Suplementy na wzrok

Wzrok jest jednym z najważniejszych zmysłów u człowieka, ponieważ pozwala na co dzień dokonywać obserwacji, poznawać piękno otaczające świata oraz czuć się bezpiecznie. Zwykle jednak zapominamy o tym, jak istotna jest troska o oczy. Narażamy je na wiele szkodliwych czynników, takich jak chociażby promieniowanie słoneczne czy całodzienne wpatrywanie się w ekran telewizora, komputera lub telefonu. Poza tym z wiekiem czy też w wyniku predyspozycji genetycznych mogą pojawiać się różnego rodzaju problemy ze wzrokiem. Każdego dnia nasze widzenie może ulegać pogorszeniu, a czasem mogą dotykać nas bardziej niebezpieczne schorzenia, takie jak zaćma czy jaskra. W związku z tym konieczna jest odpowiednia dbałość o oczy, by były one sprawne przez długie lata. Troska o narząd wzroku może przejawiać się w ograniczaniu używania urządzeń elektronicznych, ale również  w odpowiednio zbilansowanej diecie, bogatej w składniki odżywcze wspierające zdrowie oczu. Należy więc zadbać zarówno o należytą podaż białek, cukrów i tłuszczów, jak i o obecność witamin oraz minerałów. Warto więc chętnie sięgać po owoce i warzywa. Niemniej jednak samo pożywienie nie zawsze przyniesie oczekiwane skutki. Niezbędne bywa włączenie do swojej diety suplementów, które wesprą nasz wzrok i poprawią ogólny stan zdrowia. 

Muscle-Zone Sklep

Suplementy na poprawę wzroku – co brać?

Suplementy są wyjątkowo polecanym elementem zdrowego stylu życia. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na skład – najlepszy jest oczywiście w stu procentach naturalny. To zapewni preparatom wysoką wchłanialność, a przy tym nie obciąży narządów wewnętrznych. Po suplementy diety można sięgać w zasadzie w każdym wieku i niezależnie od stanu zdrowia. Po jakie preparaty warto więc sięgać, by wesprzeć nasze oczy w ich codziennej pracy?

Jednym z najpopularniejszych suplementów diety na wzrok jest luteina. Posiada ona między innymi właściwości ochronne, gdyż stanowi swoistą barierę dla promieniowania ultrafioletowego, a więc także dla słonecznego. W ten sposób hamuje wolne rodniki, które niszczą komórki i przyspieszają proces starzenia – zarówno tego zewnętrznego, jak i wewnętrznego, czyli komórkowego. Podobną skuteczność wykazuje też zeaksantyna, opierająca swoje działanie na tych samych właściwościach co luteina. Poza tym w preparatach tego typu powinniśmy szukać również składników, takich jak: witamina A i tauryna, która pomoże przekształcać witaminę A w retinol – składnik niezbędny dla zdrowych oczu.

Co jeszcze warto stosować, jeśli zależy nam na utrzymaniu zdrowia narządu wzroku? Między innymi beta karoten, witaminę C i E, cynk i miedź. Dodatkowo dobrze jest sięgnąć po DHA i EPA. Dzięki tego typu kombinacjom składników można znacząco poprawić ostrość widzenia i ochronić oczy przed promieniowaniem UV.

Godne polecenia są także suplementy z estraktem z miłorzębu japońskiego. Zwiększa on dopływ krwi do gałki ocznej i tym samym zmniejsza ryzyko powstawania zwyrodnień plamki żółtej. Suplementy z tej kategorii mogą zawierać również kurkuminę, która reguluje przepływ krwi w obrębie siatkówki oka. 

Zatroszczenie się o oczy jest bardzo istotne, a przy tym nie wymaga z naszej strony nazbyt dużego wysiłku. Warto po prostu zwrócić uwagę na to, co spożywamy i czy dostarczamy  sobie wszystkich składników, których potrzebuje organizm, w tym narząd wzroku. Stosowanie suplementów diety może uchronić nas przed wieloma schorzeniami, a nawet cofnąć niektóre problemy. Dodatkowo stosowanie się do zasad higieny pracy, unikanie wielogodzinnego patrzenia w ekran i robienie przerw na rozluźnienie narządu wzroku spotęguje efekty.