Suplementy na zakwasy

Zakwasy (a raczej DOMSy) to problem, którego doświadczają niemal wszyscy ludzie uprawiający sport. W celu ograniczenia nieprzyjemnych dolegliwości można zastosować pewne ćwiczenia, jednak bardzo pomocne są także starannie dobrane suplementy diety.

Muscle-Zone Sklep

W przypadku zakwasów skuteczne są między innymi aminokwasy rozgałęzione. BCAA zwiększają wytrzymałość oraz przyśpieszają przebieg procesów regeneracyjnych. Produktem z tej kategorii, który warto polecić, jest Xtend firmy Scivation. To wieloskładnikowy preparat, zawierający między innymi leucynę, taurynę i alaninę. Suplement zwiększa siłę i wytrzymałość mięśni, hamuje katabolizm oraz skutecznie wspomaga regenerację zarówno w trakcie treningu, jak i po jego zakończeniu.

Kolejna grupa suplementów ograniczających dolegliwości związane z zakwasami to HMB. Ich działanie polega przede wszystkim na zwiększaniu wytrzymałości, poprawie wydolności i wspomaganiu regeneracji. HMB ułatwia także budowę suchej masy mięśniowej. Wśród tego typu produktów znajduje się HMB firmy Hi Tec Nutrition. Jego silne anaboliczne i antykataboliczne działanie sprawia, że jest zalecany nawet w przypadku bardzo intensywnych treningów.

Ważną rolę odgrywa także glutamina. To aminokwas, który znacznie ogranicza czas potrzebny do regeneracji powysiłkowej, a jednocześnie zwiększa wytrzymałość i przeciwdziała katabolizmowi. Bardzo dobrym suplementem z tej kategorii jest na przykład Glutamine 1000 firmy Activlab.

W przypadku zakwasów warto także dostarczyć organizmowi odpowiednie witaminy i składniki mineralne, a przede wszystkim magnez i potas.