Suplementy na włosy i paznokcie

Włosy i paznokcie to tak naprawdę wizytówka każdej kobiety. Mówią wiele o człowieku, w tym przede wszystkim o jego dbałości o wizerunek czy nawet higienie osobistej. Potrafią także wiele powiedzieć na temat naszego zdrowia, z czego często nie zdajemy sobie sprawy. Bagatelizujemy łamiące się, suche i rozdwajające się paznokcie czy wypadające, słabe włosy, zamiast zastanowić się, z czego może to wynikać. Owszem, zdarza się, iż jest to wynik niewłaściwej pielęgnacji zewnętrznej czy zniszczenia różnego rodzaju zabiegami kosmetycznymi, czasem jednak problem siedzi w środku i wynika chociażby z niedoboru składników odżywczych. Problemy z włosami objawiać się mogą chociażby łysieniem, rozdwajaniem się końcówek, łamaniem się włosów, puszeniem się czy też przetłuszczaniem. Suplementy nie są oczywiście w stanie całkowicie zniwelować wszystkich problemów, aczkolwiek mogą pozbyć się ich źródła i tym samym poprawić kondycję włosów czy też paznokci. Nie można w końcu zapominać, że jesteśmy tym, co jemy, toteż wygląd wytworów naskórka zależy od naszej diety i jej bogactwa w witaminy oraz minerały. Zbyt uboga dieta powoduje, że wszystkie składniki pozyskane z pokarmu wędrują najpierw do organów, które utrzymują nas przy życiu, a dopiero w drugiej kolejności do tych części ciała, które nie pełnią aż tak istotnej roli. 

Suplementy na zdrowe włosy i paznokcie

Suplementy diety są czasem nazywane kosmetykami w pigułce. Zwarte w nich witaminy i minerały dbają o każdy aspekt naszego ciała, w tym o włosy, skórę i paznokcie. Istotna jest tu chociażby witamina A, która odpowiada na proces rogowacenia naskórka i za wydzielanie sebum. Jej niedobór może powodować przesuszenie skóry głowy oraz jej łuszczenie, co w efekcie prowadzi do łupieżu.

Muscle-Zone Sklep

O nasze paznokcie i włosy zadba także witamina E, która eliminuje stany zapalne i korzystnie wpływa na stan naczyń włosowatych, poprawiając odżywienie skóry i wytworów naskórka. Ważne jest też przyjmowanie witaminy C i B. Pierwsza z nich przede wszystkim dba o naczynia krwionośne, odżywiając – podobnie jak poprzedniczka – każdy element naszego ciała. Poza tym jest doskonałym antyoksydantem, więc chroni przed starzeniem nie tylko skórę, ale także inne komórki ciała, co widać między innymi po stanie włosów. Sprawia to, że włosy szybciej rosną i są bardziej błyszczące. Z kolei witaminy z grupy B zmniejszają wydzielanie łoju, który powoduje nadmierne przetłuszczenie skóry – także tej przy włosach, dzięki czemu Warto wspomnieć również o witaminie H, czyli popularnej biotynie. Jej niedobór bywa przyczyną wypadania włosów i łamania się paznokci, a w poważnych przypadkach prowadzi nawet do łysienia. 

Suplementy diety na włosy i paznokcie zawierają również wiele pierwiastków, takich jak cynk, magnez i żelazo. Regulują one wydzielanie sebum, odpowiadają za odżywienie, a dodatkowo mają właściwości przeciwzapalne, co jest o tyle ważne, że problemy z wytworami naskórka mają swoje źródło często właśnie w infekcjach. Zapewne większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że wielu tego typu preparatach zawarty jest też koenzym Q10, odpowiadający za młodość i elastyczność skóry i jej wytworów. Nie bez znaczenia są tu również flawonoidy, likopen, karotenoidy i izoflawony. Poprawiają one stan włókien kolagenu i elastyny, co wzmacnia włosy i paznokcie. 

Dlaczego warto sięgać po suplementy na piękne włosy i paznokcie? Przede wszystkim dlatego, że chronią nas one przed widocznymi skutkami niedoborów. Znacznie łatwiejsza jest profilaktyka aniżeli leczenie, dlatego wczesne zareagowanie na problemy jest w stanie nie tylko ochronić nasze zdrowie, ale również portfel np. przed wydatkami związanymi z drogimi zabiegami kosmetycznymi czy dermatologicznymi. Szczególnie istotne jest to dla osób, które nie przykładają dużej wagi do stylu swojego życia, nie dbają o prawidłową zawartość składników odżywczych w swojej diecie czy po prostu są narażone na ich niedobory w wyniku różnego rodzaju chorób lub intensywnych treningów na siłowni. Stosowanie takich suplementów przez kilka miesięcy przynosi spektakularne i długotrwałe efekty, na które zdecydowanie warto czekać.