Suplementy zamiast kofeiny

Każdy z nas wie, czym jest kofeina oraz nierozerwalnie związana z nią – kawa. Zatem, zanim przejdziemy do docelowego omówienia tytułowych zagadnień – najpierw kilka słów właśnie o kawie. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że kawa dodaje nam energii, pobudza nasze receptory, sprawia, że mamy większe chęci do działania. Dodatkowo, napój ten pozwala na znacznie lepsze rozpoczęcie każdego dnia, zwłaszcza gdy ma być on produktywny i wymagający. Jak wiemy jednak, każdy organizm jest inny i każdy posiada odmienne preferencje, zależności, uwarunkowania. Dlatego też – nie każdy organizm potrafi w odpowiedni sposób przyjąć, przyswoić i wykorzystać pozytywnie kofeinę. Tak samo, jak ze względów zdrowotnych, nie każdy z nas może pijać kawę lub nie każdy z nas musi ją po prostu lubić. Warto więc szukać równie zdrowych i korzystnych alternatyw dla popularnej kofeiny w suplementach diety. 

Dlaczego suplementy są tak ważne?

Suplementy diety bowiem są w stanie w taki sposób uregulować nasz organizm, aby funkcjonował on prawidłowo, produktywnie i efektownie! Nie mniej, pamiętajmy, że nasze ciało, to sieć różnorodnych elementów połączonych w jedną symbiozę. Oznacza to, że musimy wprowadzić do swojego codziennego życia nie tylko suplementy, ale również zdrową dietę i aktywność fizyczną, aby osiągać spektakularne rezultaty. 

Muscle-Zone Sklep

Kofeina – czym ją zastąpić? 

 Na rynku suplementów diety znajdziemy niezliczoną ilość zamienników kofeiny. Posiadają one podobne właściwości, mechanizmy działania, predyspozycje – mało kto jednak o nich mówi. Założeniem tych substancji jest przede wszystkim energetyczne naładowanie i pobudzenie organizmu. Chodzi więc o to, abyśmy mieli więcej wigoru, chęci i siły do działania. Tego typu preparaty likwidują zmęczenie i senność. Dodatkowo, wykazano, że substancje te mają czynny udział w rozbijaniu tkanki tłuszczowej, a więc w redukcji masy ciała, jak również przy budowie masy mięśniowej i jej struktur. 

Do substancji, które z powodzeniem mogą zastąpić kofeinę, należą : wyciąg z imbiru, witamina C, wyciąg z liści zielonej herbaty, guarana, żeń-szeń, kakao, matcha, yerba mate, magnez, wapń, potas, żelazo, witaminy z grupy B (B6, B12), witamina K i D. 

Imbir + witamina C

Jeśli chodzi o wyciąg z imbiru i witaminę C,  jest to połączenie dość znane i bardzo korzystne. Ich właściwości zdecydowanie stawiają na nogi i pozwalają wzmocnić, a także zbudować silny układ odpornościowy i immunologiczny. Dodatkowo, substancje te pobudzają cały organizm do pracy. Co więcej, wspierają nas one podczas różnego rodzaju infekcji, chorób i dolegliwości bólowych. Regularna suplementacja tych składników sprawi, że nasze ciało nie będzie wykazywało już dodatkowego zapotrzebowania na kofeinę. Oba składniki w sposób kompleksowy nawadniają organizm i dotleniają go. Zapobiegają również występowaniu przewlekłego zmęczenia i migreny – podobnie zresztą jak wymienione powyżej witaminy i minerały.

Kakaowiec 

Ziarna kakaowca z kolei są niezwykle bogate we flawonole. Te natomiast redukują stany zapalne, a także dbają o prawidłowy przepływ krwi do mózgu. Dzięki temu nasze ciało jest znacznie lepiej dotlenione, a narządy oraz organy pracują sprawniej. Kakao dostarcza energii, poprawia nastrój i dodaje chęci do działania. Dzięki niemu również wytwarzana jest serotonina, jak również hormony szczęścia.

Herbata matcha 

Bardzo podobnie działa również matcha – czyli nic innego jak japońska odmiana zielonej herbaty w proszku. Stosowana w suplementacji, przynosi bardzo dużo pozytywnych skutków dla rozwoju i struktur organicznych. Działa ona antybakteryjnie, przeciwzapalnie, antygrzybiczo, antynowotworowo – a przede wszystkim energetyzująco. Dzięki niej właśnie  – żyjemy intensywniej, szybciej i posiadamy więcej energii. 

Yerba Mate 

Yerba mate to kolejny element suplementacji, o którym wiele wiemy, choć tak naprawdę nie zwracamy do końca uwagi na jego docelowe właściwości. Mianowicie, choć w swoim składzie yerba mate zawiera docelowo kofeinę – to można powiedzieć, że jest to jej synonim – najlepszy z możliwych. Dzięki tej substancji, posiadamy bardzo dużo energii, dodatkowo nasze ciało w pełni oczyszcza się ze złogów, toksyn i innych niebezpiecznych dla niego substancji – to bardzo ważne, gdyż to one w większości pozbawiają nas komfortu i chęci do codziennego funkcjonowania. 

Jak widać, suplementacja pozostaje bardzo ważnym elementem naszej codzienności. Warto więc być w pełni świadomym swojego ciała, jego potrzeb i oczekiwań. Pamiętajmy, że za każdym razem gdy dzieje się coś niepokojącego, gdy dochodzi do niedoborów, spadków kondycyjnych (również w sferze psychofizycznej) – nasz organizm zawsze nas o tym informuje. To my bardzo często nie jesteśmy w stanie w prawidłowy sposób odczytać jego sygnałów i dlatego dochodzi do wielu nieprzyjemnych dla nas zdarzeń.