Wyjazd w góry – o tym nie możesz zapomnieć

Trwa zima i wiele osób w tym czasie decyduje się na wyjazd w góry na narty. Jeśli zaczynasz planować wyjazd w góry, ale nie wiesz, od czego masz zacząć pakowanie, to przychodzimy z pomocą. Taka wyprawa nie jest łatwa i może nam sprawiać wiele trudności. Jeśli nie masz w tym doświadczenia, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem.

Ciepła odzież, gotówka i sprzęt sportowy to może nie wystarczyć, a przecież są to przedmioty, które wydają się najważniejsze. Czy jednak na pewno? Czy pakując się, wyjeżdżając na urlop, będziesz przygotowany na wszystko? Czas dowiedzieć się, o czym nie możesz zapomnieć, wybierając się w góry.

Muscle-Zone Sklep
  1. Ochrona dla oczu i skóry

Kiedy szykujesz się na wyjazd w góry, nie możesz zapomnieć o ochronie skóry i oczu przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Odbijają się one od śniegu i lodu, przez co stają się one bardzo niebezpieczne, a jeśli nie przygotujesz się na takie warunki, to dojść może do poparzenia skóry, a w skrajnych przypadkach nawet do utraty wzroku. Tak więc podczas pakowania nie zapomnij zabrać ze sobą okularów przeciwsłonecznych, które mają filtr UV, a także kremu przeciwsłonecznego, który ochroni twoją skórę. Skóra zimą musi być chroniona, więc wybieraj tłuste kremy i pomadki na usta.

  1. Bądź gotowy na uraz

Wydawać nam się może, że zachowanie ostrożności na nartach i w górach wystarczy. Jednak nie zawsze mamy wpływ na to, co dzieje się na takim wyjeździe. Na liście niezbędnych rzeczy powinna znaleźć się dobrze wyposażona apteczka. Powinna być ona zawsze przy nas bez względu na to, czy wybieramy się na spacer po górach, czy będziemy zjeżdżać na nartach. W apteczce nie może zabraknąć środków opatrunkowych, przeciwbólowych, a także kremów i maści na bolące, nadciągnięte i stłuszczone mięśnie. Przecież nawet doświadczony narciarz może mieć słaby moment na stoku.

  1. Miej przy sobie telefon

To wydaje się absurdalne, ale gdziekolwiek idziesz, musisz mieć przy sobie naładowany telefon komórkowy, w którym masz zapisane numery alarmowe. Przed wejściem na stok, czy wspinaczką w góry sprawdzaj, czy bateria telefonu jest naładowana. Miej przy sobie latarkę. Ta w telefonie może nie być wystarczająca, poza tym jej używanie sprawia, że bateria szybko się wyczerpuje. Zimą w górach szybko robi się ciemno i zanim zauważysz, latarka może ci być potrzebna. Jeśli jesteś za granicą, sprawdź, jakie są numery alarmowe w państwie, w którym się znajdujesz. Przygotuj się na ewentualność, w której numery alarmowe będą ci potrzebne. Takie działanie może uratować tobie i innym życie.