Suplementy na rowerek treningowy

Współczesny świat rozwija się w tak szybkim tempie, że niekiedy nie jesteśmy w stanie choć na chwilę się zatrzymać. Wciąż za czymś gonimy, spieszymy się, pełnimy role, mamy coraz więcej obowiązków. Nie mniej, coraz częściej zaczynamy zastanawiać się nad tym w jaki sposób prezentuje się nasza sylwetka, w jakiej kondycji znajduje się nasze ciało, jaki jest stan naszego organizmu. Chcemy być młodzi, piękni, umięśnieni, smukli, odżywieni i…szczęśliwi. Dlatego też coraz silniej uświadamiamy sobie, że tylko systematyczna praca może pomóc nam w osiąganiu spektakularnych rezultatów. Zdrowe żywienie, aktywność fizyczna i suplementacja, to absolutne podstawy w drodze na sam szczyt swoich możliwości. Warto jednak zacząć od małych kroczków. Mowa np. o rowerku stacjonarnym, który świetnie pobudza metabolizm i ciało do  większej pracy. Dodatkowo, rowerek stacjonarny służy przez cały rok (niezależnie od pogody, godziny) i jest genialnym sposobem na szybkie spalenie kalorii. Każdy wydatek energetyczny wiąże się jednak z utratą składników odżywczych niezbędnych do rozwoju i prawidłowego funkcjonowania systemu organicznego. Suplementy diety perfekcyjnie radzą sobie z pełnowartościowym oraz kompleksowym uzupełnieniem tych strat. Dzięki nim pozostajemy zdrowi, silni, możliwe jest tworzenie tkanki i masy mięśniowej, a także napędza się spalanie tłuszczu. Co warto suplementować, gdy ćwiczymy na rowerze treningowym?

Muscle-Zone Sklep

Odżywki białkowe

  Odżywki białkowe służą przede wszystkim budowie i strukturyzacji masy oraz tkanki mięśniowej. Powszechnie wiadomo, że ich skuteczność oraz wartość przynoszą niesamowite, a także trwałe rezultaty. W dodatku warto wspomnieć, że są one nieinwazyjne i w pełni bezpieczne dla funkcjonowania i pracy organizmu, również podczas wysiłku fizycznego i tuż po nim. 

Żeń szeń i Guarana 

Guarana dobra jest zarówno na pamięć, potencję, jak też na odchudzanie. Jej właściwości prowadzą do pobudzenia organizmu w stanach znużenia, zmęczenia, fizycznego oraz psychicznego wyczerpania. Dodatkowo, guarana niezwykle korzystnie oddziałuje na sprawność myślenia, logikę, percepcję, a także koncentrację. Polega to na tym, że guarana zwiększa poziom wydzielania adrenaliny, serotoniny (czyli hormonu szczęścia) i dopaminy – w skutek czego dochodzi do pobudzenia ośrodkowego układu nerwowego, maksymalizacji pracy mięśnia sercowego, rozszerzenia naczyń krwionośnych. Działanie guarany jest bardzo silne, proporcjonalnie 3 razy silniejsze od kofeiny. Żeń szeń natomiast odpowiada bardziej za zabezpieczenie organizmu przed niedoborami, drobnoustrojami, atakami bakteryjnymi i wirusowymi. Jest on doskonały także podczas regeneracji organizmu, wówczas gdy jest on wycieńczony, a także podatny na niebezpieczeństwa zewnętrzne. 

Kofeina i zielona herbata

Apogeum swojej popularności zielona herbata osiągnęła w dziedzinie odchudzania oraz procesów detoksykacyjnych organizmu. Jej właściwości opierają się głównie o maksymalizację metabolizmu i przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej do maksimum. Dodatkowo, organizm przy jej udziale oczyszcza się ze złogów, toksyn, grzybów i bakterii. Podobnie działa kofeina, która znacznie bardziej angażuje się w procesy termogeniczne. Oznacza to, że podnosi ona temperaturę naturalną organizmu i dzięki temu znacznie produktywniej spała się tłuszcz. Zarówno kofeina, jak i zielona herbata stanowią genialne narzędzia do szybkiej utraty wagi, jednak należy zaznaczyć, że jest to spadek kontrolowany i zdrowy. Jazda na rowerku stacjonarnym, to tylko pretekst do zmiany sylwetki, do zmiany sposobu myślenia oraz funkcjonowania. 

Aminokwasy BCAA

BCAA to aminokwasy rozgałęzione, których nie trzeba już nikomu przedstawiać. Znane, stosowane na całym świecie – dają niesamowite rezultaty treningowe, regeneracyjne. Ich głównym zadaniem jest kompleksowa ochrona mięśni przed rozbiciem i zniszczeniem. BCAA wzmacniają oraz fortyfikują struktury mięśniowe, pozwalają na zbudowanie silnej masy i długotrwałej rzeźby, a także hamują skurcze poprzez produktywny proces regeneracji po wysiłkowej w organizmie. Dodatkowo, aminokwasy te warunkują stabilną gospodarkę węglowodanową poprzez oddziaływanie na procesy metaboliczne glukozy, a także przez wywieranie wpływu na metabolizm glukozowy. BCAA, świetnie dają sobie radę również z regulacją poziomu cholesterolu, jak również wielu innych lipidów w naszym ciele. Dodatkowo, biorą one również udział w spalaniu tkanki tłuszczowej, w procesach lipolizy (dzięki temu spada masa ciała). Badania i analizy wskazują też, że aminokwasy rozgałęzione hamują działanie hormonu stresu, czyli kortyzolu, który jest wytwarzany przez nadnercza. 

Każdy organizm jest inny i inaczej reaguje na różnorodne bodźce pochodzące zarówno że środowiska zewnętrznego, jak i od wewnątrz. Nie mniej, dzięki nawet niewielkiej i niezbyt zaawansowanej aktywności fizycznej oraz suplementacji, jesteśmy w stanie w bardzo szybkim tempie zdobywać naprawdę zadowalające efekty. Powinniśmy pić przy tym odpowiednią ilość płynów, minimum 2 litry każdego dnia, a także unikać białego cukru, wysokosłodzonych nektarów, napojów gazowanych, potraw smażonych na głębokim oleju oraz nadmiaru soli. 

Warto, abyśmy pamiętali, że nasz organizm potrzebuje zarówno pełnowartościowego białka, cukrów, jak też węglowodanów i tłuszczy, których wcale nie należy się bać. Zdrowe tłuszcze, to np. olej kokosowy, tran, orzechy, pestki, masło kokosowe, oliwa z oliwek itp.