Na dolegliwości

Suplementy na zdrowe włosy

Zła dieta, stres, częste farbowanie włosów, prostowanie i poodkręcanie – wszystkie te czynniki negatywnie wpływają na kondycję włosów i sprawiają, że są one słabsze. Ratunkiem będą naturalne suplementy diety na włosy, które pomogą odzyskać im blask i sprawią, że będą one gładkie, nawilżone, pełne witalności i łatwe do rozczesywania. Oprócz suplementów należy przede wszystkim dbać o odpowiednią dietę, która powinna być pełna witamin i mikroelementów.

 

Cynk

Muscle-Zone Sklep

Cynk jest katalizatorem, przez co kontroluje metabolizm aminokwasów i wpływa dzięki temu na tworzenie się keratyny oraz pomaga we wchłanianiu się witaminy A. Ta znowu wspaniale reguluje pracę gruczołów łojowych, dzięki czemu zmniejsza przetłuszczanie się skóry głowy. Pomaga on także zmniejszyć wypadanie włosów, dzięki czemu nasza czupryna będzie bujna i zdrowa.

Gdzie znajdziemy cynk?

Cynk jest zawarty przede wszystkim w ziarnach, cebuli, czosnku, wątróbce, rybach i jajkach. Niestety cynk źle się wchłania, gdy połączymy go ze słodyczami, dlatego warto dodatkowo go suplementować.

 

Skrzyp polny

Skrzyp polny dzięki zawartej w nim krzemionce oraz witaminom i minerałom zmniejsza wypadanie włosów. Skraca ich obumieranie, dzięki czemu więcej włosów zostaje na naszej głowie. Skrzyp pomaga także regulować gruczoły łojotokowe i zmniejsza łamliwość włosów. Działa bardzo dobrze na końcówki, które najbardziej są narażone na zniszczenie.

 

Witamina E

Witamina E jest świetnym przeciwutleniaczem. Poszerze naczynia krwionośne w skórze i zwiększa jej ukrwienie. Więcej składników odżywczych dostaje się do skóry, w tym do mieszków włosowych. Włosy są odzywione i nie wypadają. Jest też użwana dla osób, które cierpią na zbyt duże przetłuszczanie się skóry głowy. Neutalizuje wolne rodniki, które odpowiedzialne są za niszczenie włosów. Regeneruje suche i łamliwe włosy, zwłaszcza końcówki oraz nadaje im zdrowy blask. Pomaga także w ich rozczesywaniu.

 

Keratyna

Keratyna jest prawdziwym hitem salonów fryzjerskich, zwłaszcza osławione keratynowe prostowanie włosów. Jeśli jednak nie stać nas na tego typu zabieg, może skorzystać z równie skutecznych suplementów na zdrowe włosy. Keratyna wnika w głąb włosów, wzmacniając je i sprawiając, że są bardziej odżywione. Przede wszystkim odzyskują blask, sprężystość i miękkość. Są łatwiejsze do rozczesywania i gładsze. Nie puszą się pod wpływem wilgoci i są mniej podatne na działanie gorącego powietrza z suszarki. Suplementy z keratyną pomocne są zwłaszcza przy włosach silnie przessuszonych, uszkodzonych, rozdwajających się, puszących się i osłabionych ciągłymy zabiegami, także farbowaniem i rozjaśnianiem. Keratyna pomaga także utrwalić kształt włosów, dzięki czemu łatwiej je pokręcić, czy wyprostować.

 

Pokrzywa

Pokrzywa znacznie zmniejsza wypadanie włosów i pomaga w ich odbudowie. Suplementy z pokrzywą wzmacniają strukturę włosa, ale także przeciwdziałają przetłuszczaniu się skóry głowy. Mają działanie antybakteryjnie i przecigrzybicze, dlatego likwidują uciążliwy łupież.