Na dolegliwości

Suplementy na trądzik

Trądzik stanowi poważny problem nie tylko dla nastolatków, ale i dla znacznej części osób dorosłych. Stan skóry uzależniony jest przede wszystkim od tego, czy organizm otrzymują odpowiednią dawkę potrzebnych mu składników odżywczych, dlatego w walce z trądzikiem warto wykorzystać odpowiednie suplementy diety.

Dużą skuteczność wykazują naturalne preparaty, w składzie których znajduje się skrzyp polny oraz pokrzywa zwyczajna.

Skrzyp stanowiClear Skin cenne źródło związków krzemu, które regulują przebieg procesów rogowacenia, natomiast pokrzywa zawiera witaminy, minerały i bioflawonoidy, które korzystnie wpływają na stan skóry. Do zwalczenia trądziku niezbędne jest także dostarczenie organizmowi właściwej dawki witamin A i E. Niedobór witaminy A sprawia, że skóra jest sucha i łuszczy się. Do suplemetnacji można wykorzystać również prekursor tej witaminy, czyli beta-karoten. Witamina E nawilża skórę i opóźnia procesy starzenia. W przypadku problemów z trądzikiem warto zadbać również o dostarczenie organizmowi odpowiedniej dawki cynku, który jest wykorzystywany w leczeniu wielu chorób skórnych.

Ponadto w pielęgnacji skóry trądzikowej istotną rolę odgrywają antyoksydanty. Nadmiar wolnych rodników stanowi bowiem jedną z przyczyn rozwoju trądziku. W celu ich wyeliminowania najlepiej wykorzystać preparaty zawierające naturalne składniki, takie jak Clear Skin firmy Apollo’s Hegemony.

Suplement ten wykazuje silne właściwości przeciw powstawaniu trądziku. Dostarcza składników odżywczych, które są potrzebne w szczególności osobom prowadzącym intensywny tryb życia, narażonym na stres lub żyjącym w zanieczyszczonym środowisku.