Suplementy na serce

Serce, o którym tak wiele się mówi, jest dla nas jednym z najistotniejszych narządów, bez którego niemożliwe jest jakiekolwiek życie. Oczywiście kondycja tego narządu pogarsza się z wiekiem, aczkolwiek bez względu na wszelkie czynniki – to właśnie suplementy diety w najlepszym stopniu są w stanie odżywić i ochronić nasze serce. Suplementy to nasza opoka, ochrona, wzmocnienie, odżywienie, regeneracja i intensyfikacja, to właśnie one najproduktywniej wzmacniają serce wraz z tętnicami. Warto wiedzieć jednak w jaki sposób powinno się wybierać właściwy suplement.

Suplementacja

Wśród preparatów wspomagających pracę oraz kondycję mięśnia sercowego najlepsze i najbardziej produktywne działanie posiadają te, które w swoim składzie zawierają kwasy tłuszczowe Omega-3. Omega-3 gwarantują korzystny wpływ na poziom cholesterolu oraz trójglicerydów we krwi, przez co w pełni zapobiegają ryzyku wystąpienia chorób serca lub jego zawału. Ich korzystne działanie wynika, przede wszystkim z tego, że minimalizują one produkcję, a także rozwój blaszek miażdżycowych w tętnicach. Suplementacja kwasów Omega-3 jest bardzo ważna dla całego organizmu, gdyż wspiera ona nie tylko serce, ale również nerki, wątrobę, jelita, jak również wszystkie przemiany i procesy zachodzące wewnątrz naszego ciała. 

Muscle-Zone Sklep

Chcąc zredukować prawdopodobieństwo wystąpienia zawału serca lub jakiejkolwiek innej choroby związanej z tym narządem warto suplementować również witaminę D. Witamina ta posiada bardzo pozytywne działanie dla układu krążenia, a także układu nerwowego – podobnie jak niacyna, czyli popularna już witamina B3 i witamina PP. Niacyna ma za zadanie intensyfikować poziom dobrego cholesterolu HDL, poprzez co w sposób niezwykle kompleksowy przyczynia się również do usuwania z naszego organizmu złego cholesterolu, czyli LDL i trójglicerydów. Dobrym w suplementacji pozostaje również kwas acetylosalicylowy, choć kwestia jego suplementowania nie jest do końca oczywista. Przyjmowany w sposób profilaktyczny, pozostaje on środkiem przeciwzapalnym oraz regenerującym. 

Suplementy na serce to preparaty, które nie są przeznaczone jedynie dla osób borykających się ze schorzeniami lub chorobami – wręcz przeciwnie. Suplementacja ma za zadanie wspieranie organizmu w jego rozwoju, codziennym trybie pracy. Suplementowanie składników odżywczych, które dla serca pozostają wyjątkowo życzliwe dodatkowo poprawia kondycję tego narządu, a także działa na niego niczym ochronna tarcza. Bez względu na to, czy stosujemy suplementy diety w sposób dedykowany konkretnej chorobie, schorzeniu, czy też w sposób profilaktyczny warto pamiętać, że są one równie skuteczne, bezpieczne i bezinwazyjne. By wesprzeć serce w jego pracy i ogólnej kondycji warto suplementować nie tylko źródła zdrowych tłuszczy, ale również witaminy i minerały, bez których bytowanie nie byłoby jakkolwiek możliwe. Witamina A, witamina D, witaminy z grupy B, witamina C, witamina E oraz witamina K – to najważniejsze dla układów: krążeniowego, oddechowego oraz nerwowego czynniki ich komfortu.

Podobnie dobre dla serca będą minerały, takie jak: żelazo, chlor, cynk, magnez, potas i wapń, które wspierają między innymi zdrowe i twarde kości, a także odpowiednie tempo przemiany materii lub stan psychofizyczny.

W przypadku utrzymaniu prawidłowej kondycji serca ważna jest nie tylko suplementacja, ale również dieta oraz aktywność fizyczna. Zdrowa, naturalna i nieprzetworzona dieta złożona z produktów o niskim indeksie kalorycznym, z sezonowych warzyw, owoców, chudego nabiału, chudego mięsa, zdrowych tłuszczy nienasyconych (awokado, pestki, orzechy, oliwa z oliwek, masło kokosowe, olej kokosowy, tran) stanowi niezwykle kluczowy element pracy serca. Podobnie jak nawodnienie, które jest równie istotne jak to żebyśmy się ruszali. Nasz organizm w aż 76% składa się wody, to ona jest obecna we wszystkich tkankach, komórkach, mięśniach, wszędzie. Bez wody nie bylibyśmy w stanie żyć, nasza skóra by po prostu uschła a mózg obumarłby, albowiem serce nie miałoby siły bić. Aktywność fizyczna to kolejny krok do zdrowego serca, bycie aktywnym sprawia, że nie mamy problemu z zatykaniem się żył, przepony, zatem nie jesteśmy narażeni na różnego rodzaju powikłania, zatory, czy też na zawał.