Suplementy na trądzik

Preparaty na trądzik są obecnie ogólnodostępne, a ich jakość i skuteczność jest coraz częściej doceniana przez osoby, które zmagają się z tego typu problemem. Warto wiedzieć, na czym polega działanie i specyfika tych preparatów, a także jakie korzyści mogą przynieść one naszej skórze. Co ważne, trądzik to nie tylko zmiany skórne w postaci zaczerwienień, stanów zapalnych i ropnych, czy też po prostu wyprysków. Źródło trądziku znajduje się wewnątrz naszego organizmu, w którym dochodzi do zaburzenia pewnych procesów i destabilizacji pracy konkretnych receptorów, np. tych związanych z detoksykacją, układem nerwowym, systemem łojowym i tym podobne. W przypadku cery trądzikowej, zależy nam – przede wszystkim – na ostatecznym pozbyciu się trądziku i pozostawieniu skóry zregenerowanej, czystej, gładkiej, jak również promiennej. Suplementy diety, sprawdzą się w tej roli znakomicie. 

Trądzik – najważniejsze informacje

Suplementy diety nie tylko odżywiają, regenerują i uzupełniają niedobory, ale również stabilizują procesy i przemiany zachodzące wewnątrz naszego organizmu. Z tego właśnie powodu, pozostają one złotym środkiem na wszelkiego rodzaju zmiany trądzikowe, a także na wszelkie ich powikłania. Zwykle suplementy diety na zmiany skórne zawierają w sobie witaminy oraz minerały, jak również zioła. Substancje te bezpośrednio oddziałują na poprawę stanu naszej skóry, unormowanie jej kolorytu oraz struktury. Zanim jednak zaczniemy stosować suplementację, warto dowiedzieć się więcej na temat pochodzenia trądziku. Czym on w ogóle jest? 

Muscle-Zone Sklep

Każdy z nas kojarzy go z nieestetycznymi krostami, zaskórnikami, bolesnymi grudkami, które wysypują całą twarz, plecy, czy też okolicę dekoltu. Co więcej – zmiany trądzikowe mogą pozostawiać trwałe blizny. Cały proces rozpoczyna się w gruczołach łojowych. U niektórych osób wytwarzają one znacznie więcej sebum niż jest to konieczne (ta przypadłość może być dziedziczna). Szczególnie w okresie dojrzewania bardzo zauważalne jest to, że pod wpływem zmian hormonalnych, gruczoły łojowe pracują w sposób spotęgowany. Jeśli dojdzie do tego, że  zostaną one zatkane np. poprzez zalegające w nich warstwy zrogowaciałego naskórka, wówczas tworzy się tzw. czop, nie posiadający możliwości ujścia. Jest to tzw. zaskórnik, tak bardzo przez nas znienawidzony. Nie ma on co prawda charakteru zapalnego, ale w momencie kiedy włączą się w to bakterie skórne, wtedy zaczynają się komplikacje. Łój to żywa pożywka dla bakterii, które rozmnażają się w niekontrolowany sposób i powodują coraz większe problemy skórne. 

Najlepiej więc stosować suplementy diety oparte na naturalnych składnikach, które ustabilizują wszystkie zachwiania. Warto dodać też, że trądzik może być również wynikiem złego odżywiania, problemów trawiennych, zakwaszenia organizmu, albo rozpoczynającej się w jego wnętrzu choroby, która próbuje się ujawnić i dać nam sygnał do zwalczania. 

Suplementy na trądzik 

Zdecydowanie dobrym rozwiązaniem będzie stosowanie preparatów zawierających: wyciąg z ziela fiołka trójbarwnego, wyciąg z korzenia mniszka lekarskiego, laktoferynę, wyciąg z liści zielonej herbaty, wyciąg z ziela melisy, wyciąg z pestek winogron, skrzyp polny, liść pokrzywy, czy też korzeń cykorii. Wyciąg z ziela fiolka trójbarwnego odpowiada nie tylko za dobre zdrowie i prawidłową kondycję skóry, ale także skutecznie eliminuje wszelkie zanieczyszczenia. Wyciąg z korzenia mniszka lekarskiego wspiera struktury obronne organizmu przed niekorzystnym działaniem wolnych rodników, grzybów, bakterii i wirusów. 

Laktoferyna z kolei pozostaje wielofunkcyjnym białkiem pojawiającym się min. w wydzielinach ustrojowych. Posiada ona działanie bakteriobójcze, przeciwgrzybiczne, antyzapalne, immunomodelujące, antywirusowe oraz przeciwnowotworowe. Substancja ta wpływa bardzo korzystnie nie tylko na naszą skórę i jej struktury, ale również na kondycję włosów, skóry oraz paznokci. 

Zielona herbata natomiast jest ogromnym wsparciem dla całego organizmu, chroni go przed niekorzystnym działaniem wolnych rodników. Wyciąg z pestek winogron jest  z kolei doskonałym antyoksydantem, działającym przeciwzapalnie, przeciwhistaminowo, przeciwutleniająco. Zawiera on kwas linolowy, który posiada zdolności zmiękczające oraz wygładzające względem skóry, jak również wypełniające przestrzenie międzykomórkowe.  

Świetnym suplementem na trądzik jest również skrzyp polny, który działa przeciwzapalnie, podobnie jak liść pokrzywy, który dodatkowo hamuje nadmierne wydzielanie sebum i działa silnie oczyszczająco i regenerująco. 

Nie należy zapominać o bardzo ważnych w przypadku trądziku, jak i w kontekście pozytywnego rozwoju organizmu suplementach, jakimi są witaminy i minerały. Mowa przede wszystkim o: cynku, niacynie, witaminie B6 (pirodyksynie), selenie, miedzi, witaminie C, witaminie E, beta-karotenie, L-cysteinie, likopenie, kolagenie, koenzymie Q10. 

Suplementacja, jak widać, pozostaje kluczowym elementem codziennej pielęgnacji. Warto zadbać zatem, by była ona regularna. Wówczas będziemy mogli cieszyć się zdrową, odżywioną skórą bez zanieczyszczeń.