Suplementy na regenerację wątroby

 

Wątroba pełni w organiźmie ważną rolę. Między innymi: wspomaga trawienie tłuszczy,wspiera detoks organizmu

Muscle-Zone Sklep

Gdy  jest przeciążona to czujemy się senni, zmęczeni, tyjemy i mamy zły nastrój.Dlatego dzisiaj w moim wpisie 5 składników żywieniowych, hitów dla Twojej wątroby. Dla każdej wątroby żywienie dające wsparcie i będące naturalnym lekiem.

Dobre składniki z pożywienia na wątrobę

Czosnek niedźwiedzi

Pobudza wydzielanie żółci, która aktywizuje enzymy, pomaga usunąć z organizmu metale, toksyny i inne chemikalia. Jest bardzo skutecznym środkiem wspomagającym otłuszczoną wątrobę.

Czosnek niedźwiedzi możemy na co dzień różnorodne stosować; jako pesto, dodatek do zup, sałatek, kanapek.

 Karczoch

Zawiera między innymi ważną substancję- cynarynę, która poprawia ukrwienie, Działa żółciopędnie i żółciotwórczo.

Świetna na problemy wątrobowe jest kuracja karczochowa z dodatkiem ziela mniszka. Po łyżeczce korzenia karczocha i mniszka lekarskiego zalewamy 2.5 szklanki wody i gotujemy około 3 minuty na wolnym ogniu. Przecedzamy i pijemy po pół szklanki 3 razy dziennie przed posiłkiem przez miesiąc.

Kurkuma

Jest bogata w kurkuminę, która działa oczyszczająco na pęcherzyk żółciowy. Pobudza także produkcję żółci.

Awokado

Owoc zawiera glutation, jest to substancja oczyszczająca wątrobę z metali ciężkich. Badania dowiodły, że spożywanie 1 do 2 awokado na tydzień przez miesiąc wzmacnia i skutecznie wspiera wątrobę.

Liver Optimizer to suplement diety, który wzmacnia wątrobę. Glutation, który odżywia i regeneruje wątrobę. Regeneruje uszkodzone tkanki wątroby.

Suplement Milk Thistle zawiera substancje, które również bardzo dobrze na wątrobę. Wspiera w walce z trądzikiem, który też pojawia się często z powodu zatrucia organizmu zbyt dużą ilością toksyn. Sylimaryna, która zawiera środek jest pomocna w leczeniu przewlekłych schorzeń wątroby.

Natura i nasze codzienne żywienie jest i lekiem i profilaktyką. Nie dajmy się zwariować wątroby potraktujcie jako ważny dekalog moi czytelnicy i starajmy się wykorzystać