Zadbaj o swoje włosy – przygotowania na lato i sposoby na przetrwanie zimy

Zima zbliża się wielkimi krokami. Czas więc przygotować się na ten sezon, by wiedzieć, jak zadbać o swoje zdrowie. Jednak nie tylko nasze zdrowie jest wysoko narażone na infekcje w okresie zimowym. Konieczne jest również zadbanie o swoją urodę. W czasie mrozów włosy stają się zniszczone i przesuszone. Jak więc zadbać o włosy w czasie mrozów, by nie straciły one kondycji?

Jak zadbać o włosy w czasie mrozów – zakładaj czapkę

Jednym z najlepszych sposobów na to, jak zadbać o włosy w czasie mrozów, jest ich chowanie pod czapką lub kapturem. Może nam się wydawać, że taki zabieg nie będzie miał dobrego wpływu na włosy, ponieważ się one elektryzują i plączą. Jednak pod warstwą materiału są one ochronione przez zimnymi temperaturami, a one mają znacznie bardziej negatywny wpływ na kondycję włosów niż czapka. Warto więc zadbać o włosy i ich zdrowie, a jednocześnie zmniejszyć ryzyko złapania jakiejś infekcji.

Muscle-Zone Sklep

Jak zadbać o włosy w czasie mrozów – maseczki  odżywiające

Przez niskie temperatury włosy mogą stać się matowe, suche i zniszczone. Tak więc wiele kobiet co roku zastanawia się, jak zadbać o włosy w czasie mrozów. Nie jest to trudne zadanie. Pielęgnacja włosów w okresie zimowym nieco różni się od tego, jak dbamy o włosy latem, O tej porze roku włosy są wystawione na słońce, więc również mogą być wysuszone, ale ze słońca oraz świeżych sezonowych owoców i warzyw dostarczamy do organizmu wiele witamin i minerałów, które dbają o kondycję włosów, skóry i paznokci. To wygląda nieco inaczej, kiedy przychodzi zima. W takim okresie potrzebne jest dodatkowe odżywienie włosów, a do tego zadania idealnie nadają się maseczki na włosy. Najlepiej robić je co dwa dni.

Jak zadbać o włosy w czasie mrozów – wybieraj odpowiednie kosmetyki

To jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów wybierzesz, będzie miało wpływ na to, w jakim będą stanie. Najlepiej wybierać szampony, odżywki i maseczki, które mają działanie regenerujące i odżywiające. Nie może również zabraknąć składników nawilżających. Włosy w okresie zimowym są narażone na niskie temperatury, przez co mogą:

  • Rozdwajać się,
  • Łamać,
  • Przesuszyć,
  • Stać się matowe,
  • Nadmiernie wypadać.

Warto więc, by w szamponach i innych kosmetykach do włosów znalazły się składniki, które mają zbawienne działanie na ich kondycję. Doskonale sprawdzą się preparaty bogate w takie składniki odżywcze jak:

  • Witamina A,
  • Kolagen,
  • Kreatyna,
  • Witaminy z grupy B,
  • Wyciągi z roślin.