocholina jest estrem kwasu octowego oraz choliny i jest podstawowym neurotransmiterem układu cholinergicznego, który jest odpowiedzialny za odpoczynek i prawidłowy przebieg procesów trawiennych. Substancja ta odpowiada za przekazywanie impulsów nerwowych oraz właściwe odbieranie bodźców ze środowiska zarówno zewnętrznego, jak i wewnętrznego, a także pełni fundamentalną rolę w utrzymaniu koncentracji i uwagi, procesie nauki, tworzeniu śladów pamięciowych oraz ich przywoływaniu.

Alpha GPC jak brać?

Najczęściej zaleca się stosowanie od 300 mg, przez 600 mg, aż do 1200 mg. Dawkowanie Alpha GPC powinno być uzależnione od niedoborów acetylocholiny oraz celu suplementacji.

Alpha GPC zastosowanie

Podstawowym celem użycia jest podniesienie poziomu acetylocholiny. Warto jednak zaznaczyć, że stosowanie przedtreningowe podnosi poziom hormonu wzrostu 44-krotnie!

Alpha GPC vs. DMAE vs. CDP Choline

Jednoznacznie ciężko wskazać, która forma będzie dla nas korzystniejsza. Wiele osób nieodczuwających działania DMAE przechodząc na którąś z pozostałych form odczuwa ogromną różnicę. O ile DMAE wydaje się bardzo korzystne cenowo o tyle profil i skuteczność w działaniu zdecydowanie optuje za Alpha GPC i CDP Choline. Warto poznać różnicę między tymi dwiema formami – porównanie form choliny.

Alpha GPC z czym łączyć?

Warto połączyć ją z hupercyną. Cholina to prekursor do tworzenia się acetylocholiny, natomiast Hupercyna A nie wpływa na nasilanie produkcji acetylocholiny, ale spowalnia jej rozpad, dzięki czemu większe jej ilości pozostają w obrocie.

Gdzie kupić Alpha GPC?

Wśród sklepów warto rozważyć ofertę Muscle-Zone.pl ponieważ posiadają zarówno wersje w proszku oraz wygodniejszą w postaci kapsułek. W naszej opinii zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wersja kapsułkowana, ze względu na silną higroskopijność czystego proszku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *