Jako dodatki Na dolegliwości

Suplementy na łysienie

W obecnych czasach, gdy mamy do czynienia z niewątpliwym kultem idealnego piękna, zarówno w przypadku pań, jak i panów, bardzo trudno jest nam rozmawiać o dolegliwościach, które dotykają nas na co dzień. Jedną z nich jest np. łysienie, które stanowi ogromną barierę personalną, dotykającą poczucia pewności siebie, poziomu atrakcyjności, czy też kontaktów z innymi. Na łysienie wpływ może mieć bardzo wiele różnorodnych czynników, poczynając od biologicznych, tudzież genetycznych uwarunkowań, przebytych chorób, skutków leczenia, po niewłaściwą dietę, stres, nieaktywny tryb życia lub niekorzystne warunki otoczenia (toksyny, bakterie i wirusy), a także brak odpowiedniej suplementacji (przez co powstają ubytki i niedobory).

 To właśnie poprzez suplementy diety możemy przywrócić naszemu ciału równowagę. Dzięki nim kompleksowo uzupełnimy niedobory, a także wzmocnimy struktury włosów u nasady, poprzez regulację wewnętrznych mechanizmów przemian oraz procesów strukturalnych, co raz na zawsze rozwiąże problem łysienia.

Muscle-Zone Sklep

KOMPLEKS WITAMIN

Witaminy to zdecydowanie nieodłączny element naszego funkcjonowania, albowiem to one warunkują komfort egzystencji. Witaminy zajmują się procesami metabolicznymi skóry, dzięki czemu regulują wszelkie zachodzące w niej przemiany (np. poziom wydzielania łoju, zjawiska występowania niedoskonałości, przebarwień, wyprysków, czy też zmian grzybiczych), także te, które są odpowiedzialne za strukturę, moc oraz sprężystość włosa.

Jedną z najważniejszych witamin, w kontekście zdrowej skóry jest BIOTYNA. Witamina ta uczestniczy w funkcjonowaniu błon śluzowych. Nie trzeba zbyt długo przekonywać, że stanowi ona zbawienie dla struktury włosa, albowiem nie dopuszcza do jego wypadnięcia, rozdwojenia oraz nadaje mu odpowiednią sprężystość i blask. Biotyna kompleksowo zapobiega łysieniu poprzez wzmocnienie kanalików nerwowych, a także budowę mocnych korzeni włosów, dzięki czemu są one odporne na wszelkie czynniki środowiska zewnętrznego.

Doskonałymi zdolnościami przeciwutleniającymi, a także możliwością uczestnictwa w odpowiedniej keratynizacji skóry głowy, charakteryzuje się WITAMINA A. Jej najważniejszym zadaniem jest ochrona włosów przed łamliwością, zbytnim przetłuszczaniem oraz zjawiskiem występowania tzw. zakoli.

Bez wątpienia istotne są również WITAMINA E oraz C, które odpowiadają za neutralizację wolnych rodników. Posiadają również działanie przeciwzapalne, antybakteryjne oraz przeciwgrzybiczne. Co więcej, regenerują struktury skóry, a także zapobiegają szkodliwemu działaniu promieni UV.

W przypadku łysienia, warto wziąć pod uwagę również WITAMINĘ B3. Jest to substancja redukująca wszelkie niedoskonałości, przebarwienia oraz miejsca, zbyt mocno wysuszone. Istotny jest fakt, iż jej niedobór może powodować stany zapalne, wysypki, rogowacenie oraz ból, a co za tym idzie – łysienie. Z grupy witamin B, na przypomnienie zasługuje również powszechna B6, która odpowiada za odżywienie i regenerację skóry głowy, a także bierze udział w procesach regulujących poziom hormonalny, co ma niebagatelny wpływ na utrzymanie odpowiedniej kondycji włosów. Istotną substancją jest również KWAS PANTOTENOWY, który pozwala na utrzymanie jędrnej oraz elastycznej skóry, dzięki czemu włosy rosną prawidłowo i dość szybko, a poza tym nie ulegają rozdwojeniu. B5 działa również nawilżająco i łagodząco, dzięki czemu posiadamy ochronę przed zjawiskami takimi jak np. plackowate łysienie lub też utrata włosów, z powodu ich nadmiernego wysuszenia.

MINERAŁY

Jeśli mówimy o zdrowych, silnych oraz odżywionych włosach, nie możemy zapominać o odpowiedniej dawce minerałów, które nie tylko zachowają skórę głowy w odpowiedniej kondycji, ale również nie dopuszczą do uciążliwego łysienia. Wapń, fosfor, cynk, żelazo, magnez – to pierwiastki, które sprawią, iż nasze włosy pozostaną w dobrej kondycji przez długi czas, a ich struktura wewnętrzna będzie poddawana jedynie pożądanym i korzystnym procesom. Dzięki minerałom problem łysienia zniknie w bardzo szybkim czasie, a regeneracja będzie znacznie bardziej zintensyfikowana.