Suplementy na zwiększenie apetytu

  Wydaje się, że na świecie wyraźnie poruszane są  jedynie tematy  zbyt dużej wagi, otyłości, a tym samym zbyt nasilonego apetytu – to o tych kwestiach słyszymy najczęściej, najgłośniej.  Mówi się również, że osoby cierpiące na nadwagę lub posiadające unormowaną masę ciała nie zauważają, a wręcz bagatelizują problemy osób, które chciałyby zwiększyć swoje łaknienie i które właśnie w tym temacie upatrują źródło swoich trosk.

Jedno jest pewne – niemożność intensyfikacji apetytu również jest problemem, którego nie należy umniejszać. Warto walczyć z tym, co nas boli i uniemożliwia nam komfortowe funkcjonowanie. Warto likwidować bariery, które sprawiają, że zarówno codzienna radość, rozwój, ale również komfort naszego życia sprowadzone są do dramatycznie niskiego poziomu. Co poprawi nasz apetyt w sposób szybki, zdrowy i co najważniejsze – bezpieczny?

Muscle-Zone Sklep

Suplementy na poprawę apetytu 

 Suplementacja daje nam bardzo wiele pozytywnych właściwości. Przede wszystkim jest ona ogromnym wparciem dla naszego organizmu, uzupełnia jego niedobory, uczestniczy w procesach, dba o funkcjonowanie narządów wewnętrznych oraz organów. Dodatkowo, suplementy diety poprawiają kondycję skóry, włosów, paznokci, minimalizują objawy chorób i zapobiegają kontuzjom, urazom, złamaniom i zwyrodnieniom. Witaminy i minerały, a głównie witaminy z grupy B, mogą również skutecznie wpływać na poprawę apetytu i zwiększenie łaknienia. Wynika to między innymi z faktu, że związki te bardzo silnie działają na różnego rodzaju przemiany metaboliczne powiązane z białkami, tłuszczami i węglowodanami. 

Suplementy wspomagające apetyt są szczególnie ważne u osób cierpiących na ciężkie choroby, intensywnie trenujących, wykonujących dwa lub więcej treningi dziennie,  gdyż działanie układu pokarmowego może być w ich przypadku zaburzone. Poprawa apetytu jest również doskonałym antidotum oraz doskonałą drogą ku poprawie masy ciała, jak również jest to najlepsza z możliwych terapia wspomagająca leczenie takich chorób, jak: bulimia i anoreksja. Oprócz witaminy B12, która niebagatelnie pozostaje najlepszym środkiem wspomagającym oraz regulującym poziom łaknienia, powinniśmy zwrócić uwagę również na inne, nie mniej wartościowe składniki.

  • Należy do nich, np. humulus lupulus, czyli popularny chmiel zwyczajny. Ekstrakt z tej rośliny zawiera aż 8% gruczołów włosków, które wydzielane są i ocierane z owocostanu. Lupulinum  wykazuje niesamowitą zdolność do samodzielnej stymulacji wydzielniczej gruczołów trawiennych. 
  • Tynanthus panurensis natomiast to winorośl pochodząca wprost z lasów deszczowych Amazonki. Przez miejscowych roślina ta wykorzystywana jest jako środek regulujący pracę wątroby, jelit oraz żołądka, ale również całego układu trawiennego. 
  • Warto także zwrócić uwagę na korzeń imbiru, który wspiera procesy trawienne, obniża ciśnienie krwi, neutralizuje poziom złego cholesterolu, minimalizuje procesy produkcyjne kwasów żołądkowych, działa lekko moczopędnie (dzięki czemu możliwe jest usunięcie nadmiaru wody z organizmu). 
    • Rdest sachaliński – to naturalny i cudowny antyoksydant, który niewątpliwie bardzo przyda się każdemu, kto pragnie zwiększyć swój apetyt w sposób zdrowy i bezpieczny. Pomaga on np. w zwalczaniu wolnych rodników powstających min. w przypadku spożywania dużych ilości ciężkostrawnego jedzenia. 

    Jak widać, suplementacja pozostaje bardzo ważnym, a wręcz fundamentalnym elementem naszego funkcjonowania. Nie mniej nie byłaby ona w pełni skuteczna, gdybyśmy zaniedbali zdrowe i racjonalne żywienie, a także zrezygnowali z jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Należy pamiętać też, że suplementy diety, jak i wszystko co przyjmuje nasz organizm, są skuteczne jedynie w momencie, kiedy przestrzegamy ich regularności, jak również proporcji umieszczonych na opakowaniu. Nic, co będziemy zażywać zbyt często lub zbyt rzadko nie będzie dla nas korzystne, a wręcz przeciwnie – będzie skutkowało negatywnymi konsekwencjami.