Suplementy na skórę

Mówi się, że jesteśmy tym, co jemy, toteż logiczne wydaje się być to, że wszystko to, co dzieje się w naszym organizmie, wpływa na stan skóry i wytworów naskórka. Zazwyczaj myślimy, że pielęgnacja zewnętrzna jest wystarczająca, jednakże w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Żadne żele do mycia, kremy, maseczki czy peelingi nie zapewnią nam pięknego wyglądu skóry, jeśli nie zadbamy o to, co dostarczamy sobie w postaci pożywienia. Zdecydowanie najważniejsze jest to, co zjadamy, ponieważ właśnie w ten sposób zapewniamy sobie składniki odżywcze, w postaci białek, tłuszczów i węglowodanów oraz witamin i minerałów. Jeżeli nie będziemy zdrowo się odżywiać to nasza skóra nie będzie zdrowo wyglądać i jest to zależność, która u każdego wygląda tak samo. W związku z tym szukanie przyczyn nienależytego stanu skóry w sposobie pielęgnacji jest co najmniej nieskuteczne. Jędrność skóry, brak stanów zapalnych i zanieczyszczone pory to w dużej mierze wynik należycie zbilansowanej diety, w której dominują wartościowe produkty, nie zaś tak zwane „puste kalorie”. Dobrym rozwiązaniem jest również wprowadzenie do swojej diety suplementów, które uzupełnią ewentualne niedobory, będące często przyczyną pogorszenia stanu skóry. Dostarczenie skórze wszystkich niezbędnych witamin i minerałów zdecydowanie poprawi jej nawilżenie oraz zdolności regeneracji, a ponadto może spowolnić procesy jej starzenia i tym samym wiotczenia. 

Niestety, nasza skóra buntuje się wówczas, gdy nasza dieta nie jest zróżnicowana. Może ona stawać się sucha i skłonna do występowania stanów zapalnych. Poza tym ma to też znaczenie dla gruczołów, czego wynikiem jest łojotok, trądzik oraz łuszczenie się skóry. Tutaj pomocna okazuje się wspomniana suplementacja, jednakże musimy uzbroić się w cierpliwość, gdyż pierwsze efekty przychodzą zwykle po kilku tygodniach, a nawet miesiącach stosowania, aczkolwiek są one dość trwałe, a nasza skóra nam za to podziękuję.

Muscle-Zone Sklep

Suplementy na skórę – co najlepsze?

Pierwszym z suplementów, które należy stosować, by wpłynąć korzystnie na stan skóry jest kompleks witaminowy. Bardzo istotne jest przyjmowane witaminy C, która posiada właściwości antyoksydacyjne, stąd też chroni komórki przed zniszczeniem przez wolne rodniki oraz zapobiega powstawaniu zmarszczek. Ponadto kwas askorbinowy uszczelnia naczynia krwionośne, dlatego też doskonale sprawdza się ona przy cerze naczyniowej. Jeśli z kolei dojdzie to niedoboru witaminy C, wówczas może powstać problem z regeneracją naskórka i tym samym z gojeniem się wszelkich ran czy wyprysków. Nie można tu zapominać również o witaminie A, czyli o retinolu. Działa ona wspomagająco na proces regeneracji tkanki skórnej, a także – podobnie jak poprzedniczka – jest przeciwutleniaczem. W ten sam sposób działa witamina E, nazywana również witaminą młodości, gdyż zapobiega wiotczeniu skóry. Warto suplementować witaminę E razem z C, gdyż zwiększa to sprężystość skóry i syntezę kolagenu, który wpływa między innymi na zachowanie jędrności. 

Co jeszcze można znaleźć w preparatach dbających o naszą skórę? Istotną rolę odgrywają tu pierwiastki, takie jak: żelazno, jod, selen oraz nienasycone kwasy tłuszczowe. Często można je spotkać razem z wymienionymi wcześniej witaminami w formie jednego kompleksu. Połączenie tych składników zapobiega starzeniu się skóry, redukuje jej szorstkość oraz ewentualne zaburzenia związane z wydzielaniem łoju. Ponadto związki te korzystnie wpływają na gospodarkę wodną, dlatego też zmniejszają ryzyko utraty wody i tym samym nawilżenia. 

Suplementy diety na piękną skórę to także skrzyp i pokrzywa. Zioła te potrafią zdziałać cuda, jeśli chodzi o skórę, włosy i paznokcie. Wzmacniają ich strukturę i pozwalają skutecznie walczyć między innymi z trądzikiem. Wszystko to za sprawą zawartych w nich witamin i minerałów, w tym witamin z grupy B, które mogą występować również jako osobny preparat.

Witaminy z grupy B są szczególnie polecane osobom, których cera jest szara, ziemista i bez życia. Preparaty te redukują widoczne objawy zmęczenia oraz przetłuszczanie się skóry. 

Nie można zapomnieć również o przyjmowaniu suplementów opartych na kwasach tłuszczowych, takich jak chociażby tran lub preparaty z omega-3. Odpowiadają one za odpowiednie nawilżenie skóry i zapobiegają jej wiotczeniu. Dzięki temu nasza skóra stanie się gładka i zdrowo wyglądająca.

Wszelkie preparaty stosowane regularnie pomogą nam nie tylko uporać się z różnego rodzaju problemami skórnymi, ale dodatkowo umożliwią zachowanie pięknego, młodego wyglądu przez długie lata. Żadne, choćby nawet bardzo drogie kremy nie są w stanie zastąpić nam składników odżywczych, które działają od środka, a więc na źródło problemu, a nie na jego efekt.