Suplementy na zmarszczki

Zmarszczki to bez wątpienia jedne z najbardziej niepożądanych objawów upływu czasu. Do walki z nimi zazwyczaj wykorzystuje się głównie kosmetyki, jednak o stan skóry należy dbać przede wszystkim od zewnątrz. Istotną rolę odgrywają zatem właściwie dobrane suplementy diety.

Na początku warto zwrócić uwagę na witaminy A, E i C. Nie bez powodu są one nazywane witaminami młodości. Witamina A wspomaga regenerację komórek naskórka oraz redukuje przebarwienia i blizny. Witamina E zapewnia skórze nawilżenie i elastyczność, przeciwdziała powstawaniu zmarszczek i przebarwień. Witamina C bierze udział w syntezie kolagenu, a także spłyca zmarszczki i wyrównuje kolory cery.

W zachowaniu młodego wyglądu pomaga również kwas hialuronowy, który nie bez przyczyny stanowi ważny składnik wielu kosmetyków przeciwzmarszczkowych. Dzięki niemu skóra staje się gładka, nawilżona i jędrna. Co bardzo istotne, kwas hialuronowy występuje naturalnie w ludzkim organizmie, dlatego jest bezpieczny dla zdrowia. Częstym składnikiem produktów przeciwzmarszczkowych jest także kolagen. Z wiekiem jego poziom w organizmie zmniejsza się, co stanowi jedną z przyczyn utraty jędrności skóry. Istotną rolę odgrywa również skrzyp polny, który jest znakomitym źródłem krzemu oraz innych cennych dla skóry składników. Wyciąg ze skrzypu polnego ma jednocześnie korzystny wpływ na stan włosów oraz paznokci.

W celu uniknięcia przedwczesnego powstawania zmarszczek warto sięgnąć także po antyoksydanty, które usuną z organizmu nadmiar wolnych rodników. Co bardzo ważne, działanie takich preparatów nie ogranicza się tylko do skóry, ponieważ wolne rodniki przynoszą także inne negatywne skutki dla ludzkiego organizmu.