Na dolegliwości

Suplementy na żylaki

Żylaki nóg, inaczej nazywane niewydolnością żylną, powstają w wyniku nieprawidłowego odpływu krwi w obrębie kończyn dolnych. Najczęściej pojawiają się one u kobiet i zwykle jest to związane z wiekiem. Przyczyn ich powstawania może być wiele. Wśród nich wymienia się przede wszystkim czynniki genetyczne, które mogą powodować niewydolność żylną już w bardzo młodym wieku. Ponadto żylaki mogą współtowarzyszyć chorobom krążenia, a nawet ciąży. Nieprawidłowy styl życia również może skutkować tego typu problemami, szczególnie jeśli nasze codzienne obowiązki wymagają od nas siedzenia w niezmienionej postawie przez cały dzień lub jeżeli nosimy nieprawidłowe obuwie. Czynnikiem zwiększającym ryzyko pojawienia się niewydolności żylnej niezwykle często otyłość oraz brak aktywności fizycznej. Niezależnie od przyczyny takiego stanu rzeczy, należy niezwłocznie zająć się wyeliminowaniem żylaków, gdyż ich objawy są bardzo uporczywe i mogą znacząco wpływać na codzienne funkcjonowanie, zmniejszając nasz komfort i swobodę życia.

Muscle-Zone Sklep

Jakie suplementy na żylaki?

Leczenie żylaków jest stosunkowo długotrwałym procesem i należy tu uzbroić się w cierpliwość. Eliminacja tego schorzenia najskuteczniejsza jest wówczas, gdy jest ono w początkowej fazie. Metody leczenie są różne, w zależności od stopnia zaawansowania choroby. W najgorszym wypadku żylaki usuwa się operacyjnie, jednakże jest to rzadkie rozwiązanie. Zazwyczaj z problemem tym można radzić sobie za pomocą nieinwazyjnych metod, takich jak maści, żele czy preparaty doustne. W szczególności te ostatnie cieszą się dużą popularnością, co jest uzasadnione, gdyż na wiele schorzeń trzeba działać od środka, by pojawiły się jakiekolwiek efekty.

Preparatów stosowanych na żylaki jest wiele. Najczęściej są to suplementy diety. Ich stosowanie jest w zupełności bezpieczne, a przy tym bardzo skuteczne. Preparaty tego typu posiadają w swoim składzie między innymi diosminę, trokserutynę, hesperydynę czy też dobesylan wapnia.

Poleca się również stosowanie suplementów ziołowych, zawierających wyciągi z roślin, takich jak nasiona kasztanowca, koszyczek arniki, liść oczaru bądź ruszczyk. Skład tych suplementów jest bogaty w substancje, które wpływają na uszczelnianie naczyń krwionośnych, poprawę krążenia żylnego oraz wzmocnienie i regenerację ścianek żył. Dodatkowo uelastyczniają naczynia krwionośne. W związku z tym nie tylko pomagają w eliminacji problemów, ale także zapobiegają ich powstawaniu oraz nawrotom.

Suplementy diety przeznaczone dla osób z żylakami łagodzą objawy występujące przy tym schorzeniu. Przede wszystkim odczuwalnie poprawiają krążenie, ale także niwelują uczucie ciężkości nóg oraz ich ciągłe zmęczenie. Ponadto podczas stosowania tego typu preparatów zmniejsza się częstotliwość skurczy łydek.

Żylaki są nie tylko problemem natury estetycznej, ale także schorzeniem, które powoduje mnóstwo niedogodności i trudności w codziennym funkcjonowaniu. W związku z tym nie należy zwlekać z rozpoczęciem ich leczenia, ponieważ to właśnie na początku szanse na ich eliminacje są największe. Stosowanie suplementów diety na żylaki poprawi jakość życia osób dotkniętych tym problemem i zapobiegnie nieprzyjemnym objawom.