Top suplementy diety dla kobiet

Jest wiele kobiet, które decydują się na wprowadzenie aktywności fizycznej w codziennie życie. Warto wiedzieć, że organizm człowieka podczas wysiłku potrzebuje większej ilości składników odżywczych niż zawsze. To dlatego wielu mężczyzn aktywnych fizycznie sięga po suplementy diety. To jakie odżywki powinni wybierać Panowie dobrze już wiemy, a jakie suplementy są najlepsze dla Pań?

Odżywki białkowe dla kobiet

Na rynku nie pojawiają się takie suplementy diety dla sportowców, które są przeznaczone tylko dla kobiet. To jednak nie oznacza, że nie powinny one sięgać po takie odżywki. Jedną z najczęściej wybieranych, jest białko serwatkowe. Wspomagać ma ono odbudowę uszkodzonych tkanek mięśniowych oraz ich rozbudowę. Białko serwatkowe jest jednym z najlepszych na rynku, ponieważ charakteryzuje się wysoką jakością oraz szybkim czasem przyswajania. Dzięki temu cenne aminokwasy w szybkim czasie wchłaniają się przez układ pokarmowy i odżywiają układ mięśniowy.

Muscle-Zone Sklep

Aminokwasy BCAA dla kobiet

Nie możemy zapomnieć, że jednymi z najważniejszych składników odżywczych dla każdej osoby aktywnej fizycznie, są aminokwasy. Szczególnie ważne są aminokwasy egzogenne. To oznacza, że organizm człowieka nie jest w sanie samodzielnie ich wytworzyć. Warto sięgać po aminokwasy BCAA, ponieważ mają one silne działanie na nasz organizm i mogą przyczyniać się do wzrostu sił i szybszej regeneracji. Dla kobiet istotne jest również, to że mają one działanie odchudzające. Przyczyniają się one do spalania większej ilości tkanki tłuszczowej, więc sprawdzą się jako suplement diety przy diecie redukcyjnej. Nie ma obaw przed stosowaniem tej odżywki dla sportowców, ponieważ jest  ona wielokrotnie przebadania i wyniki tych badań nie wykazują, by spożywanie danego preparatu miało mieć nieprawidłowe działanie na nasz organizm.

Witaminy dla kobiet

Ostatnie badania wykazały, że osoby aktywne fizycznie często cierpią z powodu niedoboru witaminy D. Badania zostały przeprowadzone na grupie biegaczy w czasie lata, przez co wiele osób uważało, że wyniki wyjdą prawidłowe. A jednak nawet latem, kiedy słońce może pokryć niemal całe nasze zapotrzebowanie na witaminę D, u osób aktywnych fizycznie wykryto jej niedobór. Tak więc warto sięgać po preparaty, które dostarczą do organizmu duże ilości witaminy D. Trzeba również zaznaczyć, że dla kobiet jest ona szczególnie ważna, ponieważ wpływa na pracę układu hormonalnego i przyczynia się do zwiększenia się ryzyka bezpłodności.

Minerału dla kobiet

Kobiety aktywne fizycznie powinny sięgać po suplementy diety, które dostarczą do ich organizmu odpowiednie ilości magnezu. Jest to ważny pierwiastek, który może zostać wytrącony z organizmu podczas intensywnych ćwiczeń. Warto więc zadbać o zdrowie i uzupełnić codzienną dietę w dodatkową dawkę tego pierwiastka.