Suplementy na układ moczowy

Infekcje dróg moczowych to problem, który bardzo często dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Wiele osób wstydzi się o nim mówić, dlatego warto wiedzieć, po jakie suplementy należy sięgnąć w celu zapewnienia układowi moczowemu właściwej ochrony.

Jednym z najczęstszych składników tego typu preparatów jest wyciąg z żurawiny. Żurawina to roślina, której wpływ na funkcjonowanie układu moczowego jest nieoceniony. Uzyskany z niej wyciąg ogranicza rozwój bakterii patogennych, łagodzi dolegliwości układu moczowego i przeciwdziała ich nawrotom. Co bardzo ważne, żurawina likwiduje infekcje bez osłabiania układu odpornościowego. Przyjmowanie zawierających ją suplementów sprawia, że bakterie nie przyklejają się do ścian układu moczowego, natomiast pH moczu ulega obniżeniu, co stanowi środowisko niesprzyjające rozwojowi infekcji. Wyjątkowe właściwości żurawiny znane są już od setek lat.

Wartym uwagi jest również produkt Uva Ursi, to suplement diety zawierający unikalną kompozycję naturalnych składników pomagających w usuwaniu toksyn oraz nadmiaru płynów z organizmu.

Uva Ursi Diurite

W leczeniu infekcji układu moczowego wykorzystuje się również preparaty moczopędne, które w swoim składzie zawierają pokrzywę bądź zieloną herbatę. Działanie moczopędne umożliwia wypłukanie z dróg moczowych wszystkich nagromadzonych w nim związków, które przyczyniają się do rozwoju infekcji. Pokrzywa zawiera także fitosterole, które zmniejszają napięcie mięśni gładkich gruczołu krokowego, a tym samym ułatwiają przepływ moczu. Pokrzywa wykorzystywana jest w leczeniu dny moczanowej i kamicy nerkowej. Zielona herbata nie tylko działa moczopędnie, ale dodatkowo ogranicza ryzyko rozwoju nowotworów układu moczowego, ze względu na swoje właściwości antyutleniające.

W suplementach diety wspomagających układ moczowy często znajdują się także takie składniki jak skrzyp polny, korzeń pietruszki, czarny bez i czarna porzeczka.