Suplementy na wigor

W dzisiejszych czasach wciąż brakuje nam energii. Mamy na głowie wiele spraw i obowiązków, wciąż czegoś od nas wymagają, a my sami nieustannie gonimy przed siebie – bez wytchnienia. Z jednej strony – samorozwój oraz sukcesy – niezwykle cieszą, a także motywują nas do dalszej pracy, z drugiej jednak – niekiedy brakuje nam chęci i wigoru. Na taki stan wpływ ma wiele czynników. Nie mniej jednak źródło problemów z pokładami energetycznymi leży u podstaw. Chodzi między innymi o sposób w jaki się odżywiamy, czy w naszej rzeczywistości istnieje aktywność fizyczna oraz suplementacja. Szczególnie ten ostatni punkt wydaje się być niesamowicie ważny pod kątem dostarczania do naszego ciała odpowiedniej dawki pełnowartościowego powera. Suplementy diety genialnie odżywiają i regenerują organizm, biorą udział w przemianach i procesach, zapobiegają kontuzjom, urazom, bólom i skurczom, a także chronią nasze narządy, organy, skórę, włosy, a także paznokcie. Suplementy diety dodatkowo szczególnie troszczą się o stan, jak też kondycję sfery psychofizycznej, dzięki czemu możemy czuć się bezpiecznie w dobie wielu nieprawidłowości, stanów lękowych, depresji oraz innych zaburzeń. Suplementy na wigor, to coś szczególnie ważnego wówczas, gdy odczuwamy obniżony poziom energetycznych zapasów i gdy czynności zaczynają sprawiać nam trudności, nie tylko w kwestii przemęczenia fizycznego, czy też siłowego. 

Witaminy i minerały 

  Witaminy i minerały to podstawowe jednostki niezbędne do prawidłowego rozwoju i do życia – w ogóle. To dzięki nim organizm zostaje wyposażony w podstawowe składniki odżywcze, bez których cierpielibyśmy na liczne niedobory i powodowane tym choroby, schorzenia. Witamina A, witaminy z grupy B (B6 i B12), witamina C, witamina D, witamina E, witamina K, jak również magnez, żelazo, potas, żeń-szeń, cynk – to najlepsze wybawienie dla naszego ciała i duszy również. Witaminy szczególnie działają w zakresie kondycji skóry, włosów, paznokci, jak też łączeń tkankowych, a także procesów starzeniowych. Minerały z kolei towarzyszą im i dodatkowo tworzą masę i tkankę mięśniową. Witaminy i minerały, co ważne, chronią pracę serca, trzustki, nerek oraz wątroby – tworząc swoistą barierę ochronną dla ich funkcjonowania i zabezpieczenia na przyszłość. Pamiętajmy, że składniki te są naprawdę ważne i nie wolno ich w żaden sposób ignorować, ani też pomijać. Zabezpieczymy w ten sposób swoją przyszłość. To nieprawda, że nie możemy mieć wpływu na to jak się czujemy i w jakiej kondycji znajduje, a także będzie znajdował się nasz organizm. 

Muscle-Zone Sklep

Guarana  

   Guarana jest składnikiem doskonale znanym i powszechnie stosowanym. Jako suplement lub składnik suplementów diety pozostaje ona jednym z najbardziej skutecznych elementów podczas odchudzania. Guarana pobudza organizm, podnosi jego poziom wigoru i energii, oddziałuje również na termogenezę naszego ciała podnosząc jego temperaturę, dzięki czemu znacznie szybciej i efektowniej spalany jest tłuszcz (tkanka tłuszczowa). Guarana motywuje procesy i przemiany, a także narządy oraz organy do wytężonej pracy, 100% aktywności i efektywności. Dzięki niej, możemy na stałe zapomnieć o nawracającym zmęczeniu, bezsenności, rozdrażnieniu, nerwowości. A propos wigoru i jego połączenia z właściwościami guarany, to warto dodać także – że niesamowicie korzystnie działa ona na układ nerwowy w ciele. Układ nerwowy jak wiemy, z kolei, jest bardzo ważny nie tylko dla naszego zdrowia, ale także życia. 

Kofeina 

  Kofeina pobudza i napędza organizm – usuwa zmęczenie, znużenie i dodaje pożądanego powera. Kofeina dodatkowo podnosi ciśnienie organizmu (do bezpiecznej granicy), podwyższa temperaturę ciała. Dzięki reprezentowanym przez siebie właściwościom, kofeinę wykorzystuje się w przemyśle farmakologicznym, jak też jest ona obecna pod postacią tabletek, które w swoim składzie mają również inne podobne w działaniu składniki. Kofeina poprawia samopoczucie, zwiększa koncentrację, poprawia pamięć oraz równowagę, motywuje procesy logicznego myślenia, jak również percepcji. 

Dieta 

Pamiętajmy, że suplementacja, choć działa cuda – to nie zastąpi nam w pełni całego sukcesu, ani spektakularnych rezultatów w momencie gdy nie zadbamy o odpowiednie żywienie. Powinno się odrzucić cukry proste, nadmiar soli, potrawy smażone na głębokim oleju, gazowane i wysoko słodzone napoje, nektary, soki. Warto wyeliminować również podjadanie pomiędzy posiłkami i tzw. głodówki lub  nadmierne objadanie się. To nieprawda, że należy zrezygnować z cukrów oraz węglowodanów i tłuszczy, powinny mieć one jednak charakter pełnowartościowy – który wspomoże proces budowania zapasów energii i wigoru. Zdrowe i dobrze przyjmowane przez organizm cukry zawarte są np. w owocach. Z kolei, tłuszcze, które niezwłocznie powinny znaleźć się w naszej diecie są zawarte min. w orzechach, nasionach, oleju kokosowym, oliwie z oliwek, tranie, jak również w awokado. Pamiętajmy jednak o zachowaniu umiaru i proporcji, ponieważ nic co jest przyjmowane w nadmiarze nie będzie miało dla nas dobrego skutku.