Suplementy.net.pl

Najważniejszym skutkiem suplementacji jest ochrona organizmu przed schorzeniami spowodowanymi niedoborem witaminy i składników mineralnych.

Na dolegliwości

Suplementy na zakwasy

Suplementy na zakwasy

Zakwasy, a raczej DOMSy to problem, którego doświadczają niemal wszyscy ludzie uprawiający sport. W celu ograniczenia nieprzyjemnych dolegliwości można zastosować pewne ćwiczenia, jednak bardzo pomocne są także starannie dobrane suplementy diety.

Aminokwasy

W przypadku zakwasów skuteczne są między innymi aminokwasy rozgałęzione. BCAA zwiększają wytrzymałość oraz przyśpieszają przebieg procesów regeneracyjnych. Produktem z tej kategorii, który warto polecić, jest Reference EAA firmy Apollo’s Hegemony. To wieloskładnikowy preparat, zawierający między innymi leucynę, izoleucynę i walinę. Suplement zwiększa siłę i wytrzymałość mięśni, hamuje katabolizm oraz skutecznie wspomaga regenerację zarówno w trakcie treningu, jak i po jego zakończeniu.

HMB

Kolejna grupa suplementów ograniczających dolegliwości związane z zakwasami to HMB. Ich działanie polega przede wszystkim na zwiększaniu wytrzymałości, poprawie wydolności i wspomaganiu regeneracji. HMB ułatwia także budowę suchej masy mięśniowej. Wśród tego typu produktów znajduje się HMB firmy Olimp Nutrition. Jego silne anaboliczne i antykataboliczne działanie sprawia, że jest zalecany nawet w przypadku bardzo intensywnych treningów.

Glutamina

Ważną rolę odgrywa także glutamina. To aminokwas, który znacznie ogranicza czas potrzebny do regeneracji powysiłkowej, a jednocześnie zwiększa wytrzymałość i przeciwdziała katabolizmowi. Bardzo dobrym suplementem z tej kategorii jest na przykład Glutamine firmy MZ Store.

Dodatkowe suplementy

W przypadku zakwasów warto także dostarczyć organizmowi odpowiednie witaminy i składniki mineralne, a przede wszystkim magnez i potas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *