Suplementy na regenerację wątroby

Wiedza o tym, w jaki sposób działają, regenerują się oraz starzeją nasze organy jest bardzo ważna. Pozwala nam ona na zrozumienie i poznanie wad i zalet własnej fizyczności, na określenie jej słabych i mocnych stron, na odkrycie własnych uwarunkowań oraz cech. Jednym z fundamentalnych narządów pozostaje wątroba, której głównym zadaniem pozostaje detoksykacja organizmu. Warto zaznaczyć, że patrząc na współczesne warunki, zarówno meteorologiczne, cywilizacyjne, jak również żywieniowe – nie ma ona łatwego zadania, wręcz przeciwnie. Nie mniej, w tym właśnie mają pomagać jej suplementy diety, które stosowane regularnie i sumiennie, stanowią tarczę ochronną i zbawienie dla pracy, regeneracji oraz wzmocnienia strukturalnego tego narządu. 

Suplementy na wątrobę – jakie?

Substancje takie jak: cysteina, kwas alfa-liponowy, witamina C, E, beta-karoten, cynk, selen – są przeciwutleniaczami zawartymi w suplementach na regenerację wątroby i to one właśnie działają dla niej kojąco. Nie tylko ze względu na to, że biorą one w aktywnej syntezie służącej układowi odpornościowemu oraz systemowi nerwowemu organizmu. W przypadku wątroby, kluczowym wydaje się również składnik określany jako wyciąg z mleka ostu, który warto łączyć również z mieszanką ziół (picrorhiza kurroa, andrographis paniculata) – która doskonale oczyści i zregeneruje wątrobę, pozbawiając ją złogów, bakterii, wirusów. 

Muscle-Zone Sklep

O niezwykłej skuteczności suplementacji wspierającej pracę oraz regenerację wątroby mówi się już od dawna. Niestety, ale współczesny świat niesie bardzo wiele zagrożeń dla pracy tego organu, dlatego powinniśmy zabezpieczyć jego funkcjonowania jak najwcześniej i jak najlepiej. Spektakularna formuła wspierająca pracę wątroby zawiera, między innymi, salimarynę, NAC oraz R-ALA, ponadto zawiera również bogactwo naturalnych antyoksydantów, witamin i minerałów. Jej działanie polega na wywieraniu prozdrowotnego działania na wszystkie organy, a zwłaszcza na wątrobę, wspomaganiu procesów odtruwania wątrobowego, neutralizacji szkodliwych metabolitów, zwiększaniu poziomu glutationu w porządku ustrojowym. 

Suplementy dla wątroby to odpowiednio wyselekcjonowane oraz starannie dobrane ekstrakty z ziół oraz składników odżywczych, które posiadają niezwykle korzystny wpływ na wszystkie procesy detoksykacji i odtruwania, jak również na ogólne funkcjonowanie wątroby, jej regenerację i strukturyzację jej uszkodzonych tkanek. 

Ostropest plamisty to roślina posiadająca bardzo korzystne właściwości wspomagające regenerację, jak również ogólne funkcjonowanie wątroby. Owoce tej rośliny zawierają min. flawony, flawonole, taksyfolinę, witaminy C, E i K, cenne dla organizmu fitosterole, mieszaninę niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, wzbogaconych dużą ilością kwasu linolowego, sole mineralne, sylimarynę. Liczne analizy i badania jednoznacznie wskazały, że ostropest plamisty posiada zdolność ochrony oraz regeneracji komórek wątrobowych. 

Sylimaryna z kolei, to bardzo często wykorzystywany w lecznictwie kompleks flawonolignanów pochodzenia roślinnego. Pozyskuje się go min. z łupin nasiennych ostropestu plamistego, do którego możemy zaliczyć: sylibinę, izosylibinę, sylikrystynę, sylidianinę oraz taksyfolinę. Związek ten w sposób widoczny neutralizuje wolne rodniki, bakterie, wirusy i grzyby skumulowane w wątrobie. Składnik ten dodatkowo, reguluje przemiany tłuszczów w wątrobie, zapobiegając przy tym jej otłuszczeniu, a w konsekwencji jej marskości. Dodatkowo, warto podkreślić, że sylimaryna hamuje zastoje żółci w drogach żółciowych oraz wykazuje działanie silnie żółciotwórcze, dzięki czemu trawienie pozostaje znacznie bardziej produktywne. Obniża ona poziom złego cholesterolu (LDL), dzięki czemu zapobiega powstawaniu zmian miażdżycowych. Dzięki tej substancji również, przyspieszone zostają procesy regeneracyjne komórek wątrobowych, których niszczenie jest wynikiem przebytych chorób np. wirusowych. 

Podobnie działają również wszystkie pozostałe składniki, w tym szczególnie ważne pozostają też witaminy z grupy B. Ich obecność sprawia, że organizm, jak i narządy pozostają silne i produktywne.

Dlaczego wsparcie dla wątroby pozostaje tak istotne? 

Jak doskonale wiemy, wątroba pozostaje jednym z najważniejszych narządów ludzkiego organizmu. Jej kluczowym zadaniem jest odtruwanie naszego organizmu ze szkodliwych związków chemicznych, powstających w wyniku procesów przemiany materii, jak również tych, które wywodzą się ze środowiska zewnętrznego. Dodatkowo, wątroba aktywnie uczestniczy również w trawieniu oraz przemianach metabolicznych kwasów tłuszczowych, węglowodanów, białek, a także magazynuje witaminy i glikogen, niezbędny dla mięśni. Wszystkie te czynniki sprawiają, że narząd ten pozostaje znacznie obciążony i spoczywa na nim ogromna odpowiedzialność, ponieważ musi on zagwarantować organizmowi produktywną homeostazę – co nie jest łatwe. Nie mniej, pomagają mu w tym składniki zawarte w suplementach diety i o ich nieocenionym wpływie należy dziś powiedzieć.