Suplementy na zdrowe serce

Serce to najwydajniejszy mięsień ludzkiego ciała. W ciągu naszego życia bije ok 2 miliardów razy oraz przepompowuje ponad 150 milionów litrów krwi! Mimo zaawansowanej medycyny sami powinniśmy zadbać o dobrą kondycje naszego organu.

Stres, brak snu, szybkie tempo życia, używki to nie najlepsze środowisko do optymalnej pracy i regeneracji serca.

Muscle-Zone Sklep

Ważną rolę pełnia kwasy tłuszczowe a konkretnie chodzi o wielonienasycone lub kwasy alfa-linolowe tzw. dha, epa i ala. Suplementem który przychodzi tu z pomocą jest Ultra Omega-3 firmy NOW FOODSKwasy zapewniają prawidłową prace serca i mózgu, a także chronią układ krwionośny przed osadzaniem się blaszek miażdżycowych.

Ultra Omega-3

Polifenole to grupa organicznych związków chemicznych która wykazuje silne działanie przeciw-utleniające i zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób układu krwionośnego. Do najsilniejszych zaliczamy resweratrol występujący w czerwonym winie i winogronach. W postaci suplementu najskuteczniejszy w rankingach i opiniach jest Natural Resveratrol.

Kolejną grupą są antyoksydanty, konkretnie chodzi o witaminy E, C oraz A, a także cynk i selen. Tutaj możemy polecić dla mężczyzn preparat o kompleksowym składzie ADAM, z kolei dla kobiet suplement EVE.
Dlaczego akurat te kompleksy witaminowo-minerałowe? Posiadają one w składzie szereg substancji pozytywnie oddziałujących na nasze serce jak ALA, potas i magnez.