Suplementy na żyły

Świadomość ludzi na temat zdrowego trybu życia na szczęście stopniowo rośnie, aczkolwiek wciąż wiele jego aspektów jest pomijanych. Do kwestii, o których często zapominamy zaliczyć możemy przede wszystkim zdrowie żył. Naczynia krwionośne każdego dnia narażone są na zniszczenia, czy to przez czynniki genetyczne, czy to przez dietę lub brak ruchu. Istnieje wiele sposobów na to, by wzmocnić swoje żyły i pozbyć się uporczywych problemów, jednak należy pamiętać, iż najważniejsza jest profilaktyka, która nie dopuści do powstawania groźnych chorób żył. Jak więc wpłynąć korzystnie na zdrowie naszych naczyń krwionośnych? Najlepszym sposobem jest suplementacja.

Jakie suplementy polecamy?

Pierwszą z substancji występujących w suplementach na żyły jest escyna, funkcjonująca pod bardziej tradycyjną nazwą wyciągu z kasztanowca. Jest to najpopularniejszy środek przeciwko żylakom. Jego działanie opiera się na hamowaniu rozkładania kwasu hialuronowego przez enzym w ścianach żył, dzięki czemu naczynia stają się szczelniejsze i nie pękają. W ten sposób osocze nie przenika do tkanek, więc wyeliminowane zostaje ryzyko obrzęków. Ponadto escyna redukuje stany zapalne żył, uelastycznia ich ścianki i działa przeciwzakrzepowo, zmniejszając tzw. lepkość krwi.

Muscle-Zone Sklep

Kolejnym przykładem suplementu diety, który należy przyjmować, by mieć zdrowe żyły jest witamina K. Wpływa ona regulująco na wytwarzanie protrombiny, czyli białka warunkującego krzepnięcie krwi. W ten sposób zapobiega krwotokom i ułatwia ich zahamowanie. Witamina K zmniejsza także widoczność wszelkich krwiaków. Częściowo jest ona produkowana przez organizm samodzielnie, jednak w przypadku problemów z naczyniami krwionośnymi konieczne jest dostarczanie jej w większych ilościach.

Warto sięgnąć również po wyciąg z oczaru. Posiada on wiele cennych dla zdrowia właściwości, w tym między innymi działanie przeciwkrwotoczne. Wyciąg ma w swoim składzie flawonoidy oraz saponiny, które znacząco uszczelniają naczynia krwionośne i zmniejszają ich kruchość, dzięki czemu żyły stają się silniejsze i mniej podatne na choroby. Substancje te działają również przeciwzapalnie oraz przeciwbakteryjnie, dlatego zmniejszają ryzyko infekcji.

Popularną, a jednocześnie naturalną substancją prozdrowotną wykorzystywaną w walce z problemami żył jest witamina C. Tym, co ją charakteryzuje jest działanie przeciwzapalne, co sprawia, że jej spożywanie pozwala uniknąć infekcji, w tym także tych, które uszkadzają naczynia krwionośne. Witamina C chroni każde najmniejsze naczynie, co wpłynie nie tylko na stan żył chociażby w obrębie kończyn, ale także na cerę.

Tym, po co jeszcze powinniśmy sięgnąć szukając suplementów utrzymujących zdrowie żył jest Gotu Kola, czyli wąkrotka azjatycka. Szczególnie przyda się ona osobom, które pracują głownie w pozycji stojącej czy siedzącej. Gotu Kola jest w stanie przywrócić prawidłowe krążenie krwi i tym samym wyeliminować wszelkie objawy związane z chorobami żył, np. obrzęki, ból czy ciężkość nóg. Ponadto warto przyjmować preparat z wąkrotką azjatycką w ramach profilaktyki, jeśli jesteśmy narażeni na problemy żylne. 

Mniej znanym suplementem na żyły jest preparat z ruskogeninami. Są to substancje pozyskiwane z kłącza ruszczyka kolczastego. Działanie tego suplementu opiera się na wzmacnianiu żył i uszczelnianiu ich. Ponadto ruszczyk zapobiega to powstawaniu obrzęków i pojawianiu się świądu. Substancje te działają korzystnie w przypadku wszystkich problemów z żylakami, także przy hemoroidach. 

Wśród suplementów na żyły warto wymienić też miłorząb oraz rutynę. Pierwszy składnik poprawia mikrokrążenie, a także zmniejsza znacząco napięcie ścianek naczyń krwionośnych. Dodatkowo miłorząb posiada właściwości przeciwzapalne oraz przeciwmiażdżycowe. Poza tym łagodzi bóle nóg, eliminuje obrzęki i skurcze pojawiające się przy niedokrwieniu. Z kolei rutyna działa uszczelniająco na naczynia krwionośne, zapobiega ich pękaniu i chroni je przed zniszczeniem. Ponadto substancja ta zapobiega obrzękom i zapaleniom żył. Co ciekawe, rutyna wzmaga i przedłuża działanie witaminy C.