Suplementy.net.pl

Najważniejszym skutkiem suplementacji jest ochrona organizmu przed schorzeniami spowodowanymi niedoborem witaminy i składników mineralnych.

Dla grup społecznychJako dodatki

Suplementy dla dzieci

Suplementy dla dzieci

Mówi się, że młody organizm zawiera w sobie tak ogromne pokłady sił witalnych, że w zasadzie nie ma potrzeby, aby dodatkowo go wspomagać. Okazuje się jednak, że nie do końca tak to wygląda. Dzieci – jak sami doskonale wiemy – są niemal wszędzie, a ich niespożyta energia przyprawia nas niekiedy o zawrót głowy. Nie mniej jednak, szczególnie w okresie dojrzewania, rozwoju (umysłowego i fizycznego), ciągłego działania, jak również intensywnej nauki, przyswajania informacji, powinno się dostarczać do dziecięcego organizmu suplementy diety. Suplementy diety, to elementy pełnowartościowe oraz bezpieczne dla zdrowia i życia, zaopatrzają one młody organizm w niezbędne makro i mikroelementy, budują silną odporność, trwały układ immunologiczny, wzmagają koncentrację, pamięć, koordynację ruchową, eliminują też wszelkie niedobory.

Czy dzieci powinny brać suplementy?

To bardzo ważne, aby suplementować dzieciom wszelkie niezbędne i niezaprzeczalnie wartościowe dla nich składniki mineralne, ponieważ codzienne pożywienie może nie poradzić sobie z tym zadaniem, a też ilość witamin i minerałów w nim zawartych nie do końca odpowiada dziennej dawce dziecięcego zapotrzebowania. Suplementy dla dzieci w dzisiejszych czasach, to nie tylko zdrowie i pomoc w ich dorastaniu, ale również forma świetnej zabawy. Są one dostępne w bardzo wielu różnych formach, np. w postaci kapsułek, żelków, czy cukierków, a także syropu. Jako odpowiedzialni  i kochający rodzicie chcemy, aby nasze dzieci zawsze pozostawały uśmiechnięte, radosne i zmotywowane (zwłaszcza do pochłaniania potrzebnej im wiedzy), dlatego suplementy diety będą absolutnym strzałem w 10!

Witaminy dla dzieci

Witaminy i minerały dla dzieci, to podstawowe elementy budulcowe organizmu. Są nam one po prostu niezbędne, niezależnie od wieku, płci i naturalnych uwarunkowań biologicznych. Szczególnie w przypadku dzieci, działają one ze spotęgowaną siłą. Zarówno witaminy, jak i minerały swoją pracę  wykonują już na etapie przygotowania organizmu matki do ciąży, następnie ogromną wartość posiadają w etapie rozwoju płodowego i kształtowania się poszczególnych narządów, organów. Witamina A, witaminy z grupy B (zwłaszcza B6 i B12), witamina C, D, E, K, jak też magnez, potas, żelazo, wapń – to tylko niektóre składniki, dzięki którym dziecko już od samego początku swojego istnienia jest w stanie poprawnie się rozwijać, a następnie prawidłowo funkcjonować. Witaminy i minerały tworzą kościec, to od ich poziomu zależy, czy nasz maluch będzie miał mocne kości, zęby, zdrowe włosy oraz paznokcie. Następnie składniki te odpowiadają również za kondycję wzroku, słuchu, węchu – to bardzo ważne. Tylko dzięki odpowiedniej i regularnej dawce witamin, a także minerałów dziecko jest w stanie prawidłowo widzieć, analizować, myśleć i tym podobne.

Zdrowe tłuszcze 

Nie tylko jako rodzice, ale również tak w ogóle, bardzo często boimy się tłuszczy i zupełnie eliminujemy je zarówno ze swojej diety, jak też z diety dziecka. Dlaczego? Otóż zakorzenione niegdyś stereotypy mówią nam, że tłuszcze same w sobie są absolutnie złe, że szkodzą naszemu organizmowi, prowadzą do złego samopoczucia, jak również wielu chorób takich jak np. nadciśnienie, miażdżyca, czy otyłość. Należy sobie więc jasno powiedzieć, że tłuszcze wcale nie są złe! Wręcz przeciwnie, są one niezbędne naszemu ciału na każdym etapie jego istnienia, jak również rozwoju. Nie mniej, należy też jasno podkreślić, że tłuszcze dzielą się na nasycone i nienasycone. Tłuszcze nasycone to takie, których rzeczywiście warto się wystrzegać, ponieważ nie służą nam one i zawierają jedynie puste kalorie, mowa np. o daniach typu fast-food, o potrawach smażonych na głębokim oleju, chipsach itd. Tłuszcze nienasycone z kolei są nam niesamowicie potrzebne, a zwłaszcza niezbędne są one dzieciom. Pamiętajmy przy tym, że wszystko musi być racjonowane zgodnie z zasadą proporcjonalności i systematyczności, ponieważ każda rzecz zażywana w nadmiarze może przynieść skutki zupełnie odwrotne od tych pierwotnie zakładanych. Suplementy diety będą najlepszym wyjściem wówczas, gdy chcemy zapewnić dziecku najbardziej pełnowartościową i najlepszą dawkę wartościowych tłuszczy i nie tylko (mowa też o minerałach i witaminach). Co warto podawać maluchom? np. suplementy diety zawierające w swoim składzie olej kokosowy, orzechy, pestki, nasiona, wyciąg z awokado, olej z wątroby dorsza, tran. Nie bójmy się odpowiednio dbać o tych, których kochamy najbardziej, to bardzo ważne. Dzieciaki rosną bardzo szybko i to właśnie tłuszcze wspomagają procesy rozwojowe, myślowe i wzrostowe. 

Nawodnienie dziecka

Suplementy diety, jak też racjonalne żywienie i ruch dla dzieci, to szczególnie ważne dla nich elementy. Nie mniej, jako rodzice, w sposób odpowiedzialny powinniśmy podejść także do kwestii dostatecznego nawodnienia. Nie chodzi o słodkie nektary, soki, czy też gazowane i przepełnione substancjami chemicznymi napoje. Wystarczy woda mineralna, którą możemy (w razie potrzeby) dosłodzić naturalnym miodem lub udekorować kawałkami owoców. Dbajmy o to, aby nasze dzieci wypijały minimum 1.5 litra wody każdego dnia. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *