Suplementy na sen

Sen jest bardzo ważny dla kondycji fizycznej i psychicznej człowieka, dlatego w przypadku jakichkolwiek problemów z nim związanych warto sięgnąć po odpowiednie suplementy diety. Wśród polecanych produktów znajdują się przede wszystkim preparaty zawierające GABA oraz suplementy ziołowe.

GABA to aminokwas zaliczany do neuroprzekaźników. Do jego wytworzenia dochodzi w mózgowiu, na skutek dekarboksylacji kwasu glutaminowego, przy czym proces ten jest niemożliwy bez witaminy B6. GABA trafia do receptorów nerwowych odpowiedzialnych za stres i niepokój, które stanowią częsty powodów problemów ze snem. Co więcej, aminokwas ten wykorzystuje się w leczeniu lęków. W przypadku bezsenności warto zatem wypróbować na przykład suplement GABA 750 firmy Trec Nutrition.

Sleep Optimizer

Wśród ziół ułatwiających zasypianie należy wymienić walerianę, chmiel oraz melisę. Waleriana, czyli kozłek lekarski, łagodzi napięcie nerwowe, a tym samym pomaga w przypadku problemów ze snem związanych ze stresem. Wykazuje także inne właściwości prozdrwotone, na przykład pomaga w leczeniu dolegliwości żołądkowych oraz przy bolesnych miesiączkach. Szyszki chmielu wyciszają i ułatwiają zasypianie, natomiast melisa likwiduje napięcie nerwowe i ogranicza lęk. Decydując się na suplementy ziołowe należy jednak pamiętać o tym, że bardzo często efekty ich przyjmowania pojawiają się dopiero po pewnym czasie.

Niektóre suplementy na sen zawierają także dodatkowe składniki, między innymi l-argininę, glutaminę oraz 5-Hydroksytryptofan, czyli bezpośredni prekursor serotoniny, która pomaga w stanach nerwowych i poprawia nastrój. Takim preparatem jest między innymi Sleep Optimizer firmy Jarrow.
Bardzo polecanym z kolei w ostatnim czasie jest dość nowoczesny preparat Knock Out PM, który nie tylko posiada składniki aktywne ale również substancje pobudzające nasz organizm do naturalnej syntezy niezbędnych substancji. Na zachodnich forach zbiera on wiele pochlebnych opinii, ze względu na poprawę komfortu snu, czy rześkość o poranku, która po samej melatoninie często bywa utrudniona.