Suplementy.net.pl

Najważniejszym skutkiem suplementacji jest ochrona organizmu przed schorzeniami spowodowanymi niedoborem witaminy i składników mineralnych.

Jako dodatki

Suplementy na ładną cerę

Suplementy na ładną cerę

Zdrowa, zadbana cera to marzenie nas wszystkich, w tym szczególności kobiet. Jest ona w zasadzie obrazem tego, co dzieje się w środku, może wskazywać na stan naszego zdrowia. Pielęgnacja z zewnątrz jest ważna, ponieważ pozwala oczyścić skórę z zanieczyszczeń i ochronić ją przed czynnikami środowiska. Niemniej jednak nie może być ona jedynym elementem naszej dbałości o cerę. Najważniejsze jest to, co podajemy skórze od środka, czy to w postaci pożywienia, czy też suplementów. Odpowiednie ilości składników odżywczych, w tym witamin i minerałów pozwolą na utrzymanie nawilżenia skóry i oczyszczą ją, zapewniając jędrność i elastyczność przez długie lata. 

Niedobór witamin w organizmie może wywołać problemy skórne, takie jak suchość czy zaburzenie pracy gruczołów łojowych, a co za tym idzie – trądzik. Jakie suplementy na ładną skórę?

Suplementy na cerę

Pierwszym przykładem może być witamina A, która hamuje objawy starzenia. Retinol – bo tak popularnie nazywa się witaminę A – przyspiesza tempo odnowy skóry i przywraca jej należyte proporcje rozwoju, wspierając odtwarzanie złuszczonych warstw od samej podstawy. Jej stosowanie pobudza regenerację skóry, dlatego zrogowaciały naskórek jest zastępowany nowymi, gładkimi warstwami.

Warto również pamiętać o witaminie E, która stanowi doskonały antyoksydant. Chroni ona komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, które wpływają na starzenie się skóry. Tym samym witamina E pozwala na dłużej zachować młodość, stąd też jej potoczna nazwa – witamina młodości. Jej regularne stosowanie sprawia, że zmarszczki zaczynają pojawiać się znacznie później i wolniej. Podobnie działa witamina C. Ona również posiada właściwości przeciwutleniające, a ponadto uszczelnia ściany naczyń krwionośnych i błon komórkowych, przez co redukuje problem pękających naczynek. W przypadku niedoboru witaminy C regeneracja skóry jest spowolniona i na miejsce uszkodzonych komórek skóry nie powstają nowe. Ponadto witamina C współdziała z witaminą C przy wspieraniu produkcji kolagenu, który odpowiedzialny jest za sprężystość skóry. 

Bardzo ważne w dbaniu o san cery jest przyjmowanie preparatów typu witaminy z grupy B, w tym witaminy B2, B5, B6 czy H. Dzięki nim łagodzone są podrażnienia, a wszelkie rany goją się szybciej. W przypadku niedoboru witaminy B6 możemy zaobserwować często pojawiające się stany zapalne i łojotok, który skutkuje trudnym do wyleczenia trądzikiem. Z kolei niskie stężenie witaminy B5 w organizmie wywołuje jej nadmierne rogowacenie. Jeśli natomiast brakuje nam witaminy B2, wówczas pojawiają się problemy z pękaniem kącików ust. Preparaty witaminowe najłatwiej jest przyjmować w formie kompleksów, w których często zawarte są też minerały, takie jak jod, selen czy kwasy omega-3. Ich dodatek sprawia, że skóra wolniej się starzeje, a przy tym zapobiegamy jej szorstkości, skłonności do nadmiernego złuszczania się i do utraty wody. 

Na osobny wątek zasługuje witamina H (inaczej witamina B7), czyli tak zwana biotyna. Jej działanie opiera się na dostarczaniu cząsteczek siarki do skóry, uczestnicząc w tej sposób w syntezowaniu kreatyny i substancji, które mają za zadanie spajać komórki rogowe skóry, paznokci i włosów. Poza tym biotyna wspomaga także proces różnicowania się komórek naskórka, reguluje pracę gruczołów łojowych i wspomaga utrzymywanie równowagi lipidowej skóry. 

Dla pięknej cery warto przyjmować także suplementy z kwasem hialuronowym. Jest to naturalny biopolimer, który występuje we wszystkich tkankach organizmu. Nie tylko doskonale wpływa on na stawy, ale także poprawia elastyczność i nawilżenie skóry, co czyni ją bardziej promienną i pozwala dłużej cieszyć się brakiem zmarszczek. Ilość kwasu hialuronowego w organizmie spada z wiekiem, stąd też przyjmowanie preparatów z nim jest bardzo wskazane.

Nie można zapomnieć w tym zestawieniu o kolagenie. Jest on substancją, bez której nie moglibyśmy mówić o jakiejkolwiek jędrności skóry. Zespala on tkanki i poprawia ich elastyczność. Jego stosowanie poprawia stan cery, a w efekcie możemy liczyć nawet na podniesienie owalu twarzy. Poza tym kolagen stanowi składnik zapobiegający wysuszeniu skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *