Suplementy na przesilenie

Współcześnie stajemy się świadomi potrzeb naszego organizmu, jego możliwości i istniejących ograniczeń. Dbamy o swoje zdrowie, odpowiednio się żywimy, wprowadzamy do naszej codzienności aktywność fizyczną i co najważniejsze – pamiętamy o regularnej suplementacji. Nie mniej niekiedy oddziałuje na nas przesilenie wiosenne i wtedy również najbardziej pomoce, kompleksowe i pełnowartościowe okazują się właśnie suplementy diety. Przesilenie wiosenne możemy odczuwać tym mocniej, im mniej różnorodna pozostaje nasza dieta w okresie jesienno-zimowym. Zimą w największej mierze brakuje nam w diecie potasu, co z kolei wiąże się z nieco słabszą kondycją mięśni, osłabieniem, apatią, zmęczeniem. W okresie zimy nie mamy też dostępu do magnezu, czego wynikiem pozostaje spadek poziomu odporności i załamanie kondycji układu immunologicznego, podobnie jest w momencie, gdy brakuje nam żelaza. Niedobory cynku, witamin i minerałów, również negatywnie odbijają się nie tylko na naszej fizyce i samopoczuciu, ale przede wszystkim – na psychice. Suplementy diety najlepiej doprowadzą organizm do pożądanej równowagi i przywrócą mu pożądaną stabilizację, a także komfort. To one najszybciej i najproduktywniej usuną wszelkie luki niedoborowe i przepędzą wiosenne przesilenie.

Muscle-Zone Sklep

Witaminy i minerały

Po witaminy i minerały – powinniśmy sięgać zawsze, ponieważ są to podstawowe składniki odżywcze i elementy budulcowe naszego organizmu. Nie mniej, są one szczególnie wartościowe oraz istotne zwłaszcza w okresie przesilenia wiosennego. W momencie kiedy ilość witamin, a także makroelementów w naszym ciele drastycznie się obniża, a zapotrzebowanie na te właśnie składniki stale rośnie – to naprawdę należy niezwłocznie zastosować suplementację, tylko dzięki niej w porę opanujemy sytuację i będziemy w stanie pomóc samym sobie.

Warto zwrócić szczególną uwagę na witaminę A, witaminy z grupy B (B6 i B12), a także na witaminę C, D, K i E, jak również na magnez, potas, żelazo, cynk. Tego rodzaju suplementy działają niesamowicie szybko i bardzo skutecznie. Dodatkowo, biorą one udział w procesach i przemianach zachodzących w naszym organizmie, przyczyniają się także do polepszenia i usprawnienia pracy mózgu, serca, wątroby, jelit oraz trzustki. Przesilenie wiosenne samo w sobie może posiadać wiele różnych objawów o bardzo różnej częstotliwości i nasileniu, nie mniej w rezultacie wszystkie one powodują ten sam niebezpieczny skutek – wycieńczenie. Przesilenie wiosenne może objawiać się np. poprzez ogólne osłabienie i spadek formy, senność, rozdrażnienie, obniżenie się poziomu czynników motywacyjnych, nawracające bóle głowy, bóle mięśniowe, jak też skurcze. 

Zielona herbata  i rumianek 

Wyciąg z zielonej herbaty to najlepszy sposób na złagodzenie nerwów, ukojenie, odpuszczenie stresu i pełną regenerację. Suplementy zawierające zieloną herbatę i suplementy z rumiankiem, to wybawienie wówczas, gdy odczuwamy jedynie zmęczenie i apatię. Składniki te zajmują się głównie układem nerwowym, który odgrywa niesamowicie ważną oraz znaczącą rolę w całym naszym organizmie. Aby nie dać się „zwariować” zdecydowanie powinno się spróbować suplementów z takim składem. Dzięki temu zaczniemy znacznie efektywniej i lepiej sypiać w nocy (będziemy budzili się wyspani), skuteczniej odpoczywać, mniej się stresować. 

Nawodnienie jest podstawą 

Co ważne, nasz organizm, to bardzo dobrze zaprogramowana maszyna, której do w pełni sprawnego funkcjonowania brakuje jedynie działających bez zarzutu układów. W momencie, kiedy dzieje się coś niepokojącego, to konsekwencje ponosi cały sprzęt, podobnie jest w naszej biologii. Dlatego też zawsze powinniśmy pamiętać o dostatecznym nawadnianiu swojego ciała. Nasz organizm bowiem w 70% składa się z wody – jest ona obecna w komórkach, tkankach, skórze, krwiobiegu i w mięśniach. Dorosły człowiek powinien wypijać minimum 2.5-3.5 litrów wody każdego dnia.