Suplementy na serce

Organizm człowieka pozostaje bardzo specyficznym układem wielu kombinacji, sieci oraz wzajemnych powiązań. Doskonale wiemy przecież, że np. nie da się zbudować zdrowej, świetnie wyrzeźbionej i pięknie wyglądającej sylwetki, jeśli nie zadbamy o odpowiednią aktywność fizyczną, racjonalne żywienie, a także regularną suplementację. Wiemy również, że organizm pozostaje narażony na wiele niebezpieczeństw oraz czynników szkodliwych, które sami na co dzień wytwarzamy w naturalnym świecie. Dlatego tak ważne jest, aby zabezpieczać się przed chorobami, negatywnymi konsekwencjami i wszystkim, co sprawić może dyskomfort, ból, zagrożenie lub nawet utratę życia. Codzienność, bez wątpienia, naraża nas na ciągły stres. Każdego dnia pełnimy wiele ról, mamy multum obowiązków, oczekiwań, problemów – wciąż czujemy się przemęczeni, zestresowani, psychicznie i fizycznie wykończeni. 

To wszystko wpływa bardzo negatywnie na kondycję i pracę naszego serca, które jest przecież jednym z fundamentalnych gwarantów naszego życia. Warto powiedzieć sobie również, że nie tylko nieustanny stres, problemy, przepracowanie, a także zmęczenie są przyczynami problemów sercowych. Do takowych można zaliczyć również zbyt duże treningowe obciążenie, przesadzony i nadmierny wysiłek fizyczny, który jest ponad nasze siły, możliwości, a także indywidualne zdolności wytrzymałościowe. Warto wiedzieć zatem, jak poradzić sobie z codziennymi problemami i jak zadbać o serce, aby było ono zdrowe, aby pracowało produktywnie i aby nie sprawiało nam ono problemów w przyszłości. 

Muscle-Zone Sklep

Suplementy na serce – dlaczego warto?

  Wiemy już, że silne serce pozostaje niezbędnym elementem codzienności każdego z nas. Jeśli chcemy osiągać sukcesy, rozwijać się, cieszyć się życiem – nie tylko sportowym, ale też codziennym, zwyczajnym – warto sięgnąć po suplementy na serce. To właśnie one sprawiają, że nie tylko starsze, ale przede wszystkim młode osoby, u których coraz częściej występują problemy z sercem – dochodzą do siebie i wracają do równowagi zdrowotnej. Aby poprawić kondycję serca warto przyjmować suplementy, które wzmocnią jego pracę, zregenerują, ułatwią przepływ krwi, a także ustabilizują jego rytm, podczas wysiłku fizycznego. Warto więc suplementować, np.: głóg, melisę, szyszkę chmielu, kwasy omega-3, koenzym Q10, żeń-szeń, guaranę, kofeinę.

I tak, preparaty bogate w wyciąg z głogu wzmacniają serce, jego struktury oraz pracę. Z kolei melisa, a także szyszka chmielu pozwalają na uspokojenie, wyciszenie, odprężenie – dzięki czemu serce może swobodnie i efektywnie się zregenerować. Miłorząb japoński, który również jest doskonałym suplementem na serce, jak również kwasy omega-3 i koenzym Q10 – wzmacniają struktury sercowe, usprawniają przepływ krwi, udrażniają kanaliki nerwowe. 

Żeń-szeń, kofeina i guarana intensyfikują bicie serca, dzięki czemu mamy więcej energii, nasz organizm pozostaje bardziej dotleniony, więc może pracować intensywniej. Nie ulega wątpliwości, że zarówno serce, jak również cały układ krążenia należy otoczyć szczególną opieką. Wszelkiego rodzaju kardiologiczne dolegliwości, które w dzisiejszych czasach stały się po prostu powszechne, np. zawał, choroby niedokrwienne serce, udar mózgu, miażdżyca – coraz mocniej dają o sobie znać. Choroby układu sercowo-naczyniowego wynikają głównie z nieprawidłowego stylu życia, zaniedbań suplementacyjnych, braku ruchu. Jeśli mielibyśmy wymienić najczęstsze przyczyny takiego stanu rzeczy, to będzie to: uzależnienie od tytoniu, zła dieta, nadwaga, stres, otyłość, nadciśnienie tętnicze, zbyt wysoki poziom cholesterolu oraz czynniki niemodyfikowalne, czyli wiek, płeć, genetyczne uwarunkowania. Na szczęście jest tak, że na bardzo wiele elementów w naszym życiu, mamy jednak realny wpływ i możemy działać. 

Aby jeszcze lepiej zadbać o kondycję i przyszłość swojego serca, oprócz wymienionych wyżej suplementów, warto przyjmować również ekstrakty z pestek winogron, wyciągi z zielonej herbaty, witaminy i minerały. Składniki te, doskonale optymalizują profil lipidowy, wspomagają kondycję serca, stabilizują ciśnienie tętnicze krwi. To jednak nie wszystko, suplementy na serce działają również w sposób ochronny wobec całego układu nerwowego i układu krwionośnego, zmniejszając, między innymi poziom złego cholesterolu i eliminując drobnoustroje. Suplementacja, jak widać, pozostaje niezwykle istotnym czynnikiem, podobnie jak zdrowa i świadoma dieta, a także aktywność fizyczna.