Na dolegliwości

Suplementy na układ krążenia

Nasz układ krążenia jest bardzo ważny, ponieważ zapewnia nam odpowiednie dostarczanie składników mineralnych i innych substancji do naszego ciała. Jest jak wielka autostrada, która prowadzi do każdej części naszego ciała i tam dostarcza wszystkie najważniejsze witaminy. Układ krążenia narażony jest jednak nieustannie przez złą dietę oraz stres. Przez to źle funkcjonuje, co może być powodem wielu poważnych chorób. Na szczęście istnieją suplementy diety, które pomagają usprawnić nasze krążenie.

Witamina D

Jest to bardzo ważna witamina w naszym ciele. Powstaje najczęściej wtedy, kiedy nasza skóra otrzymuje dawkę słońca. Jednak w okresie zimowym, kiedy tego słońca jest znacznie mniej, należy wspomóc się suplementami z witaminą D, a najlepiej w połączeniu z witaminą K2. Jest to ważne, ponieważ dzięki niej witamina D o wiele lepiej się wchłania.

Muscle-Zone Sklep

Witamina D jest bardzo potrzebna naszej odporności oraz naszemu układowi krążenia. Ma zbawienny wpływ na naczynia krwionośne, ponieważ chroni je przed uszkodzeniami i sprawia, że są bardziej szczelne. Dodatkowo wpływa  na procesy krzepnięcia krwi i dodatkowo zabezpiecza nas przed bardzo poważnymi i groźnymi dla naszego zdrowia krwotokami. Jest też bardzo ważna w budowaniu silniejszych kości oraz mięśni. Wspomaga także leczenie miażdżycy i jest polecana osobom po przebytych zawałach serca. Wpływa pozytywnie na trawienie dzięki temu, że dostarcza jonów chloru i magnezu, które stymulują enzymy trawienne i wytwarzanie kwasu solnego.  Wspiera serce poprzez regulowanie ilości magnezu w naszym ciele – jego niedobory mają  fatalne skutki dla serca, ponieważ mogą doprowadzić do jego niewydolności i zaburzeń rytmu. Witaminę D znajdziemy w warzywach.

Magnez

Magnez jest bardzo ważnym minerałem w naszym organizmie, ponieważ odpowiada za prawidłowe działanie układu krążenia. Zmniejsza stres i sprawia, że rzadziej mamy nieprzyjemne skurcze mięśni. Spowalnia proces starzenia się i zwapnienie w układzie krwionośnym, co jest bardzo niebezpieczne dla serca. Zalecana dzienna dawka magnezu powinna wahać się między 360 a 410 mg. Magnez znajdziemy w ciemnej czekoladzie, wodzie wysokomineralizowanej oraz orzechach.

Potas

Potas jest bardzo ważnym elektrolitem. Przenosi ładunki elektryczne i znajduje się praktycznie w całym naszym organizmie. Dostarcza komórkom niezbędnych składników odżywczych i pomaga pozbyć się zbędnych metabolitów. Bierze udział w spalaniu białek i węglowodanów oraz pobudza wydzielanie insuliny. Pomaga w utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej. Wspiera układ nerwowy, a przede wszystkim odpowiednio dotlenia nasz organizm. Poprawia pracę układu krążenia, polepszając transport składników odżywczych po naszym ciele. Reguluje ciśnienie krwi i stabilizuje pracę serca. Serce jest chronione i osłaniamy je przed stresem oraz chorobami. Potas reguluje także gospodarkę wodną. Potas znajdziemy m.in. w bananach, ziemniakach, pomidorach, warzywach strączkowych