Suplementy.net.pl

Najważniejszym skutkiem suplementacji jest ochrona organizmu przed schorzeniami spowodowanymi niedoborem witaminy i składników mineralnych.

Dla sportowców

Suplementy diety – cytrulina

Suplementy diety – cytrulina

Suplementy diety stały się ostatnio bardzo popularne. Wynika to przede wszystkim z tego, że coraz więcej osób pragnie zachować dobre zdrowie, piękną sylwetkę i świetny nastrój na co dzień. Aktywność fizyczna, zdrowe, nieprzetworzone żywienie, a także odpowiednia suplementacja są lekiem na całe zło. Cytrulina to suplement diety, który pozostaje stałym, organicznym związkiem chemicznym z grupy aminokwasów i jednocześnie stanowi pochodną ornityny.

Jako suplement substancja ta jest stałym składnikiem odżywek przedtreningowych dla osób uprawiających aktywność fizyczną. Cytrulina w istocie nie uczestniczy w procesie syntezy białek, ale pomimo to posiada ona niezwykle korzystne dla całego organizmu właściwości prozdrowotne. Pamiętajmy, że suplementy diety chronią nasz organizm przed powstawaniem niedoborów, przed kontuzjami, urazami, skurczami mięśni, bólem, a także przed trwałym kalectwem. Suplementy diety również doskonałe warunkują wszystkie przemiany, procesy i systemy zachodzące w naszym organizmie, a także kontrolują pracę narządów wewnętrznych i całych systemów.

Właściwości cytruliny

Cytrulina jest substancją szczególną, na pierwszy rzut oka lekko pomijaną, jednak niezwykle potrzebną dla rozwoju i zdrowia całego ciała. Bierze ona aktywny udział w cyklu mocznikowym, dzięki czemu całkowicie oczyszcza, detoksykuje i neutralizuje szkodliwy amoniak. Co więcej, usprawnia procesy metaboliczne, poprawia poziom ukrwienia organizmu, intensyfikuje produkcję tlenku azotu, pomaga w redukcji kwasu mlekowego (dzięki czemu unikamy zakwaszenia organizmu). Ma również istotny wpływ na skórczanie się i rozkurczanie włókien mięśniowych, a także minimalizuje uczucie zmęczenia.

Cytrulina hamuje rozpad tkanki mięśniowej i wpływa bardzo pozytywnie na zachowanie równowagi kwasowo-zasadowej organizmu. Poza tym, sprawia, że organizm nie wydala ważnych pierwiastków, takich jak wapń, fosfor, potas, cynk, czy żelazo. A ponadto jest to suplement, który maksymalizuje poziom wytwarzanej energii wraz z wykonywaniem czynności treningowych, a także regeneruje organizm. Cytrulina sprawia, że im więcej ćwiczymy, tym większymi pokładami energetycznymi możemy dysponować.

Zdrowie, jak wiemy, pozostaje zawsze na pierwszym miejscu, bez względu na to na jakim etapie życia obecnie się znajdujemy. Aby owe zdrowie zachować, warto zwrócić uwagę na to co jemy, ile się ruszamy i jaką suplementację wykorzystujemy na co dzień. Powinniśmy żywić się w sposób naturalny, unikając wysokosłodzonych i gazowanych napojów, soków, nektarów, a także dań typu fast food oraz tych, które smażone są na głębokim oleju. Warto jeść zdrowe tłuszcze, takie jak: pestki, orzechy, awokado, olej i masło kokosowe. Nie ulega wątpliwości, że zarówno żywienie, jak również aktywność i suplementacja pozostają bardzo ważną częścią naszego życia. Warto zwrócić uwagę szczególnie na suplementy takie jak cytrulina, które choć mało znane, stanowią istotną moc dla naszego organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *