Suplementy na redukcję

Redukcja to czas, kiedy chcemy pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Na pewno pomoże nam w tym zmniejszona ilość węglowodanów oraz zwiększona intensywność ćwiczeń. Istnieją jednak suplementy, które mogą bardzo pomóc nam w dążeniu do wspaniałej i smukłej sylwetki. Są w pełni bezpieczne i na pewno sprawią, że szybciej staniemy się szczuplejsi i zdrowsi.

 

Muscle-Zone Sklep

L-karnityna

L-karnityna to jeden z najczęstszych suplementów, stosowanych przez osoby aktywne fizycznie. Wykazuje działanie termogeniczne, czyli zwiększa temperaturę ciała, dzięki czemu o wiele szybciej spalamy tłuszcz. Jest polecana zwłaszcza przed treningiem, ponieważ znacznie poprawia metabolizm. Dzieje się tak, ponieważ po jej zażyciu o wiele szybciej spalamy kalorie. Zużywamy też znacznie więcej energii, niż w przypadku, kiedy nie zażyjemy żadnego „wspomagacza”.  Jest w pełni bezpieczna i dodaje się ją najczęściej do suplementów spalających tłuszcz oraz boosterów przedtreningowych. Można łączyć ją z białkiem bądź innymi spalaczami tłuszczu naturalnego pochodzenia.

Zielona herbata

Popularna zielona herbata bardziej kojarzy nam się z przyjemnym naparem do picia po posiłkach, jednak wyciąg z tej rośliny wykazuje działanie wspomagające odchudzanie. Przez to, że szybko oczyszcza organizm, jest zalecana dla osób, które dopiero zaczynają swoją dietę. Dzieje się tak, ponieważ organizm oczyszczony z toksyn łatwiej wchłania substancje odżywcze zawarte w pożywieniu, również błonnik pokarmowy, który jak wiadomo – hamuje łaknienie. Dodatkowo zielona herbata zmniejsza nadmiar wody w tkankach. Szybciej pozbywamy się więc zbędnych centymetrów, ponieważ jesteśmy mniej opuchnięci. Zielona herbata działa na nas przeczyszczająco i wspaniale przyspiesza metabolizm. Jej ekstrakt pomoże nam spalać szybciej tkankę tłuszczową.

Ekstrakt z pieprzu cayenne

Pieprz cayenne to tak naprawdę bardzo ostra sproszkowana papryczka, która znacznie podnosi temperaturę naszego ciała, przez co przyspieszamy proces spalania tkanki tłuszczowej. Dzięki niej łatwiej pozbyć się tłuszczu. Dodatkowo ten niezwykły specyfik działa przeciwzapalnie, a nawet przeciwbólowo. Wpływa również na rozgrzanie mięśni przed treningiem, dlatego przebiegnie on sprawniej. Znacznie poprawi się również ich wydolność, dzięki czemu my zwiększymy ilość powtórzeń podczas treningu. Preparat z tym ekstraktem warto popić dużą ilością wody. Może być z powodzeniem łączony z białkiem, szczególnie gdy taką mieszankę spożyjemy po aktywności fizycznej. Taki spalacz tłuszczu należy zażywać pół godziny przed treningiem, by nasze ciało zdążyło się odpowiednio rozgrzać.

Same spalacze nie pomogą nam jednak w zwalczeniu nadmiaru tłuszczu. Powinniśmy przede wszystkim stosować dietę niskowęglowodanową oraz trening dopasowany do naszej kondycji i potrzeb. Najlepiej skonsultować się z trenerem, który dobierze aktywność oraz rodzaj obciążenia. Dieta powinna dostarczyć organizmowi wymaganych składników odżywczych oraz  stosować odpowiednią kaloryczność, by pokryć nasze zapotrzebowanie.