Suplementy na wysokie ciśnienie

  Coraz częściej mówi się o tym, co na co dzień nas dotyka, a o czym my sami zazwyczaj nie lubimy dyskutować. Większość wstydzi się tego, że posiada problemy ze zdrowiem i że w organizmie dzieje się coś złego. Niepotrzebnie. Obecnie szacuje się, że problem jakim niewątpliwie jest nadciśnienie tętnicze, dotyczy przeszło miliarda osób na całym świecie. Warto zaznaczyć przy tym, że znaczna część z nas nawet nie jest świadoma tego, że nasze ciśnienie jest podwyższone i wymaga obserwacji lub interwencji. Wysokie ciśnienie pozostaje bardzo niebezpieczne, może prowadzić do wielu śmiertelnych chorób i jest przyczyną znacznego pogorszenia się komfortu naszego życia, choć na początku wcale nie musimy odczuwać negatywnych objawów. Nadciśnienie tętnicze rozwija się w sposób niebywale podstępny, przyspieszając przy tym rozwój miażdżycy w komórkach i naczyniach krwionośnych. Wszystko to, pozostaje źródłem licznych chorób mięśnia sercowego, nerek, naczyń mózgowych, jak również bardzo wielu innych powikłań. Bardzo ważnym jest, że schorzenia związane ze zbyt wysokim ciśnieniem oraz ich powikłania są jednymi z najczęstszych przyczyn zgonów na świecie. Dlatego tak ważne są działania mające na celu obniżenie i ustabilizowanie poziomu ciśnienia tętniczego, a w największym stopniu pomóc nam mogą właśnie suplementy diety. 

Suplementacja na obniżenie ciśnienia

Muscle-Zone Sklep

  Suplementy diety przy nadciśnieniu tętniczym są w stanie uratować kondycję, zdrowie, samopoczucie, a nawet życie. To właśnie one stabilizują organizm i regulują jego funkcje życiowe, ponadto uzupełniają niedobory i wspierają narządy wewnętrzne w ich codziennej pracy. 

W przypadku zbyt wysokiego ciśnienia, zdecydowanie powinniśmy zdecydować się na suplementowanie takich substancji, jak: tran rybi, koenzym Q-10, wapń, potas, kakao, L-arginina, witamina C, ekstrakt z zielonej herbaty, błonnik, czy też kwas gamma-aminomasłowy. Tran rybi, to przede wszystkim najbardziej skoncentrowana formuła dla kwasów tłuszczowych omega-3. Związki te, posiadają niezwykle znaczące dla organizmu działanie biologiczne, jak również lecznicze. Tran zawiera w sobie wszystkie niezbędne aminokwasy, dlatego nie tylko odżywia i regeneruje, ale również kontroluje wszystkie procesy i przemiany zachodzące w organizmie. Troszczy się zwłaszcza o ośrodkowy układ nerwowy oraz o ciśnienie tętnicze krwi, obniżając je i sprowadzając do właściwych parametrów. 

Koenzym Q-10 z kolei, może zostać potraktowany jako fenomen w dziedzinie leczenia nadciśnienia. Wapń, to znany pierwiastek, który tworzy, odżywia nasze kości, ale również pozostaje elementem niezbędnym w prawidłowej kurczliwości mięśni, w tym również mięśnia sercowego. 

Ponadto wapń bierze aktywny udział w procesie krzepliwości krwi, jak również w regulowaniu ciśnienia tętniczego. Odkryto, że zdolności wapnia są w stanie korygować poziom ciśnienia we krwi i dostosowywać je do prawidłowych granic. Wszystkie wymienione wyżej składniki suplementacyjne posiadają duży wpływ na układ nerwowy i oddechowy, nie można pominąć również faktu, że ich właściwości w znacznym stopniu wiążą się z ciśnieniem. Pamiętajmy, że normą jest stabilizacja i zarówno przy zbyt niskim, jak i przy zbyt wysokim poziomie ciśnienia, powinniśmy natychmiast udać się do specjalisty. 

Niewątpliwie, poza suplementami, które w istocie odgrywają tu rolę kluczową. Bardzo ważne są również pozostałe dwa elementy, bez których nasz organizm nie będzie w stanie funkcjonować i rozwijać się prawidłowo. Chodzi oczywiście o odpowiednie żywienie oraz o aktywność fizyczną. Wbrew pozorom, zarówno suplementacja, jak również zdrowa dieta i sport – są w stanie zdziałać cuda względem naszego zdrowia i naszego samopoczucia. Powinniśmy pamiętać także o odpowiednim nawodnieniu, to bardzo ważne, ponieważ nasz organizm w aż 78% składa się wody. Jest ona obecna we wszystkich komórkach, tkankach, w skórze.

Warto również zwracać uwagę na spożywane produkty i na ich składy, zrezygnujmy z wysoko przetworzonych produktów o długich, chemicznych składach, jak również z cukrów prostych. Poza tym, aby w sposób naturalny i zdrowy obniżyć ciśnienie, warto zrezygnować również z niezdrowych i szkodliwych używek, jaką jest np. alkohol. Słodycze oraz kaloryczne przekąski również są niewskazane, albowiem to one działają destrukcyjnie na nasze ciało oraz jego stan. Aktywność fizyczna, oczywiście wprowadzana w sposób umiarkowany i dostosowany do potrzeb, parametrów i preferencji stanowi naprawdę istotny element. Nie musimy wcale sięgać do inwazyjnych metod farmakologicznych, aby w sposób bezpieczny, naturalny i zdrowy pomóc swojemu ciśnieniu, jak również całemu organizmowi wrócić do formy oraz pełnej sprawności.