Witaminy dla kobiet

 

Nie możemy zapominać o tym, że organizm człowieka potrzebuje wielu witamin, by móc prawidłowo funkcjonować. Coraz więcej kobiet rozwija się zawodowo oraz dąży do zwiększenia swoich kwalifikacji, przez co zapominają one o tym, że należy zadbać o dobrze zbilansowaną dietę, która dostarczy do organizmu niezbędne składniki odżywcze. To sprawia, że w organizmie kobiety występuje szereg niedoborów, a to negatywnie wpływa na jej zdrowie, wygląd i samopoczucie. Po jakie witaminy sięgnąć, kiedy pojawiają się przykre dolegliwości?

Muscle-Zone Sklep

Biotyna – witamina H na piękną cerę, włosy i paznokcie

Każda kobieta pragnie mieć piękne i zdrowe włosy, zadbane i mocne paznokcie oraz lśniącą i gładką skórę. To jednak nie jest takie proste, zwłaszcza jeśli dieta składa się z dużej ilości kwasów nasyconych, przez co w organizmie może dojść do niedoborów składników odżywczych, które dbają o kondycję ciała. Co prawda biotyna jest dostępna w dużej ilości produktów spożywczych, to jednak coraz więcej osób ma problemy z je niedoborem, a to może negatywni wpłynąć na zdrowie i wygląd. Specjaliści polecają spożywanie suplementów diety z biotyną w przypadku problemów z trądzikiem, szarą i suchą cerą oraz łojotokiem. Wiele osób stosuje sześciomiesięczną kuracje witaminą H, ponieważ zapewnia ona odbudowę nowych i zdrowych paznokci oraz poprawia stan zdrowia włosów.

Witamina B6 – na bóle miesiączkowe

Może nam się wydawać, że coś takiego jak ból brzucha, pleców, głowy i piersi jest czymś naturalnym co przydarza się każdej kobiecie kilka dni przed terminem występowania miesiączki oraz w ciągu całego czasu jej trwania. To jednak nie jest prawda. Takie bóle mówią wyraźnie, że coś nieodpowiedniego dzieje się w organizmie kobiety. Zazwyczaj problemem są hormony, które przyczyniają się do zwiększenia skurczy mięśni, zatrzymania wody w organizmie, czy też nieprzyjemnych dolegliwości takich jak zaparcia, czy wzdęcia. Kobiety, które mają takie problemy powinny sięgnąć po witaminę B6. Jest ona składnikiem, który reguluje pracę układu hormonalnego i zmniejsza bóle miesiączkowe.

Witamina D

Coraz więcej słyszy się o tym, że wiele par ma problemy z zajściem w ciążę. Przyczyn tego może być wiele, ale w wielu przypadkach jest to nieodpowiedni styl życia oraz sposób odżywiania. Przez źle zbilansowaną dietę może dojść do niedoborów takich składników jak witamina D, która jest słabo przyswajalnym składnikiem. Ma ona wpływ na zdrowie gospodarki hormonalnej, układu rozrodczego i kostnego. O jej niedobór bardzo łatwo, ponieważ z pokarmów przyswaja się ona do organizmu w niewielkim stopniu, a pozostała część witaminy D pochodzi z promieni słonecznych. A przez małą ilość dni słonecznych większość naszego społeczeństwa cierpi z powodu jej niedoboru. Lekarze alarmują, że niedobry witaminy D mogą prowadzić do rozwoju wielu groźnych chorób, w tym nowotworów.