Na dolegliwości

Suplementy na żołądek

Układ trawienny każdego dnia pracuje intensywnie, by zapewnić nam zdrowie oraz dobre samopoczucie. Ta nieprzerwana praca powoduje, że z czasem mogą pojawiać się nieprawidłowości z nim związane. Objawia się to między innymi silnymi dolegliwościami bólowymi, obejmującymi zazwyczaj  brzuch i żołądek.

Muscle-Zone Sklep

Problemy w obrębie żołądka stają się wręcz chorobą cywilizacyjną. Miewają je ludzie w każdym wieku, także – a być może w szczególności, jeśli zważymy na styl życia – młodzi. Powodów, przez które ten organ odmawia posłuszeństwa może być naprawdę wiele, a jednym z najczęstszych czynników jest długotrwały stres.  W sytuacji, gdy się stresujemy, nasz żołądek produkuje zwiększoną ilość kwasu solnego, który nie może być należycie spożytkowany, przez co podrażnia błonę śluzową. To właśnie sytuacje stresowe są często czynnikiem zwiększającym ryzyko pojawienia się wrzodów żołądka. Poza tym na organ ten wpływa dieta, jaka nam towarzyszy każdego dnia. Jeżeli jemy niezdrowo, spożywamy ciężkostrawne pokarmy, wówczas nasz żołądek staje się przeciążony i posiada niemałe trudności z normalnym funkcjonowaniem. Przyczyna leży również w spożywaniu zbyt małych ilości błonnika, którego zadaniem jest usprawnianie procesu trawienia. Istotną kwestią, która również może wpłynąć na powstanie dolegliwości żołądkowych jest stosowanie używek, takich jak kawa, czy alkohol. Działają one drażniąco na błonę śluzową żołądka.  Nie można zapominać również o tym, jak ogromny wpływ na stan żołądka i jelit ma stosowanie antybiotykoterapii, szczególnie jeśli nie pomagamy sobie wówczas probiotykami.

 

Jakie suplementy na żołądek?

Uporczywe objawy dolegliwości związanych z żołądkiem znacznie utrudniają codzienne funkcjonowanie, dlatego należy robić wszystko, by je wyeliminować. Doskonałym sposobem jest stosowanie odpowiednio dobranych ziołowych suplementów diety, które przyspieszą jego regenerację, a także wesprą pracę układu pokarmowego. W składzie tego typu preparatów możemy znaleźć różnego rodzaju zioła, w tym ostropest plamisty, nasiona chia, rumianek, melisę, czy miętę, które z jednej strony usprawniają procesy trawienia, z drugiej zaś wpływają korzystnie na nasze samopoczucie, redukując negatywne działanie stresu. Nie można zapominać również o tak cennym składniku jak lukrecja, która posiada właściwości antybakteryjne i jest w stanie skutecznie walczyć z obecnością w organizmie Helicobacter pylori. Suplementy te łagodzą dolegliwości związane z chorobami żołądka, ułatwiając tym samym codzienne funkcjonowanie.

W przypadku, gdy dokucza nam niedobór kwasu solnego i towarzyszy nam częsta niestrawność, warto sięgnąć po enzymy trawienne zawarte w kapsułkach. Poza tym dobrym rozwiązaniem jest stosowanie betainy HXL oraz pepsyny, które zakwaszają żołądek, ułatwiając tym samym trawienie. Preparaty tego typu zmniejszają ryzyko pojawiania się alergii pokarmowych oraz zapobiegają uciążliwej niestrawności.

W suplementach diety dla osób z problemami żołądkowymi znaleźć można również witaminy, na przykład witaminę C, która hamuje rozwój bakterii, w tym Helicobacter pylori. Warto również stosować kwasy tłuszczowe omega-3, cynk, magnez oraz witaminy A i E, gdyż elementy te posiadają właściwości regeneracyjne, co jest ważne, jeśli nasz żołądek ulega podrażnieniu.

Należy pamiętać także probiotykach i prebiotykach, które wpływają korzystnie na błonę śluzową żołądka i jelit. Są one polecane nie tylko podczas niszczącej układ pokarmowy antybiotykoterapii, ale także jako suplement diety na co dzień.

 

Jakie produkty spożywać?

Odpowiednia dieta,  bogata  w warzywa, owoce i zboża, uboga zaś w wysoko-przetworzone, tłuste, ciężkostrawne produkty, z całą pewnością pomoże nam w utrzymaniu należytego stanu zdrowia żołądka. Warto także wziąć pod uwagę regularne stosowanie ziół, np. mięty lub melisy w postaci zaparzonego naparu. Mimo to warto włączyć do codziennego jadłospisu także naturalne suplementy, które wspomogą układ pokarmowy w jego intensywnej pracy. W ten sposób bez większego wysiłku zapomnimy o przykrych objawach problemów z żołądkiem i zaczniemy cieszyć się życiem, nie rezygnując przy tym z przyjemności, które wcześniej powodowały dolegliwości, w tym na przykład niektóre pokarmy.