Suplementy na stawy kolanowe

Do jednych z fundamentalnych i niebagatelnie najważniejszych elementów ludzkiego organizmu należą stawy. Dobrze wiemy, że o stawy należy dbać w sposób szczególny już od młodości, zwłaszcza w przypadku, kiedy prowadzimy zaawansowanie sportowy lub mało aktywny tryb życia, który dodatkowo w większości przypadków wiąże się z nadwagą. Istotnym jest, że nawet raz uszkodzone stawy stwarzają bardzo duży problem bólowy i pozostają niezwykle trudne i czasochłonne podczas regeneracji, a dodatkowo i tak nie będą nigdy w pełni sprawne.  Co prawda wszystkie ubytki oraz uszkodzenia w chrząstce zrastają się, jednak zostają one pokryte blizną łącznikową, która jest jedynie imitacją chrząstki, co nie poprawia naszej sprawności w taki sposób, abyśmy w pełni wrócili do zdrowia. Ewentualne bóle zlokalizowane w stawach mogą sygnalizować ich zwyrodnienie, np. może to być reumatoidalne zapalenie stawów. W takich przypadkach zazwyczaj sięgamy po mocne leki, które pozostają bardzo inwazyjne dla naszego organizmu. Tymczasem okazuje się, że o wiele skuteczniejszym przeciwdziałaniem chorobom jest suplementacja. Warto wiedzieć, że jej ogromną zaletą pozostaje, przede wszystkim, zapobieganie chorobom stawów kolanowych, ich profilaktyka. W momencie kiedy zaskoczy nas pierwszy, niespodziewany ból stawów, warto sięgnąć po suplementy, które zregenerują, zintensyfikują procesy bliznowacenia, a także odżywią i zreperują nasze stawy. 

Suplementacja na stawy kolanowe – co najlepsze?

  Na stawy kolanowe, ale również na kości najbardziej polecane są suplementy zawierające glutaminę oraz chondroitynę.  Ponadto równie skuteczny będzie w tym przypadku preparat tworzony na bazie siarki,  ponieważ to właśnie ten pierwiastek posiada bardzo duży wpływ na budowę, regenerację oraz kondycję stawów. Siarka hamuje wszelkie zmiany chorobowe, a poza tym, jak mówi jej wiekowe zastosowanie – utrzymuje ona życie oraz zaprowadza podział komórek w organizmie.  

Muscle-Zone Sklep

Co więc, oprócz wspomnianych powyżej składników zawartych w suplementach powinno nas zainteresować szczególnie, jeśli oczekujemy zdrowych i przyszłościowych stawów? Oprócz glutaminy, siarki, a także chondroityny na stawy doskonale podziałają również : kolagen, tran, a także kwas hialuronowy.  Kolagen okazuje się być substancją zbawienną dla stawów i ich poprawnego funkcjonowania, zapewnia on nie tylko piękną oraz gładką cerę, ale również oddziałuje na poprawne funkcjonowanie kolan. Niedobory kolagenu mogą być bardzo groźne dla naszego organizmu, przede wszystkim jednak wpływają one na nasz wygląd zewnętrzny i samopoczucie (skutkiem jest pojawienie się zmarszczek, wiotczenie skóry, minimalizacja sprawności stawów kolanowych).

W przypadku stawów kolanowych niezwykle ważna jest również suplementacja tranu oraz kwasu hialuronowego. Od dzieciństwa wpajano nam, że tran jest doskonałym lekarstwem na mocne i zdrowe kości, a także na stawy i o dziwo – jest to prawda! Najcenniejszą odmianą tranu jest ta, którą uzyskuje się z wątroby dorsza. Regularne suplementowanie tego składnika powoduje zahamowanie ewentualnego bólu stawów, a także zatrzymanie procesów degradacyjnych tkanki stawowej. Kwas hialuronowy z kolei, również pozostaje substancją dość dobrze znaną i powszechnie kojarzoną, gdyż nie od dziś znamy jego ogromne pro-stawowe właściwości. Działanie kwasu hialuronowego powoduje usprawnienie stawów maziówkowych (zwłaszcza kolanowego, skroniowo-żuchwowego, skokowego oraz biodrowego). Kwas hialuronowy w suplementacji pozostaje niezwykle dobrze odbierany i równie wysoka pozostaje też jego skuteczność. Obydwie substancje są składnikami przeciwbólowymi, antybakteryjnymi, antyzapalnymi, przeciwgrzybicznymi.

 Oczywiście suplementy na stawy to tylko część z elementów dbałości o własne zdrowie, ciało i długą, komfortową przyszłość. Niezwykle ważnymi pozostają również aktywność fizyczna, utrzymanie prawidłowej wagi, zdrowa dieta, odpowiednie nawodnienie, suplementacja wzbogacona o witaminy i minerały (witaminy z grupy B, witaminę A, C, D, K, wapń, żelazo, magnez, potas). Aby zachować zdrowie, komfort i spokój na bardzo długo, warto mieć świadomość własnej fizyczności.