Na dolegliwości

Suplementy na żołądek

Bóle żołądka to bardzo uciążliwy problem, który często pojawia się nagle.  Niestety ich przyczyna nie musi być taka oczywista. Są bowiem różne podłoża problemów z żołądkiem. Najczęściej spotykanymi powodami chorób żołądka jest jedzenie w pośpiechu, często towarzyszący stres, nieodpowiednie dieta, która składa się z przetworzonych produktów, stosowanie leków, które mogą uszkodzić ściany żołądka, zbyt mała ilość błonnika w diecie, niektóre choroby. Na szczęście istnieją naturalne preparaty na żołądek, które w szybkim tempie uporają się z problemami z trawieniem, wzdęciami, objawami bólowymi.

Len

Muscle-Zone Sklep

Len dzięki swoim właściwościom po połączeniu z wodą wydziela lepki śluz. Pomaga on m.in. pozbyć się zalegających w jelitach złogów, dzięki czemu jelita pracują prawidłowo. Dzięki temu możemy pozbyć się wzdęć oraz zaparcia. Dodatkowo len zmniejsza ból żołądka, łagodząc stany zapalne w błonie śluzowej. Działa kojąco na błonę śluzową, ochraniając ją przed podrażnieniami. Len zawiera mnóstwo błonnika, który pomaga w trawieniu. Błonnik sprawia także, że szybciej jesteśmy najedzeni.

 

Aloes

Działa pozytywnie nie tylko na skórę. Zawiera mnóstwo błonnika, ale też olejków eterycznych, które pomagają się pozbyć bólu żołądka. Dodatkowo aloes działa kojąco na błony śluzowe, dzięki czemu zmniejsza ból i dyskomfort. Suplementy z aloesem wpływają na likwidację zalegających złogów jelitowych, co zmniejsza także nudności i problemy z trawieniem. Dzięki aloesowi nasz żołądek ma mniejszy dyskomfort, lepiej trawi pokarmy i jest odporny na podrażnienia, które są powodowane np. stosowaniem niektórych leków.

Imbir

Imbir działa antybakteryjnie, ale także przyspiesza znacznie nasz metabolizm, dzięki czemu szybciej trawimy pokarmy. Jest silnym suplementem antywirusowym i szybko pomaga zwalczyć choroby. Jest rozgrzewający i przyjemny dla żołądka. Suplement z imbirem zmniejsza przede wszystkim niestrawność i ból żołądka. Imbir można jeść po ciężkim i dużym posiłku, dzięki czemu szybciej go strawimy.

Olej z rokitnika

Zawiera on cenne witaminę C, E, witaminy z grupy K oraz z grupy B. Pomaga w trawieniu i zmniejsza stan zapalny.  Działa ochronnie na żołądek i polecany jest zwłaszcza przy wrzodach żołądka oraz osłonowo przy braniu antybiotyków i innych leków, które uszkadzają ściany żołądka. Rokitnik wspiera procesy trawienne.