Suplementy na wątrobę

Wątroba to szczególnie ważny organ, bez którego nikt z nas nie byłby w stanie funkcjonować prawidłowo. Powinniśmy dbać o nią w sposób wyjątkowy, gdyż pozostaje bardzo wrażliwa na wszystkie czynniki powodowane przez człowieka na przestrzeni lat. Okazuje się, że 80% populacji w przypadku ochrony swojej wątroby decyduje się na suplementację i wyniki są bardzo zadawalające. Pacjenci niezwykle często skłaniają się do suplementowania różnego rodzaju kojących oraz regenerujących ziół, wywarów, kapsułek – i widzą efekty! O dziwo, wiedza na temat spektakularnego działania suplementów jest przekazywana z pokolenia na pokolenie, choć w ich pierwotnej formie nosiły one całkiem inną nazwę i posiadały odmienną od teraźniejszej strukturę. Dlaczego ufamy suplementom diety? Przede wszystkim dlatego, że nie są one inwazyjne, pozostają w pełni bezpieczne, naturalne oraz odżywiające dla naszego ciała i umysłu – koją, regenerują, pomagają i wzmacniają. 

Choroby wątroby

 Jak wiadomo, we współczesnym świecie zewsząd narażeni jesteśmy na zagrożenia, choroby oraz dyskomfort. Choroby wątroby mogą powstawać przez wiele różnych przyczyn, czynników. Wśród tych, które są spotykane najczęściej można wymienić: wirusy, alkohol, zakrzepicę żylną, toksyczne działanie leków, dolegliwości autoimmunologiczne wątroby, dolegliwości dróg żółciowych, zaburzenia odpływu krwi żylnej z wątroby oraz wiele innych. Również bardzo często diagnozowanymi chorobami, które bezpośrednio prowadzą do pojawienia się problemów z wątrobą są schorzenia związane z pęcherzykiem żółciowym, jak również drogami moczowymi (kamicą żółciową na czele). 

Muscle-Zone Sklep

Suplementy na wątrobę – jakie? 

Witaminy

 Problemy związane z trawieniem pokarmów mogą być powodowane uszkodzeniami wątrobowymi, które powstają np. poprzez jej stłuczenie. W związku z tym, warto suplementować cholinę, która odpowiada za odpowiednie funkcjonowanie komórek wątrobowych, jak również zapewnia ona właściwą strukturyzację błony komórkowej hepatocytów (są to komórki tworzące wątrobę). Witamina B4 zapewnia również dobry metabolizm tłuszczów, jak również cyrkulację kwasów żółciowych w organizmie. 

Na wątrobę świetnie będą działać również pozostałe witaminy z grupy B (zwłaszcza witamina B12 oraz B6). Właściwości kojące oraz ochronne względem wątroby wykazują także fosfolipidy, które są stosowane głównie jako dodatek do preparatów sojowych. 

Ostropest plamisty

Jeśli chodzi o suplementy diety na wątrobę, to doskonale sprawdzić się w tej roli może również ostropest plamisty. Roślina, która pochodzi z krajów śródziemnomorskich, ale jej korzenie możemy dostrzec także w Polsce.

Ostropest plamisty pozostaje rośliną uprawną, ale możemy spotkać go także rosnącego dziko na polach i łąkach. Występuje w nim substancja lecznicza, kojąca, rewitalizująca – sylimaryna, którą cechują: ochronny wpływ na komórki wątrobowe, działanie żółciotwórcze, żółciopędne, oczyszczające. 

Karczoch w kuchni i jako suplement

Dodatkowo, na wątrobę warto przyjmować też naturalny suplement, jakim jest karczoch zwyczajny. To warzywo, które na co dzień chętnie używamy również w kuchni. Neutralizuje on wolne rodniki, bakterie, grzyby, wirusy tlenowe, które odpowiadają za niekorzystne oraz szkodliwe zmiany w hepatocytach – suplement ten oczyszcza, koi i regeneruje pracę wątroby. 

Pokrzywa zwyczajna

Dla funkcjonowania wątroby niezwykle korzystna jest również pokrzywa. Zioło to odpowiada za regenerację, ale również czyni jej pracę bardziej wydajną oraz produktywną. Pokrzywa przyczynia się do zachowania odpowiedniego pułapu cholesterolu w organizmie. 

Suplementy – ważne informacje 

Pamiętajmy, że codzienna suplementacja nie tylko pozwala nam funkcjonować w sposób aktywny, zdrowy i bezpieczny, ale przede wszystkim zabezpiecza naszą przyszłość. Dzięki niej nasze narządy wewnętrzne, skóra, kości, stawy – funkcjonują w sposób prawidłowy, są odżywione, zregenerowane, przygotowane na dalsze wyzwania. Jeśli chodzi o wątrobę, sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, albowiem same suplementy nie wystarczą. Musimy dołożyć do nich przede wszystkim odpowiednie żywienie i dobre nawodnienie – to podstawa. Musimy jeść racjonalnie, regularnie i zdrowo, bez sztucznych barwników, konserwantów i tłuszczy, które zawarte są w daniach typu fast-food, w przekąskach (chipsy, paluszki itp.). To wszystko ma bezpośredni wpływ na to, jak się czujemy, jak funkcjonuje i wygląda nasze ciało. Spróbuj żyć zdrowo, regularnie stosując suplementy diety, a przekonasz się w jak szybkim czasie będziesz w stanie osiągać spektakularne rezultaty.