Testosteron – jak podbić jego ilość?

Testosteron jest niezwykle ważny i istotny w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Na rynku dostępne są różnorodne leki, jak również i suplementy, które to poziom tego testosteronu mogą podnieść. Należy jednak zdać sobie sprawę z tego, że zwiększony poziom wiąże się jednocześnie ze zwiększonym ryzykiem między innymi chorób naczyniowo – sercowych. Jak więc go stosować? Na co stawiać? Czy można robić to w sposób bezpieczny dla organizmu?

***

Muscle-Zone Sklep

Jeśli poziom testosteronu w organizmie znajduje się w normie, absolutnie nie powinniśmy go zwiększać w formie suplementów, choć niestety wielu ludzi to robi, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji takich działań. Testosteron w formie suplementów powinno przyjmować się jedynie wtedy, gdy dana osoba ma schorzenie powodujące obniżanie poziomu testosteronu. W celu jego wyrównania, z pewnością suplement okaże się być bardzo dobrym wyborem.

Zastrzyki w postaci testosteronu

Testosteron można ,,dostarczyć” do organizmu w postaci iniekcji, która wykonywana jest w gabinecie zabiegowym lub samodzielnie w domu. Zaleca się przyjmowanie jednego zastrzyku co jeden do dwóch tygodni. Występuje on wówczas w formie enantanu testosteronu lub cypionianu testosteronu.

Żel z testosteronem

Testosteron można także dostarczyć w formie żelu, który jest nakładany na skórę. Taka transdermalna forma testosteronu jest bardzo łatwa do podania, szczególnie dla osób, które boją się zastrzyków. W przypadku żelu podaje się go każdego dnia bezpośrednio na skórę, dostarczając stałe dawki. Dużą zaletą tego rozwiązania jest to, że otrzymuje się zrównoważone dawki, które nie powodują nagłych zmian w organizmie, jak w przypadku chociażby zastrzyku, gdzie podana jest jednorazowo większa dawka.

Doustne podawanie testosteronu

Testosteron można przyjmować także w formie leków doustnych, do nosa lub do policzka, aby zminimalizować ryzyko podrażnień skóry. Taka forma podawania testosteronu jest najmniej inwazyjna, jednak należy pamiętać o tym, aby regularni ją przyjmować.

Wybierając odpowiednią metodę przyjmowania testosteronu, należy oszacować ją z lekarzem, a także wziąć pod uwagę koszty takiego zakupu. Im lepsze dla nas rozwiązanie, tym łatwiejszy sposób przyjmowania testosteronu. Każdy może postawić na coś innego i każdy z pewnością będzie w pełni zadowolony z efektów uzyskanej kuracji testosteronowej.

Zmiana stylu życia

A oprócz przyjmowania testosteronu, niezwykle ważna jest także zmiana stylu życia. Powinniśmy postawić między innymi na aktywny tryb życia, na zdrową i zbilansowaną dietę, na redukcję nadmiaru kilogramów, jeśli takie występują. Zdrowszy styl życia na pewno jest dużo bardziej pomocny, gdy w grę wchodzi regulowanie poziomu testosteronu.

Co więcej, dla takich osób zaleca się przyjmowanie również i odpowiednich suplementów, które razem połączone, są w stanie zagwarantować pożądane efekty. Na co stawiać?

Przyjmowanie tego kwasu może zwiększyć poziom testosteronu. W badaniach przeprowadzonych na zwierzętach, wyniki były zdumiewające. Czy w przypadku ludzi jest w stanie uzyskać się też takie same rezultaty? W tym temacie toczonych jest szereg badań.

DHEA jest hormonem, który występuje w organizmie i można kupić go w formie suplementu, który ma za zadanie podnieść poziom testosteronu. Czy faktycznie jednak tak jest? Nie ma na to potwierdzonych dowodów, ale na pewno warto ten suplement do diety wprowadzić.

Choć nie ma potwierdzonych dowodów, czy faktycznie suplementy diety mogą pomóc w podniesieniu poziomu, to na pewno warto je wybrać, bo działają również i na inne płaszczyzny funkcjonowania organizmu.

Jakie są skutki obniżonego testosteronu?

Zbyt niski poziom testosteronu powoduje zmniejszenie libido, zaburzenie erekcji, jak również i osłabienie mięśni oraz kości. Wielu ludzi chce podnieść poziom testosteronu, by poprawić życie seksualne, by poczuć się lepiej w swojej skórze. Niestety, rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, że takie działanie może doprowadzić do chorób sercowo – naczyniowych.

Podsumowanie

Przed podjęciem terapii testosteronem, na pewno należy wziąć pod uwagę wszelkie za i przeciw, zanim zdecydujemy się testosteron przyjmować. Jedno jest pewne, jeśli poziom jest odpowiedni, absolutnie powinniśmy odrzucić myśli o jego przyjmowaniu. Jeśli jest za niski, razem z lekarzem warto przemyśleć formę i dawki tak, aby nie naraziły one na niebezpieczeństwo nasze zdrowie.