Suplementy na stres

Stres ma niekorzystny wpływ na zdrowie człowieka, a także utrudnia codzienne funkcjonowanie. Z tego względu osoby szczególnie narażone na stres powinny stosować odpowiednie suplementy diety.

Na początku należy zadbać o to, aby organizm miał zapewnioną właściwą dawkę magnezu. Magnez jest pierwiastkiem, który ma szczególne znaczenie dla układu nerwowego człowieka. U osób dorosłych zapotrzebowanie na niego wynosi od 310 do 420 mg na dobę. Źle zbilansowana dieta, zanieczyszczenia środowiska oraz spożywanie produktów wypłukujących magnez to główne przyczyny niedoboru tego minerału. Najlepsze efekty przynosi stosowanie magnezu zawierającego dodatek witaminy B6, która wspomaga jego przyswajanie, na przykład Magnesium Malate firmy Apollo’s Hegemony.

Magnesium Malate 625mg

W redukcji stresu pomagają suplementy ziołowe, zawierające w swoim składzie szyszki chmielu, wyciąg z mesli oraz walerianę. Ich regularne stosowanie wycisza, ogranicza lęk i ogranicza problemy ze snem. Rośliną bardzo cenną dla kondycji psychicznej człowieka jest również żeń-szeń, który poprawia nastrój i zwiększa energię do działania.

Bardzo dobre efekty przynosi również stosowanie suplementów zawierających GABA, czyli wytwarzany z mózgowiu aminokwas, który ogranicza niepokój i stres. Podobnie jak w przypadku wchłaniania magnezu, wytwarzanie GABA jest procesem wymagającym witaminy B6. Warto zatem wybierać suplementy, które zawierają tę właśnie witaminę.

Należy także mieć na uwadze fakt, że na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego wpływają zdrowe kwasy tłuszczowe. Ważne jest zatem dostarczenie organizmowi odpowiedniej dawki kwasów Omega-3. U osób intensywnie trenujących zapotrzebowanie na nie jest większe, dlatego warto zastosować suplementację na przykład takim preparatem jak Gold Omega-3 Sport Edition firmy Olimp.