Suplementy dla osób starszych

Osoby w podeszłym wieku muszą dbać o swoje zdrowie w szczególny sposób, ponieważ są narażone na niedobór witamin i minerałów znacznie bardziej niż ludzie młodsi. Z tego względu z myślą o seniorach opracowano specjalne suplementy diety, zawierające witaminy i składniki mineralne dostosowane do ich potrzeb.

Osobom starszym zaleca się suplementację między innymi witamin z grupy B, które usprawniają metabolizm, wpływają na pracę układu nerwowego i mięśniowego, a także są niezbędne dla produkcji czerwonych krwinek. Bardzo ważną rolę odgrywa także witamina D. Jej niedobór może prowadzić do rozwoju osteoporozy, ze względu na utrudnione przyswajanie wapnia. Ponadto seniorom często zaleca się przyjmowanie witaminy E, która spowalnia procesy starzenia się komórek oraz zapobiega rozwojowi miażdżycy i chorób nowotworowych. Seniorzy potrzebują również odpowiedniej dawki minerałów, na przykład cynku, którego niedobór bywa przyczyną braku odporności i problemów z koncentracją. Istotną rolę odgrywają także wapń oraz magnez. Ten pierwszy wzmacnia kości i zęby, natomiast drugi wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego.

Witaminy oraz składniki mineralne można przyjmować oddzielnie, jednak lepszym rozwiązaniem jest stosowanie specjalnych suplementów dla seniorów, które zawierają wszystkie witaminy i minerały potrzebne osobie starszej. Warto sięgnąć na przykład po Vita-Min Senior Plus firmy Olimp. To wieloskładnikowy suplement diety, który oprócz witamin i minerałów zawiera żeń-szeń koreański, zwiększający energię i witalność.

 

Więcej o suplementach dla osób starszych znajdziesz tutaj.