Suplementy.net.pl

Najważniejszym skutkiem suplementacji jest ochrona organizmu przed schorzeniami spowodowanymi niedoborem witaminy i składników mineralnych.

Na dolegliwości

Suplementy na zatoki

Suplementy na zatoki

Zatkane zatoki to bolesna dolegliwość, która ma skłonność do częstych nawrotów. Wyeliminowanie tego problemu na długi czas wymaga zastosowania odpowiednich środków. Zapalanie zatok powinno być leczone pod kontrolą lekarza, jednak warto także wypróbować naturalne suplementy diety, które mają korzystny wpływ na stan zatok i wspomagają działanie przyjmowanych leków.

W leczeniu stanów zapalnych zatok pomagają preparaty zawierające wyciągi ziołowe. Szczególnie cenioną rośliną goryczka. Wyciąg z jej korzenia zwiększa wydzielanie wodnistego śluzu z górnych dróg oddechowych, co ułatwia odetkanie zatkanych zatok. Ważną rolę odgrywają także saponiny. Są to substancje podrażniają błonę śluzową żołądka, prowadząc do zwiększenia wydzielania wodnistego śluzu w oskrzelach. Podobne działanie wykazują w obrębie nosa i zatok. W efekcie zalegająca w tych miejscach wydzielina jest szybciej usuwana. Saponiny zawarte są między innymi w takich roślinach jak lukrecja, pierwiosnek i mydlnica.

Leczenie chorych zatok jest możliwe również flawonoidami. Ich działanie polega na wzmacnianiu i uszczelnianiu ścian drobnych naczyń krwionośnych, co sprawia, że wysięk z błon śluzowych ulega zmniejszeniu. Wśród najczęściej wykorzystywanych flawonoidów wymienić należy witaminę P, czyli rutozyd bądź rutynę, występującą w wielu preparatach na przeziębienie. Źródłem rutozydu są na przykład kwiaty czarnego bzu. Warto mieć na uwadze fakt, że flawonoidy mają również inne korzystne właściwości, na przykład poprawiają stan skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *