Suplementy.net.pl

Najważniejszym skutkiem suplementacji jest ochrona organizmu przed schorzeniami spowodowanymi niedoborem witaminy i składników mineralnych.

Na dolegliwości

Suplementy na nietrzymanie moczu

Suplementy na nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu to dla wielu osób bardzo wstydliwy temat. Zwykle nie mówimy o takich rzeczach,  gdyż uważamy, że to sprawa zbyt intymna. Jednakże jeśli zatajamy ten fakt również przed lekarzem, staje się to niebezpieczne i z pewnością nie doprowadzi nas do niczego dobrego. Problem ten częściej występuje u kobiet niż o mężczyzn. Ponadto wyróżniamy kilka bezpośrednich przyczyn nietrzymania moczu. Jedną z nich jest wysiłek fizyczny, taki jak chociażby najmniejsze kichnięcie, kaszel, śmiech czy podnoszenie ciężkich przedmiotów. Wówczas zdarza się, że mocz wypływa niekontrolowanie i nagle. Innym powodem takiego stanu rzeczy jest nieprawidłowe funkcjonowanie pęcherza, który zaczyna się kurczyć zanim zostanie wypełniony.

W przypadku mężczyzn nietrzymanie moczu występuje zwykle przy przeroście prostaty i powoduje ciągłą potrzebę korzystania z toalety. Niezależnie od przyczyny problemu, warto skonsultować to z lekarzem i rozpocząć właściwie dobrane leczenie. Nie można tego bagatelizować, gdyż przyczyna takiej anomalii może leżeć w czymś łatwym do wyeliminowania, a zignorowanie jej nierzadko prowadzi do pogorszenia się ogólnego stanu zdrowia.

Jednym z najbardziej popularnych sposobów na walkę z nietrzymaniem moczu są oczywiście ćwiczenia mięśni dna miednicy. Są to tak zwane treningi mięśni Kegla, które zwiększają wytrzymałość na parcie w pęcherzu, w związku z czym łatwiej można kontrolować trzymanie moczu. Istnieje także wiele leków, które stosuje się przy takich problemach, a w składach tych preparatów znajdziemy między innymi oksybutyninę, darifenacynę, solifenacynę, tolterodynę i wiele innych. Ich głównym zadaniem jest zwiększanie napięcia zwieracza wewnętrznego oraz wpływanie na lepsze przewodzenie impulsów w neuronach ruchowych znajdujących się w obrębie nerwu sromowego. W ten sposób możliwa jest eliminacja skurczów pęcherza moczowego oraz większa kontrola nad moczem.

Naturalne suplementy na nietrzymanie moczu

Najlepszym rozwiązaniem w leczeniu problemu nietrzymania moczu jest stosowanie naturalnych preparatów, które z jednej strony poradzą sobie ze schorzeniem, z drugiej zaś nie poczynią żadnej szkody w organizmie. W związku z tym osobom borykającym się z tym problemem poleca się suplementy diety. Są one dostępne bez recepty, co w dużej mierze jest ułatwieniem, jeżeli krępujemy się pójść do lekarza. Preparaty te są zwykle oparte na różnego rodzaju ziołach. Ich działanie spowodowane jest właściwościami moczopędnymi, co sprawia, że płyny są częściej usuwane z organizmu, dlatego zmniejsza się ryzyko ich popuszczania. W suplementach diety dla osób dotkniętych problemem nietrzymania moczu znajdziemy takie substancje jak: wyciąg z żurawiny, mniszek lekarski, pokrzywę zwyczajną, zieloną herbatę, lipę. Dodatkowo produkty te zwykle są bogate we wszelki mikro oraz makroskładniki.

W celu niedopuszczenia do rozwoju przypadłości nietrzymania moczu warto włączyć do swojej diety nienasycone kwasy tłuszczowe, błonnik i inne wspomagające zdrowie układu moczowego i pokarmowego substancje. Najczęściej preparaty przeznaczone dla chorych na tę przypadłość bazują na kombinacji naturalnych składników, które wpływają na poprawę kondycji mięśni dna miednicy, regulują pracę układu moczowego, a także redukują ryzyko pojawienia się groźnych infekcji w obrębie pęcherza. Dodatkowo w suplementach tych zawarte mogą być fitoestrogeny pochodzące na przykład z ekstraktu z soi, a także ekstrakt z pestek dyni.

Stosowanie odpowiednich produktów w sytuacji, gdy towarzyszy nam nietrzymanie moczu jest kwestią niezwykle istotną, ponieważ nieleczone schorzenie może nieść ze sobą poważne konsekwencje. Wymienić tu warto między innymi infekcje w obrębie narządów płciowo-moczowych, dyskomfort psychiczny, nerwicę, a nawet rezygnację ze spotkań z innymi ludźmi, czego powodem jest ciągłe uczucie lęku i wstydu. Włączenie do swojej diety suplementów o działaniu wspierającym układ moczowy ułatwi leczenie i pomoże wrócić do normalnego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *