Suplementy na redukcję

Gdyby ktokolwiek zapytał nas dziś czego tak właściwie pragniemy, o czym marzymy i co nas definiuje – zapewne odpowiedzi byłyby zgoła odmienne. Nie mniej jednak niemal pewne jest, że wszystkie one w pewnym sensie sprowadzałyby się do zagadnień wyglądu zewnętrznego, zdrowia, pewności siebie, poczucia własnej wartości, atrakcyjności, samorealizacji i spełnienia. Mówi się, że naszym największym i najczęściej wskazywanym problemem współczesności jest kwestia masy ciała, z reguły jest ona zbyt wysoka i chcemy to zmienić. W momencie kiedy zamierzamy rozpocząć popularnie mówiąc odchudzanie, czyli redukcję zbędnego tłuszczu, musimy pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach. Po pierwsze jest to proces skomplikowany i wymagający, musimy być pewni tego co chcemy osiągnąć i być na to przygotowani, musimy być także systematyczni oraz uczciwi wobec samych siebie. Redukcja wymaga siły woli, wymaga zaangażowania, czasu i przede wszystkim – zdrowych nawyków. Mowa o odpowiednim żywieniu, aktywności fizycznej oraz co najważniejsze suplementacji. Te 3 elementy stanowią absolutny fundament podczas redukcji i są gwarantem spektakularnych rezultatów oraz ich utrzymania, ponieważ trwałość osiągniętego wyniku jest jeszcze ważniejsza niż on sam. 

Jak działają suplementy na redukcję?

Suplementy mają do odegrania w organizmie bardzo ważną i znaczącą rolę. Odpowiadają one między innymi za uzupełnienie zasobów niedoborowych składników odżywczych wewnątrz organizmu. Sama redukcja tłuszczu w sposób oczywisty jest związana z uzyskaniem ujemnego bilansu kalorycznego, to wiąże się ze spożywaniem zminimalizowanej ilości pokarmu, co jest dla naszego organizmu i jego kondycji znacznie bardziej komfortowe. W tym okresie rola suplementacji zostaje jeszcze bardziej podniesiona, albowiem następuje wówczas zwiększony pobór energii oraz składników odżywczych, co należy uzupełnić. Redukcja może przebiegać zarówno z powodów czysto prozaicznych, bo chcemy zmienić coś w swoim życiu, w swoim ciele i postrzeganiu otaczającej nas rzeczywistości. Po drugie, co ważne, redukcja jest zazwyczaj wynikiem budowania masy mięśniowej, do której stworzenia w pierwszej kolejności konieczne jest spalenie tłuszczu. Jeśli trenujemy już dłuższy czas lub jeśli dopiero zaczynamy, suplementacja powinna stać się absolutnym priorytetem w kształtowaniu nowych nawyków. Bez względu na to czy zajmujemy się sportem zawodowo, czy też startujemy w zawodach, maratonach, a może ćwiczymy w domowym zaciszu – każda aktywność fizyczna wymaga od nas bardzo ciężkiej pracy, wysiłku. Wówczas znacznie wzrasta nasze zapotrzebowanie na mikroskładniki. 

Muscle-Zone Sklep

Suplementacja przy redukcji – jak zdrowo i trwale spalić tłuszcz? 

Redukcja kojarzy nam się z wyrzeczeniami, można nawet powiedzieć, że jest to swego rodzaju cierpienie, które nie pozwala nam na czerpanie z życia tego co chcemy i w takich ilościach jak chcemy. Okazuje się jednak, że nieprawdziwe stereotypy odchodzą powoli do lamusa, a my sami zaczynamy traktować proces spalania tkanki tłuszczowej, jako racjonalne i zdrowe dążenie do spektakularnych rezultatów. Przy redukcji warto suplementować przede wszystkim witaminy i minerały, między innymi witaminy z grupy B, witaminę K, C, A, D, jak również magnez, potas, cynk, miedź, chlor, żelazo. Aby podkreślić rolę witamin i minerałów należy zrozumieć, że podczas redukcji następuje swego rodzaju wycieńczenie organizmu spowodowane jego dystrybucją i wykorzystywaniem zasobów odżywczych, a także energetycznych. Witaminy i minerały uzupełniają i korygują wszelkie niedobory, odżywiają i stabilizują organizm, jak również dbają o prawidłową pracę narządów oraz organów wewnętrznych. 

Podobnie działają również kwasy Omega 3, które zawierają w sobie swoistą esencję odżywienia w postaci pełnowartościowych kwasów tłuszczowych. Jego suplementacja wspomaga organizm w usuwaniu mikro urazów powstających na skutek wysiłku fizycznego. 

Suplementowanie witamin D+K z kolei wzmaga młodzieńcze procesy biologiczne zachodzące w naszym ciele, a także chroni nasze stawy, kości, skórę przed podrażnieniami lub osłabieniem. Wszystkie wymienione dotychczas składniki zawarte w suplementacji intensyfikują procesy oraz przemiany metaboliczne, prowadzące do redukcji zbędnej masy ciała i szybkiego trawienia, a co za tym idzie uzyskania uczucia lekkości. 

Podobne działanie wykazują również suplementy BCAA, czyli aminokwasy rozgałęzione, które skutecznie rozbiją kortyzol w czasie treningów, jak również minimalizują jego zawartość. BCAA regenerują organizm, doprowadzają do znacznie szybszej oraz  sprawniejszej przemiany materii. Ważne są również różnego rodzaju odżywki białkowe, czyli preparaty zaspokajające zapotrzebowanie na pełnowartościowe białko. 

Szczególnie istotne pozostają one w okresie redukcji, albowiem wówczas zapotrzebowanie na białko wzrasta. Suplementować warto ponadto spalacze, co jest wydawać by się mogło całkiem oczywiste. Spalacze mają z zasady spalać nasz tłuszcz, są to preparaty o właściwościach termogenicznych, zatem zwiększają one naszą przemianę materii, jak również przyspieszają znacznie proces odchudzania. Termogeniki zajmują się głównie stymulacją naszego organizmu w ten sposób, aby w okresie okresowym zminimalizować jego głód, a także zwiększyć jego temperaturę (np. poprzez wzmożoną potliwość). Dzięki nim możemy osiągnąć lepszy wynik mniejszym nakładem sił, albowiem odczuwamy zmniejszony apetyt i uczucie sytości przez dłuższy czas. Warte suplementacji pozostają również kreatyna oraz odżywki węglowodanowe. Często mówi się, że składniki te są przeznaczone do procesów budujących masę mięśniową, okazuje się, że nie tylko. Ich zdaniem jest maksymalizacja siły, energii, wytrzymałości, wydolności. Dzięki nim również możemy odzyskać utracone podczas wysiłku pokłady glikogenu.