Suplementy na rolki

 Sezon wiosenno-letni rozpoczął się w pełni. Oznacza to, że coraz częściej zaczynamy zajmować się aktywnościami na świeżym powietrzu, przykładamy szczególną uwagę do zdrowszego i bardziej racjonalnego żywienia, zgłębiamy tajniki suplementów diety. Chcemy wyglądać zdrowo, smukło, chcemy aby nasze ciało i figura prezentowały się nienagannie. Fajnie, gdy możemy połączyć przyjemności z pożytecznym i dzięki temu czerpać z tego niesamowite korzyści – osiągając spektakularne rezultaty.

Rolki to jeden z najbardziej lubianych, a także efektywnych sposobów na aktywne spędzenie czasu, spalenie tkanki tłuszczowej, wymodelowanie, a także wyrzeźbienie figury. Nic jednak nie dzieje się samoczynnie, a w okresie wiosny i lata w sposób szczególny powinniśmy zadbać o zabezpieczenie naszego organizmu. Pomogą nam w tym suplementy diety, które nie tylko odżywiają i regenerują organizm, ale także uzupełniają niedobory, przyspieszają procesy i przemiany (np. odchudzanie, przyswajanie mikro oraz makro elementów i wiele innych), budują tkankę i masę mięśniową, dbają o nasze samopoczucie, poziom energii, stabilizują gospodarkę wodno-elektrolitową, chronią układy wewnętrzne, stawy, kości, skórę, włosy oraz paznokcie. Uprawiając sport, chcąc być zdrowym, aktywnym – musimy stosować zarówno zdrowe żywienie, odpowiednią suplementację, jak również dobrze nawadniać swój organizm. 

Muscle-Zone Sklep

Co warto suplementować jeżdżąc na rolkach?

 Wiadomo, że nie trzeba być wyczynowcem, aby w przyjemny, efektowny i niesamowicie łatwy sposób zadbać o swoje ciało i samopoczucie. Warto wiedzieć więc, co należy suplementować i w jaki sposób, aby osiągać sukcesy i się rozwijać. Nie ulega wątpliwości,  że kluczowe pozostają witaminy i minerały, a zwłaszcza witamina A, C, D, witaminy z grupy B (B12, B6), witamina K, magnez, potas, chlor, żelazo, żeń-szeń. Dzięki nim, idealnie kontrolujemy własne ciało, zapewniając mu wszystko, co najlepsze i najkorzystniejsze. Jeżdżąc na rolkach spalamy znaczącą liczbę kalorii, zużywamy energię, pobudzamy metabolizm, a co za tym idzie – potrzebujemy witamin i minerałów, które nie tylko uratują nas przed niedoborami, ale też zabezpieczą nasz organizm przed niedoborami i niebezpieczną utratą pokładów energetycznych. 

Dodatkowo, jeżdżąc na rolkach, warto suplementować L-Karnitynę. Jest to substancja aktywna biologicznie, która przyjmuje postać aminokwasu określanego jako karnityna. Warto dodać, że w ludzkim organizmie jest ona syntezowana z metioniny oraz lizyny, w całym procesie musi uczestniczyć też witamina C, a także niektóre witaminy z grupy B.

L-karnityna w postaci suplementu spełnia niesamowicie korzystne dla naszego organizmu role, a w dodatku pozostaje nieinwazyjna i w pełni bezpieczna. Stosuje się ją najczęściej jako środek maksymalizujący poziom tempa redukcji tkanki tłuszczowej, a także jako substancję ulepszającą zdolności wydolnościowe. Podstawową funkcją organiczną karnityny jest przenoszenie kwasów tłuszczowych do mitochondriów, gdzie działają one pozytywnie na procesy B-oksydacji – przez co wydzielana jest energia, nie odczuwamy zmęczenia, unikamy stanów depresyjnych, bezsenności. Jest to jedna z najbezpieczniejszych i najbardziej korzystnych substancji wspomagających procesy przemiany materii i spalania tkanki tłuszczowej. 

Ważny w suplementacji jest też kolagen – który zabezpiecza stawy, kości, a także mięśnie. Jeżdżąc na rolkach są one bowiem narażone na przeciążenia, kontuzje, urazy, degradację i ból, skurcze. Należy pamiętać również, o odpowiednim nawodnieniu organizmu, szczególnie w upalne dni, ponieważ organizm bardzo szybko wypaca niezbędne mu elektrolity. Nie wolno nam dopuścić do odwodnienia, ponieważ wówczas mogą grozić nam niebezpieczeństwa związane, np. z utratą przytomności, zapaściami, udarami, a nawet śmiercią. Warto słuchać swojego organizmu, on zawsze sygnalizuje nam wszystko, co w nim zachodzi, co się w nim dzieje. Powinniśmy być świadomi swoich możliwości, preferencji, a także stanu. 

Jeżdżąc na rolkach, należy suplementować też aminokwasy rozgałęzione BCAA, ekstrakt z zielonej herbaty, CLA, białko, kwasy tłuszczowe Omega-3. To wszystko zadba nie tylko o naszą kondycję, procesy i przemiany, ale również o równowagę psychofizyczną i o poziom energii. Dzięki temu również, dodamy sobie dodatkowych pokładów motywacji. 

Zdecydowanie warty uwagi jest też koenzym Q10, który jest związkiem przypominającym witaminę, syntezowanym w obrębie ustrojowym tyrozyny oraz kwasów tłuszczowych. Jest to genialny antyoksydant, a także preparat uzupełniający energię. Nie ma wątpliwości, że ta, jest nam szczególnie potrzebna wówczas, kiedy jesteśmy narażeni na duży wysiłek. 

Co ważne, latem znacznie łatwiej jest nam zadbać o swoją kondycję, a także sylwetkę – świetnie pomogą nam w tym właśnie rolki, które wbrew pozorom generują naprawdę gigantyczny wysiłek i wymagają ogromnej pracy całego organizmu. Suplementy diety, przyjmowane regularnie i wybierane starannie – są w stanie zapewnić nam najlepsze rezultaty, takie – o których marzymy.