Suplementy na wypadnie włosów

Każda kobieta bez wyjątku chce się cieszyć pięknymi i mocnymi włosami. Niestety, na skutek wielu czynników z czasem włosy tracą dawny blask i siłę oraz zaczynają częściej wypadać i się łamać. Najczęściej jest to spowodowane zmianami hormonalnymi zachodzącymi w organizmie, na szczęście szeroki rynek suplementów pozwala zauważalnie zmniejszyć problemy z wypadaniem włosów. 

Biotyna

Biotyna, czyli inaczej po prostu witamina H lub witamina B7, ogrywa znaczącą rolę w zachowaniu nie tylko zdrowych i pięknych włosów ale również skóry i paznokci. Badania wykazały, że u osób które przyjmują biotynę w postaci suplementu, włosy są twardsze i mniej łamliwe. 

Muscle-Zone Sklep

Biotyna to związek organiczny występujący zarówno w tkankach zwierzęcych, jak i roślinnych i co bardzo istotne bez tej witaminy ludki organizm nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Biotyna oprócz zbawiennego wpływu na włosy, skórę i paznokcie uczestniczy bowiem w wytwarzaniu protrombiny, która z kolei odgrywa bardzo ważną rolę w procesie krzepnięcia krwi.

Skrzyp

Skrzyp to roślina powszechnie występująca w Polsce, chociaż tylko skrzyp polny wykorzystuje się w kosmetologii i ziołolecznictwie. Wszelkie suplementy zawierające w składzie skrzyp polny są sprzymierzeńcami w walce o piękny wygląd. Skrzyp zawiera żelazo, mangan, kobalt, sole potasu, wapnia, fosforu oraz co najważniejsze duże ilości łatwo przyswajalnej przez organizm krzemionki, a to właśnie związku krzemu mają tak zbawienny wpływ na kondycję włosów. Przy stosowaniu produktów ze skrzypem trzeba jednak pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze długotrwałe stosowanie preparatów ze skrzypem lub picie herbaty ze skrzypu może przyczynić się do niedoboru witaminy B1, dlatego bardzo istotne jest robienie przerw w przyjmowaniu tego typu preparatów lub równoczesne przyjmowanie suplementów zawierających witaminę B1. Ostrożność w stosowaniu produktów ze skrzypem muszą również zachować osoby zażywające digoksyny, diuretyki i lit. 

Kolagen

Kolagen to główny składnik ścięgien i skóry, który buduje również włosy. Kolagen ma właściwości właściwości ujędrniające i napinające skórę, dodaje elastyczności i objętości włosom suchym i zniszczonym. W przypadku włosów efekty stosowania kolagenu można zauważyć praktycznie od razu, ponieważ jest on odpowiedzialny za odżywienie cebulek włosowych oraz wzmaga prawidłowy wzrost i wygląd włosów. Kolagen osłabia również proces wypadania włosów, ponieważ stymulując cebulki włosowe, poprawia on strukturę i podtrzymuje warstwę ochronną włosów. Regularne stosowanie produktów z kolagen nie tylko więc poprawi gęstość i wygląd włosów ale również opóźni proces łysienia. 

Krzem

Krzem to nic innego niż jeden z pierwiastków chemicznych, ma on jednak wyjątkowe właściwości. Niestety jego ilość w organizmie maleje wraz z upływem czasu. Nie tylko zapobiega on nadmiernemu wypadaniu włosów i łamaniu się paznokci, ale również zmniejsza prawdopodobieństwo rozwoju schorzeń kostno-stawowych oraz miażdżycy. Zbawienne dla włosów działanie krzemu wynika z faktu, że przyspiesza on regenerację naskórka, ponieważ bierze udział w syntezie kolagenu, elastyny i kwas hialuronowego czyli podstawowych składników budujących skórę. Ponadto krzem wspomaga  leczenie stanów zapalnych skóry, trądziku pospolitego i różowatego oraz odgrywa istotną rolę w tworzeniu się struktur kości, tkanki łącznej i chrząstek. Pogorszenie kondycji włosów, skóry i paznokci może właśnie wynikać z niedoboru krzemu, ponieważ jego niedobór skutkuje przyśpieszeniem procesu starzenia i tym samym nadmiernym wypadaniem i łamliwością włosów oraz rozdwajaniem się końcówek. 

Witaminy i minerały

Witaminy i minerały to składniki niezbędne do zdrowego wzrostu i pięknego wyglądu włosów. Składniki te pozwalają je wzmocnić, zapobiegają ich wypadaniu i łamliwości oraz ogólnie poprawiają ich kondycję. Znaczący niedobór witamin i minerałów niekorzystnie wpływa na stan i funkcjonowanie całego organizmu, nie tylko na kondycję włosów. Przyjmuje się jednak, że to właśnie zdrowe i zadbane włosy świadczą o dobrym stanie zdrowia i prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Najbardziej korzystne efekty dla kondycji włosów mogą przynieść witaminy z grupy B oraz witaminy A, E, H, D i C.

Sprawdź, jak działają witaminy z grupy B.

Z nadmiernym wypadaniem włosów najlepiej poradzi sobie witamina A. Poprawia ona metabolizm cebulek włosowych oraz metabolizm komórek rogowych nabłonka skóry głowy, dzięki czemu włosy są silne i gęste. Witaminy z grupy B stymulują natomiast procesy rozwoju cebulek i wzrost włosów oraz chronią je przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Przyspieszają także wzrost włosów i sprawiają, że stają się one mocniejsze. Na osłabione włosy dobrze zadziała witamina C, która uczestniczy w procesie produkcji kolagenu będącego podstawowym budulcem włosów. Z problemem matowych włosów świetnie poradzi obie natomiast witamina E. Należy jednak pamiętać, że z suplementacją witamin w celu poprawienia kondycji włosów nie należy przesadzać, ponieważ nadmiar witamin jest tak samo jak ich niedobór niebezpieczny dla zdrowia.